Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Már nem szeretném szoptatni,...

Már nem szeretném szoptatni, de erőszakkal elválasztani sincs szívem! Volt más is így?

Figyelt kérdés

15 hónapos a kislányom, 1 éves kora óta már csak reggel-este szopizik, pár hete a cicin elalvásról is leszokott teljesen magától. Délután már nagyon régen nem kell neki alváshoz cici. Úgy terveztem, hogy 1-1,5 évig fogom szoptatni, és már egyre jobban unom. Nem vagyok elvi ellensége a hosszú szoptatásnak, de én személy szerint nem szeretném csinálni, és úgy látom, már ő is egyre kevésbé baba, egyre értelmesebb, így olyan furi is kezd már lenni nekem ez az egész.

Ő viszont még nagyon ragaszkodik ehhez a napi két alkalomhoz. Villanyoltás után, és reggel ébredéskor csillog a szeme, és ujjong, mert tudja, mi fog következni. Egyszerűen nincs szívem csalódást okozni neki... Néha megpróbálom, hogy nem adok neki, de pár perc alatt olyan keserves sírásra tud fakadni, hogy mindig megsajnálom.

Szerintetek? Folytassam így, hogy nekem már semmi kedvem ehhez az egészhez, de ő még nagyon ragaszkodik hozzá? Végülis napi két alkalom nem megterhelő nekem sem, de nagyon nem szeretném, hogy 2 éves korában is ugyanitt tartsunk. Akiknél hasonló volt a helyzet, hogyan alakult, mikor szokott le a baba?


2013. júl. 12. 09:15
 1/2 anonim ***** válasza:

Nálunk kb. ennyi idősen szokott le az esti cicin alvásról,mert fogorvos letiltott...Megértette,h fogmosás után nincs szopi(előtte persze volt az elején)Aztán napi 2-3,vagy amennyit kért még volt..Aztán mikor két éves lett(májusban),én ismét teherbe estem és fájt a szoptatás.Így próbáltam egyre ritkábbra venni..pl. reggeli szopi helyett már kész reggeli várta,mire felébredt,az éjszakaiakat magától kezdte elhagyni ezzel egy időben.Nálunk a délutáni tartott a legtovább,azt azzal küszöböltük ki,h megfoghatja,de nem szopizhat,mert anyának az fáj.(ezt a fájdalom dolgot is úgy értettem meg vele,h hagytam,h megpróbálja,de hamar elvettem(kértem,h engedje el),így mindketten jól jártunk.

Most már két napja egyáltalán nem szopizott,nem is kérte igazán.

ez a mi sztorink,remélem találsz benne olyat,amit hasznosnak gondolsz,de azt hozzá kell tenni,h engem nem zavart az,h még szopizott ennyi idősen...(szóval ez nem egy elkapkodós "stratégia"volt:D)

2013. júl. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gondolkozz racionálisan: van szüksége rá vagy nincs? Nyilvánvalóan nincs, tud már enni. Ennek már nem az evés a funkciója.
2013. júl. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!