Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan gyerek, akit csak...

Van olyan gyerek, akit csak "erőszakkal" lehet elválasztani? Vagy minden gyereknél eljön az a kor, amikor hajlandó leszokni magától?

Figyelt kérdés
20 hónapos a fiam, és várom a tapasztalataitokat.
2009. dec. 2. 16:43
 1/4 anonim ***** válasza:
66%
Van akit "erőszakkal" kell és nem választja el magát.
2009. dec. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Előbb-utóbb elválasztja magát mind. Érettségire egyik sem úgy megy. A mi társadalmunkban már ferdén néznek egy anyára, ha 1 éves kora után még szoptat. Viszont a természeti népeknél állítólag még 5 évesen is szoptatnak. Annál egészségesebb lesz. Állítólag 3-4 éves korukig legkésőbb elhagyják maguktól. Na, nem azt mondom, hogy addig várnék, de szerintem 2 éves koráig nem érdemes erőltetni. Örülj, hogy van tejed, az a legjobb neki.
2009. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Minden gyerek leszokik magától is, amikor eljön az ideje. Csak az a kérdés, az anyuka ki tudja/akarja-e várni. De megy magától is, naná.

Sőt, én inkább azt tapasztalom, hogy magától megy a legjobban. Pl. mi 3 hónapnyi próbálkozás után hagytuk el a délutánit, mert addig a lányom stendig visszakérte magát. Másfél évesen jutottunk el oda, hogy különösebb gond nélkül elvan szopizás helyett, pedig még mindig (21 hósan) odabújik hozzám abban az időszakban. Ha valamelyik szopit ki akarod hagyni, próbáld meg, de ha több nap után is jelzi még a gyerkőc, hogy kérné, akkor függeszd fel az elválasztást és próbáld meg később. Előbb-utóbb eljön az ideje, ha elég érett lesz rá.

2009. dec. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

A kisfiam - amint írtam - 20 hónapos. Még naponta 5-6 alkalommal is szopik. Annyira "függő", hogy bárhol is vagyunk, erőszakkal követeli, hogy szoptassam meg. Van, hogy nyilvános helyen is ordít, toporzékol, szó szerint letépi a ruhát rólam. Ilyenkor (vagyis nyilvános helyen) nyilván nem engedek neki, de elég kellemetlen helyzet, amit csinál. Olyan erős és erőszakos, hogy szabályszerűen "leteper", ha eszébe jut a szoptatás. Szóval nem egyszerű a helyzet. Szeretném még szoptatni, de azért kordába kellene valahogy szorítanom ezt a "szenvedélyt". Egyébként egy nagyon értelmes, okos kisfiú, de amint írtam: szó szerint függője a szoptatásnak. Ezért vagyok tanácstalan, hogy próbáljam meg drasztikusan lecsökkenteni a szoptatásokat, vagy várjak, amíg elhagyja valamikor majd. (Jövő nyár körül megyek vissza dolgozni, úgyhogy akkorra már maximum az éjszakák maradnak.)

2009. dec. 4. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!