Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj, ha csak mellbimbóvédővel...

Baj, ha csak mellbimbóvédővel akarok szoptatni?

Figyelt kérdés

Sokan írják, hogy miután kisebesedett a mellük csak azzal szoptattak. Miért kell megvárni, hogy sebes legyen? A kórházban mondhatom, hogy csak úgy szeretnék szoptatni, mert nem szeretném, hogy kisebesedjen a mellem és utána nehezebb legyen a szoptatás? Vagy erre nagyon "ugranak" a csecsemősök? Amúgy is lesz elég, amivel bajlódhatok (gátseb, stb), miért nem lehet rögtök védővel szoptatni? Vagy lehet? Vagy kényeskedőnek fognak tartani és rossz anyának? Amúgy nem befele forduló a mellbimbóm.

Köszönöm a válaszokat előre is!

35+2 hkm


2013. júl. 29. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az elején általában annak is okoz fájdalmat akinek nem sebesedik ki, de az sem törvéynszerű hogy kisebesedjen, igaz gyakori. Ha nincs rá különösebb okod felesleges azzal csinálni mert a baba nem biztos hogy elfogadja mint a melledet. szerintem ne zárkózz el semmitől hanem majd igazisd a babád igényeihez a dolgokat. Próbáld ki igy is úgyis. Lehet eleve annyival kéynelmesebb lesz nélküle hogy eszedbe sem fog jutni használni. legyen nálad, próbáld ki aztán majd eldöntöd, de semmiképp ne zárkózz el a hagyományos szoptatástól.
2013. júl. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát, tényleg igazad van. Megpróbálom anélkül, aztán maximum, ha szükséges lesz a védő, akkor azzal. Csak azért jutott eszembe, mert szeretnék a babával foglalkozni 1000 %osan, és nem azon jajogni, hogy ez fáj, az fáj, pedig tudom, hogy rengeteg minden lesz majd, ami fájni fog, vagy kellemetlen lesz.

Köszönöm a válaszod! Ment a zöld kezecske

2013. júl. 29. 09:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül a bimbóvédő. Lehet, hogy Neked egyáltalán nem fog kisebesedni! A bimbóvédővel egyébként nehezebb szopiznia a babának és ugyanúgy igénybe veszi a mellbimbót, ugyanúgy kisebesedhet, ha használod, mint ha nem használod. Persze be kell, hogy járatódjon, meg kell, hogy erősödjön, de ha inkább ahhoz kérsz tanácsot a kórházban, hogy segítsenek helyesen mellre rakni a babát, akkor valószínűleg nem lesz semmi gondod a szoptatással.

Vegyél egy jó bimbóvédő krémet (én a Motherlove-ot ajánlom, nekem nagyon bevált) + legyen otthon Garmastan krém vészesetre, ami ha mégis sebesedne a cici, pikk-pakk rendbe hozza.

Egyébként dehogy vagy rossz anya, ha bimbóvédővel szoptatsz! Használd nyugodtan, de szerintem ne zárd ki azt, hogy nélküle is szoptathatsz!

Ja és hidd el, ha megszületik a Babád, a legkisebb gondod a gátseb lesz! Saját tapasztalat, hogy nekem semmi nem fájt, semmi nem volt rossz, ha a babámmal kellett foglalkoznom. Pedig nekem aztán nehezen indult a tej + iszonyú sebes volt hónapokig a mellbimbóm, de nem érdekelt, mert tudtam, hogy szoptatni akarok:o) Persze ez én vagyok.

Vigyél a szüléshez olajat, az nagyban megkönnyíti a gátvédelmet és segít a babának kicsúszni!

2013. júl. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nehezebb megtanulnia szopni védővel, de 3 nap alatt begyakorolja. Ha úgy érzed, hogy jobb lesz így akkor csináld. Azt hiszem vinni kell védőt a kórházba.
2013. júl. 29. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Még a terhesség alatt törölközővel kell finoman dörzsölgetni és a 9 hónap alatt megedződik. Ezt anyának később mondták, mert neki nagyon kisebesedett.
2013. júl. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én bimbóvédővel szoptattam, mert kicsi volt a mellbimbóm és a csecsemőstől kaptam kölcsön a kórházban. Itthon is azzal szoptattam, semmi baja nem lett a mellbimbómnak, pedig csomó féle krémet előre beszereztem rá, de végül egyiket sem bontottam ki. És a babám is azonnal tudott enni belőle.
2013. júl. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem bimbóvédővel is ugyanúgy kisebesedett.
2013. júl. 29. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha jól csinálod mindkettő lehet problémamentes, de mind a kettőt el lehet rontani is. Inkább figyelj arra, hogy tényleg egymás felé nézzen a hasatok szopi közben és hogy a picur ajkai kifelé legyenek, mintha csücsörítene. Nálam ez a kettő okozott problémát. A védővel az volt a gondom, hogy vagy nem volt kéznél mikor kellett, vagy ott volt csak el lett felejtve hogy kimossam esetleg leesett stb.
2013. júl. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia! 28 hónapig szoptattam az első babám védővel (nem seb, hanem befelé forduló bimbó miatt), most a másodikat anélkül 2 hónapja.


Mind a két alkalommal az első napokban kegyetlenül fájt a szoptatás. Amit tenni tudsz a sebesedés ellen, az az, hogy vmi olajjal vagy krémmel (én mandulaolajat használtam, mert azt nem kell lemosni) rendszeresen, minden szoptatás után bekened a mellbimbódat.


A bimbóvédő azért nem a legjobb szerintem, mert a baba hozzászokik és nem fog tudni máshogy szopni. Az én lányom 4-5 hónapos korára lett mellbimbóm, ami már nem fordult be, kiszívta, ha úgy tetszik, mégsem tudott bimbóvédő nélkül szopizni, ha véletlenül nem volt nálunk, üvöltött, de nem ment neki. Nem jó egy tárgyhoz ragaszkodni, mert csak a kellemetlenségek száma nő vele, sterilizálni, éjjel, a sötétben ráilleszteni (megtalálni az ágyban...) stb, ha megy anélkül, akkor inkább úgy!


Arról nem is beszélve, hogy ha nem erős, besárgult, aluszékony a babád, vagy a szopóreflexe gyengébb a kelletténél, akkor hamar elapadhat a tej, mert a védőn keresztül nem feltétlen jut annyi ingerhez, ami a szoptatás fenntartásához, a tej további elégséges termelődéséhez szükséges.


De ne is agyalj ezen, hiszen lehet, h simán fog menni ;)


Ami fontos, hogy ne sebesedjen ki: a helyes mellretétel, amit lehetőleg már a szülőszobán, akár a méhlepény megszületése előtt próbálgassatok!

2013. júl. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
jó, ha van. én is vettem. nem vártam meg, amíg kisebesedett, 5 hetes a babám, amikor érzékenynek érzem, pirosodik, akkor 1-2 napig azzal szoptatok. utána leveszem. nekem ez vált be. így nem szenvedek, ezzel időt tudok nyerni a gyógyulásra. a baba elfogadja a védővel és anélkül is, csak az első 1-2 szopásnál látom mikor kapja be, hogy meglepődik :)
2013. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!