Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kell-e egy 4 hónaposan csak...

Kell-e egy 4 hónaposan csak anyatejjel táplált babánbak más táplálék esetleg gyümölcs, víz?

Figyelt kérdés
A kislányom eddig csak anyatejes volt, most 4 hónapos elmúlt. Nagyon sok tejem van, így szépen fejlődik. Viszont ezekben a nagy melegekben félek, hogy nem eszik eleget, nem szopizik gyakrabban, mint szokott. A környezetemben élők, nagyon szeretnénk rábeszélni a gyümölcslé adására. Én viszont úgy gondolom, ha ennyi tejem van, és szépen is fejlődik, nem szeretném 6 hónapos koráig hozzátáplálni. Vízet próbáltam neki adni, de kiköpi, nem issza meg. Köszönöm a válaszokat!
2013. aug. 8. 14:21
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%

nem kell

figyeld a szokásos jeleket (változik-e a hangulata, milyen a nyálkahártyája, kutacsa, mennyi pisis pelenka van stb), és ha változást látsz, akkor kezdj el aggódni

2013. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
23%
Ha szomjas, a gyümilé nem fogja oltani neki. Inkább gyümit adj neki, de azt sem a folyadék miatt, hanem a kóstolgatás miatt. Alma, pici körte.
2013. aug. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
97%
Szia ha van elég tejed szerintem nem kell neki ha aggódsz hogy lehet szomjas akkor próbáld többször mellre tenni. Amúgy vízen kívül én se adnék neki semmit, mert a gyümölcslétől csak szomjasabb lesz :-)
2013. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Nagyon jó a hangulata, nagyon jól érzi magát. Szerintem csak, ha már elfáradt akkor sír. Amúgy ugyanolyan jó baba. :)
2013. aug. 8. 14:32
 5/32 anonim ***** válasza:
29%
Vizet nem adnék, de nyugodtan kóstoltathatsz vele gyümölcsöt.
2013. aug. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 Kerria ***** válasza:
96%

NEEE...


kérlek ne. Amennyiben Neked is ez a meglátásod! Pláne ne gyümölcslevet, vagy ízesített cuccokat, mert aztán ahhoz szokik hozzá. Persze nagyobb korában nem baj, ha már ő is fog inni teát, szörpöt, gyümölcslevet, de most még ne.


Hidd el, ő még nagyon jól tudja mi kell neki. Ne aggódj, iszik is és eszik is, az anyatejnél ilyen formában semmi sem jobb. Úgy lettünk teremtve, hogy abban minden benne van, amire neki szüksége van.


Persze, nem akarom leszólni azokat az Anyukákat sem, akik már ilyenkor mást adnak anyatej mellett, mert mindenkinek a szíve joga eldönteni. Én arra biztatlak várj, amíg Te jónak látod, abból nem lesz gond! :)

2013. aug. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
51%
Oké, Kerria, de senki sem írt ízesített cuccokról. Ne aggódj.:)
2013. aug. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Én nem akarok neki mást adni, ezt írtam is. Viszont az anyósom például nagyon szeretné ha adnék neki gyümölcsöt. Én viszont úgy látom nincs szüksége rá.
2013. aug. 8. 14:41
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor? Ha nem akarsz, akkor ne adj neki.
2013. aug. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
68%
Én sokat olvasgattam ilyen babás mindenféle dolgokról. Egy orvos írt erről azt hiszem, de sajnos az oldalra már nem emlékszem. 6 hónapos koráig ha szopik a baba rendesen, maxmimum a víz.. és azért, mert az ő bélrendszerük még nem tudja úgy átszűrni a táplálékot sajnos és 6 hónapos az a kor amikor már el lehet lassan kezdeni hivatalosan etetni a babát először csak 1 féle gyümölccsel, később pedig keverni is lehet. Én is azt olvastam mindenhol, hogy a pici az anyatejjel ugyanúgy oltja a szomját és az éhségét is... maximum két etetés között egy kevés vizet szabad neki adni.
2013. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!