Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki hatékonyan tud (ott)...

Aki hatékonyan tud (ott) fejni, kérem segítsen! Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

A fiam órákon(!) keresztül képes cicizni, s ebbe belefáradtam. Kipróbáltam, hogy csak addig hagyom a mellen, amíg először be nem alszik, ill. amíg rendesen kortyol, de mihelyst leveszem, rájön, hogy éhes, s megint kéri a cicit.

Nem tudok vele mit csinálni, addig sír,amíg meg nem kapja. Akkor megint szívja vagy 2 percig, s újból cumiziki rajta.

Új módszer: 15 perc szopi, majd a lefajt tejcsiből megkapja cumisüvegben az adagját. Így kb. fél óra a szopi, utána és persze fejek, s ő alszik, mint a tej 4-5 órát.

Viszont a fejés kész kínszenvedés. Aventes mellszívóm van, s bár minden alkalommmal sikerül 80-100 ml-t leszívni, nem tudom teljesen kiüríteni a mellet, sőt!

Most is 110-et fejtem az egyikből, de érzem, hogy még biztos van benne egy jó adag, mert alig érzem, hogy könnyebb lenne.

Ráadásul amikor elkezdem fejni, kb 8 résen spriccel a tejcsi, de pár szívás után márcsak 2-őn, s végül általában eggyel küszködök. Állandóan nyomorgatom a mellem, hogy több helyről is jöjjön. Valamit biztos nem jól csinálok.

Tudna vki tanácsot adni, hogy fejjek hatékonyan?

A kézi fejést is próbáltam, de az még talaán ennél is fárasztóbb.

El vagyok keseredve. Már megfordult a fejemben, hogy elapsztom a tejem, s tápszeres lesz. De lelkiismeret-furdallásom van emiatt, hisz tudom, neki ez a legjobb. De meddig lehet ezt bírni???


2009. okt. 16. 12:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem jól fejsz,sajnos igen fárasztó.Én kézzel fejtem,de én csak akkor ha feszült a cicim.Minnél többet fejsz,annál több tejcsid lesz.

Az én kislányom is mindig elaludt cicizés közbe,de ő nem ébredt fel soha.

Probáld ki azt,hogy nem hagyod elaludni,csipked az arcát,persze gyengén,ezt még annak idején a kórházba tanácsolták,és ha így sikerül eleget ciciznie,akkor utána adhatsz neki cumit is.

2009. okt. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is jól fejsz,de valakinél hosszabb időbe telik amíg rendesen ráérez.Nekem is aventes mellszívóm volt és én szuperül tudtam használni.

De mielőtt elkezdtem fejni előtte szép finoman megmaszíroztam a mellemet(a hónaaljtól kezdődően),majd kézzel kezdtem el fejni,mert nekem így jobban és hamarabb beindult a tejcsim.Majd ezután használtam a szívót!

Szerintem ne add fel,mert előbb-utóbb kialakul a kereslet-kínálat és akkor búcsút inthetsz a fejésnek!

2009. okt. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Átérzem a problémád!Én 8 hónapig fejtem, mert nem volt hajlandó szopni a babám+mellgyulladás miatt is kellett.Hogy meginduljon a tej előtte melegvizes fürdőt, v. borogatást tettem rá.4 óránként éjszaka is! fejtem.Így rengeteg tejem volt.Igyál sok folyadékot!A mell nyomorgatást inkább hagyd, mert szétroncsolod a tejmirigyeket.Ha mindig addig fejsz,ameddig érzed, hogy már nem jön, de ráfejsz még 3 percig,akkor több lesz a kereslet-kínálat.A lefejt tejet,ami megmaradt meg beteszed a hűtőbe.

Remélem segítettem:)

2009. okt. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat! Csak nekem pont az a bajom, hogy nem bírom lefejni az egészet.Így is majd egy óráig fejem, mert csak egy nyíláson szívja ez a kütyü. Masszírozom is, borogattam is. Vagy az a baj, hogy nem csinálom a "bemelegítést" elég ideig?
2009. okt. 16. 14:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ismerős a helyzet, a kislányom 2 hetes, a cicin hamar bealszik, és így kb 40 perc alatt néha jó ha 40-et kiszív. Viszont ha leveszem akkor sír hogy még éhes. Vagy ha nem is rögtön sír, akkor kb 1 óra múlva lesz éhes és addig sír és eszi a kezét, amíg rá nem teszem. Már néztem hátha másért sír de nem. Így van amikor már én is cumisüvegből adom Neki a lefejt tejet, mert azt tuti megeszi, mert van amikor ilyenkor a cicimből épp hogy 20-at eszik, pedig lenne benne.

Nekem is Avent fejőm van, és először nekem is több ágból spriccel, majd utána már csak 1-2ből. Ha már csak így akkor megmasszírozom hónajtól lefelé és akkor megint kis ideig több ágból spriccel a tej. Szerintem jól csinálod a fejést, bár nincs nagy tapasztalatom. Bár én van hogy egy mellből max 50et tudok fejni, de van hogy 100-at is.


Kitartás, én is remélem hogy idővel jobb lesz.

Sok türelmet és boldogságot!

2009. okt. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az én fiam is 2,5 hetes

De én már kezdek ebben idegileg kikészülni...

2009. okt. 16. 15:27
 7/10 anonim ***** válasza:

szia!

sajnos segíteni nem tudok, mert ugyanebben a cipőben járok, és már 6 hetesek elmúltunk... én arra is kíváncsi lennék, hogy milyen gyakran kell pumpálni kb.

1 pumpa/mp?

Vajon az elektromos mellszívó erősebb lehet?

2009. okt. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Na ez is egy jó kérdés...

Én már próbáltam, hogy hosszan tartom, meg hogy nagyon gyorsan pumpálom, de sajna nem volt más a végeredmény...

2009. okt. 16. 15:53
 9/10 anonim válasza:

Szia! Ne nyomorgasd a melled, és nehogy tápszerezz! Légyszi próbáld még a fejést!Ha sresszelsz, a tej is kevesebb lesz, meg te is egyre idegesebb. Tudom, átmentem rajta én is! Nem könnyű! Ami bevált nekem az a Medela elektromos mellszívó.

Próbáltam az Aventes kézi mellszívót. Nekem nagyon nem jött be, fele annyit se tudtam vele leszívni, mint az elektromossal. Mi már 4 hónaposak vagyunk és az elején nehéz volt, de már szépen beállta kereslet-kínálat, csak küzdeni kellett az elején sokat. Sok anyának jó a kézi mellszívó, szeretik, de én az elektromosra esküszöm. Fél óra alatt majd' teljesen kiüríti a két mellet, és csak tartani kell. Én Vaterán vettem, kifőztem, így nem is volt drága. Persze ez egyénfüggő, van, akinek más jön be...talán neked is bejön!

2009. okt. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippet!:-)
2009. okt. 17. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!