Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Erdekelne h kinek mi a velemen...

Erdekelne h kinek mi a velemenye az 1 ev folotti baba szoptatas, kisfiam 13 hos es meg reggel este inteziven szopizunk, bár mások ezen meglepodnek, ezel nincs baj? Nagyon szeretem szoptatani es szerintem neki is ez a legjobb. velemenyeket varok

Figyelt kérdés
egyebkent már mindent eszik8fozelekek, levesek, sok gyumi) es 6 fogacskaja van..de eddig talan pár alkalommal aludta at az ejszakat, erre valami megoldas?...napi ket alkalommal alszik de neha csak egyszer 1 vagy 2 orat, vagy fel orat akkor kicsit nyugosebbb...ejszaka pedig felsir es allandoan a hajammal alszik vissza, nagyon hajas lett anelkul nem alszik el, most pedig a kozos agyunkban pihen ejjel...koszonom a valaszokat...
2011. jan. 27. 23:44
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%

Ne érdekeljen senki véleménye, csak szoptass addig, ameddig mindkettőtöknek jó.


A WHO egyébként minimum 2 éves korig ajánlja a szoptatás folytatását, akármennyit is eszik mellette a gyerek.

2011. jan. 27. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
84%

Megint szopi téma,jó alkalom szócsatára.Ugyanis azt vettem észre,ezen a témán lehet jól csatázni.Én a sokáig szoptatós kategóriába tartozom aki kap hideget- meleget.A vélaszom a kérdésedre az ,hogy az egy év fölötti szoptatás kész egészség.Ne hallgass meg senkit,hallgass a saját ösztöneidre.A babádnak az a jó,amiről te úgy gondolod,hogy jó neki.A környezetem hatására,sajnos,próbálkoztam az elválasztás gondolatával,de örülök,hogy a józan eszemre hallgattam.Én 32 hónapja szoptatom a lányom.2 év 10 hónapja,nem aludtam át egyetlen éjszakát sem,de hozzá lehet szokni.

Gratulálok neked,és kitartást kívánok.

Ezuton üzenem azoknak,akik az elmúlt napokban "támadták" a sokáig szoptatósokat,hogy mi nem nézünk le senkit,minket ér támadás.Én még soha nem hallottam olyant,hogy tápszeres baba anyukájának a szemébe mondják,hogy nem normális amiért azt teszi.De nekem naponta kiabálják a szemembe,hogy megmérgezem a gyerekem,nem jó ez a tej már,káros stb.

Bocs,ha eltértem a kérdéstől,de ezt le kellett írnom.

2011. jan. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%
Osztom az első két hozzászóló véleményét! Az én kislányom is 26hónapos,de még mindig intenzíven szopizik! És baromira nem érdekel,hogy mit szól hozzá más! Neki ez kell,ez a jó!!!! ÉS KÉSZ!!!
2011. jan. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
70%
Én speciel pont nem vagyok a hosszú szoptatás híve (max. egy éves korig tartom "normálisnak" a SAJÁT SZEMSZÖGEMBŐL), viszont az égvilágon semmi bajom azzal, ha valaki akár 3 évig is szoptat.. a lényeg, hogy nem nekem kell! :))
2011. jan. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
60%

Szia! Én rekord ideig, 4 évig szoptattam 3. csemetémet. Amíg szopott, soha nem volt beteg, sőt azután is csak nagyon ritkán. De ez csak az egyik jó dolog volt, amit átéltünk, mert rengeteg kedves, aranyos történetem is van ezekből az időkből. 1,5 éves kora után pontosan tudta, hol lehet rámcsimpaszkodnia, és mi az a helyzet, amikor nem engedem. Egyszer eléggé meggyötörte a doki, és amikor kijöttünk a rendelőből hüppögve csak annyit mondott: "Kár, hogy most nem lehet szopizni!" Persze megszoptattam. Máskor palacsintát sütöttem, a lábam alatt sündörgött. "Anya, megnézhetem a cicit?" Megnézte. "Megsímogathatom a cicit?" Azt is hagytam. "Csak egy kortyot szopok,jó?" Itt zártam el a gázt a sütő alatt. Még most is mosolyog a szívem, ha eszembe jut.

