Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nem akarok szoptatni, kórházba...

Nem akarok szoptatni, kórházban megengedik?

Figyelt kérdés
Harmadik babámat várom, áprilisra. Már most van tejem, de nem szeretnék szoptatni. Lehet a kórházba tápszert vinni/kérni? Mert ott nagyon erőltetik a szoptatást. (Tudom, hogy sokkal egészségesebb, és szoptatni kell stb... De nem is írom le, hogy miért nem szeretnék, mert a hozzászólásokban sem szeretnék kitérni rá, csak választ várok a kérdésemmel kapcsolatban!)
2013. febr. 26. 11:32
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
78%

Igen, lehet.

Szólsz szülés után, hogy nem szeretnél szoptatni, tápszert kérsz.

(De arra készülj fel, hogy megpróbálnak majd meggyőzni, és nem azért, mert lusták elkészíteni a tápszert.)

2013. febr. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
87%
Nincs olyan törvény, ami arra kötelezne egy anyát, hogy szoptassa a gyermekét, így a kórház sem kötelezhet rá. Azonban készülj fel a legrosszabbra. Én nagyon szerettem volna szoptatni, de sajnos nem sikerült, egyáltalán nem volt tejem. A csecsemős nővérek úgy bántak velem, mintha szándékosan éheztetném a babámat.
2013. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
50%

Megengedik. Mondd hogy nincs tejed. Senki nem fogja ellenőrizni, hogy van-e vagy nincs-e.

Vagy egyből kérj gyógyszert az apasztásra és mondd hogy nem tudsz szoptatni eü okokból.

2013. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
71%
Hát nem tudom, hogy lehet-e ilyet. Ha a kórházban a szoptatást támogatják, akkor erőltetni is fogják. Nem bababarát kórházban is csak akkor tápszereznek, ha tudják, hogy az anyuka nem fog tudni szoptatni (pl antibiotikumot kell szednie szülés után). Legalábbis én így tudom. Sőt úgy hallottam, hogy cumisüveget és cumit sem lehet bevinni.
2013. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmnek antidepresszánt kellett szednie,amit csak aza terhesség utolsó 3 hónapjára hagyhatott abba,de szülés másnapjától ismét szedte,igy nem szoptathatott.Nővérek neki is kiverték a hisztit,de tenni nem tudnak igazán mit,adniuk kell tápszert a babának.
2013. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
82%

3-as: de igen, ellenőrzik!

Tehát at nem jó ötlet, ha a kérdező hazudik.


Nekem későn indult be a tejtermelés és mikor ezt elmondtam a csecsemősnek, hogy talán kérni fogok tápszerkiegészítést, ő maga fogdosta meg a melleim, hogy megnézze milyen állapotban van.

2013. febr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
80%

Nem minden kórházban esnek a kismama mellének, hogy ellenőrizzék, hogy jön-e a tej. Nekem egyik szülés után sem indult meg azonnal a tejem. Persze akad csecsemős, aki szeretne segíteni, de a többséget nem érdekli (legalábbis nálunk) még az se, hogy helyesen tesszük e mellre. De az tuti, hogy szekálni fognak vele. Én is nagyon akartam szoptatni a nagyobbik fiamat, mégis elég csúnyán bántak velem.

Nem tudom mi az ok, hogy miért nem akarsz, nem is firtatom. De ha olyan, nem lehet, hogy elmondd nekik? Ha nem, akkor meg elég határozottnak kell lenned és úgy közölni, hogy nem akarsz szoptatni. De hazudozni, vagy csak azért gyógyszert szedni nem éri meg, hogy ráfoghasd.

Minden kórház más. Csak úgy tudod meg, hogy nálatok hogy állnak hozzá, ha megkérdezed.

2013. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
81%
Igen anyatej jobb, szoptatás rulez, de engem is kiakaszt hogy a fáradt anyukát még a csecsemősök is hülyére cseszegetik ha van teje ha nincs, segíteni nem segítenek, meg mi ez már h megfogja?? Szerintem mondd el a nőgyógyászodnak h nem szeretnél szülés után szoptatni, nem hiszem h emg fogja kérdezni hogy miért, és ír fel neked bromociplint vagy mit (nem emlékszem pontosan) és azt rögtön szülés után elkezdheted szedni különben nagyon begyulladhat a melled (de gondolom ezt tudod) és mondd meg a nővéreknek is h ez van. Nyilván hápogni fognak, de ez a te döntésed.
2013. febr. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
58%
Ui.: gyógyszer alatt nem a tejapasztó cuccokat értem...
2013. febr. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
28%
Hát ez egy érdekes dolog. Más azért sír, hogy nincs teje, nem tudja szoptatni a babáját, és valaki...... Na mindegy! Ki vagyok én, hogy ítélkezzek?! Anno az én szobatársam is így vélekedett. Lefejte a tejet, és beleöntötte a csapba (van véleményem, de itt inkább nem írom le!!!). A csecsemősöknek azt mondta, nincs teje. Aztán egyik nap korábban jött be az ápolónő a szokásosnál, és az újdonsült anyukának a hálóingje tiszta anyatej volt! (nem fejte le) Percekkel később bejött a csecsemős, hozta a babáját, és mondta neki, hogy előtte tegye mellre. Attól kezdve elég bunkón álltak a csajhoz. Úgyhogy szerintem semmiképpen ne hazudj, ne mond azt, hogy nincs tejed! Vagy mond meg, hogy nem szeretnél szoptatni -bár szerintem ehhez nagyon meggyőző érvet kell felhoznod-, vagy a kórházban bírd ki azt a 3-6 napot, aztán otthon azt csinálsz, amit akarsz!
2013. febr. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!