Sokan azt hiszik, túlzott kötődés alakul ki az anya és a hoszzan szopó gyerek között. Nem éreztem így. Simán a mamiéknál maradt egy-egy napot, akár éjszakát. Tudta, ha nem vagyok ott, nincs cici.

Végül a 4. szülinapja előtt megbeszéltük, hogy nagylány bulit tartunk neki, de azt szopós kislánynak nem lehet. Lement a buli, este hősiesen elaludt cici nélkül, másnap este azonban szólt, hogy már vége a bulinak, most már szopizhat. Elmagyaráztam neki, hogy most már nem lehet, és többé nem kérte.

Életem meghatározó élménye maradt ez az időszak.

2011. jan. 28. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne szoptathatnád?! Végül is a te gyereked, úgy neveled, ahogy akarod. Azzal meg nem kell foglalkozni, hogy más mit mond. Úgyis fogsz kapni hideget-meleget (mint itt minden kérdező), de ha reálisan nézzük a dolgot: a szoptatással nem bántod a gyerekedet, nem veszélyezteted a testi épségét, úgyhogy innentől kezdve bajt biztosan nem csinálsz.
2011. jan. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
2 éves elmúlt a kisfiam, és tuti, hogy még jó ideig nem fogja abbahagyni. Van is tejem, tehát nem csak cicizik, mellette természetesen fél éves kora óta mindent eszik. Ameddig úgy látod, hogy szeretne szopizni, szoptasd! Senki véleménye ne érdekeljen! Én hiszek a jótékony hatásában, mert még semmilyen gyógyszert nem kellett vennem a kisfiamnak, kopp-kopp!
2011. jan. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
42%
Nekem van egy rokonom ,aki sokáig szopatatta a gyerekét,persze úton útfélen.Pl.az asztalnál karácsonyi ebéd közben,úgy hogy legalább 8-an voltunk az aztalnál ,a gyerek harapott egyet a kindercsokiból,majd szopott egy kicsit,majd megint harapott és megint szopott.A gyerek 22 hónapos volt ekkor.Egyszerűen gusztustalan!!!!!!Az hogy Te reggel,és este otthon összebújva szoptatod a babád,az oké,de az ilyen kiborít.Egy anyuka fogalmazta meg a múltkor nagyon jól"gyusztustalan,amikor a gyerek chipses zacskóval rohangál az egyik pillanatban,majd a másikban meg az anyja cicijét nyúzza".
2011. jan. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Akit kiborít ez a témakör, az miért néz be ide? Ezt nem tudom megérteni...
2011. jan. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

6:27 vagyok. Most néztem, hogy törölték a válaszomra érkező számomra érthetetlenül bántó kommentet.

Leírtam nektek, hogy én hogyan csináltam, 42 % járt érte. Most leírom, általánosságban mit gondolok a témáról.

Szerintem a szoptatás sok más dologhoz hasonlóan addig működik jól, amíg mindkét fél szívesen vesz benne részt. amint egyikük számára teherré válik, érdemes abbahagyni. Az, hogy ki hol szoptat, magánügy. Attól, hogy mondjuk a buszon a pólóm alá bújva megetetem a gyerekemet, miért lennék undorító? Ha rám nézel, tudod, hogy szoptatok, de nem látsz semmit. Amíg kisebb volt a baba, simán bárhol és bármikor megetettem, mert éhes volt. Miért kellene egy bűzös mosdóban egy WC deszkán ülve szoptatnom? Vagy miért nem szóljuk meg azt a gyereket, vagy akár felnőttet, aki az utcán eszik? Nem értem, hogy miért pont egy ennyire természetes dolgon akadnak fenn az emberek?!

Ahogy azt sem értem, miért baj az anyatej együtt a chips-szel? Valahogy az egész hozzáállást nem értem. Én általában úgy gondolkodom, hogy amíg mást nem hátráltatok, vagy bántok meg azzal, amit teszek, addig szívem joga úgy cselekedni, ahogy szerintem helyes.

2011. jan. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!