Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van közületek olyan, aki...

Van közületek olyan, aki szoptatott, volt teje, de a nyárra tekintettel ill. orvos tanácsára 4 hónaposan már kóstoltatta a babát, gyümölcslével vagy péppel?

Figyelt kérdés
Csak pár kanállal adok neki,ezt el is fogadja,most 4,5 hós. Csak szopizik,délelőtt kóstoltatom. A célom,az új ízekkel való ismertetés,kanalazás szoktatása. Tudom a WHO ajánlást (6 hós korig anyatej),nem is kívánom kiváltani az étkezést.

2013. jún. 28. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőmnek 4,5 hónaposan a doki javasolta, hogy kezdje a hozzátáplálást, de főleg tejpépet, mert nem hízott rendesen a kislánya.
2013. jún. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Bármilyen anyatejtől eltérő étel/ital megváltoztatja a baba bélflóráját, gyakorlatilag "lemossa" a bélfalat, nem igazán hasznos. Épp ezért kéne kizárólagosan anyatejjel vagy tápszerrel táplálni fél évig, főleg ha van elegendő anyatej.

Sem a kanalazáshoz, sem az ízekhez nem kell "szoktatni" egy babát, ha megérett rá, magától akarja majd.

Saját gyerekeim közül az egyik (akit hat hónaposan kezdtem kóstoltatni), 7,5 hónapos koráig kilökte a kanalat a szájából, bármi is volt benne, pedig két naponta megpróbáltam. Ma a legjobb evő gyerekem, bármit felfal.

Én azt javaslom, hogy elegendő anyatej mellett várj. (Persze biztos lesz, aki jól lehurrog majd emiatt, de bevállalom)


És ajánlom még ezt a cikket hozzá a "szakszerű okokkal":

[link]

2013. jún. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nekem hízik rendesen a tejtől,jó súlyban is van:)igazi anyatejes baba,mégis mondták,hogy így nyáron kóstoltathatom nyugodtan almával barackal,akár fél kekszet is reszelhetek bele. Azt nem mondták,hogy váltsak ki étkezést,csakhogy megkínálhatom,ha szeretném,de nem kötelező.
2013. jún. 28. 10:36
 4/14 A kérdező kommentje:
Meg,szerintem azért más ám,hogy pár kanállal adok neki,vagy beletömök egy egész adagot...én gyerekkoromba már egy egész üveggel megettem ilyenkor elég jó az immunrendszerem stb.nem vagyok allergiás,akkor pár kanál csak nem árt:)
2013. jún. 28. 10:39
 5/14 anonim ***** válasza:

Kik "mondták"?

Kekszet?

A kekszben van cukor, glutén, tojás meg tejszármazék is lehet, hát ezt biztos hogy nem 4 hónaposan kellene. Akkor már inkább a gyümölcs, ha nagyon akarod. (Bár továbbra sem értem, MINEK?)

2013. jún. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én a délutáni szopit váltottam ki főzelékkel, gyümivel, mert a játszón így jobb, hogy nem szoptatom. nekem semmi bajom a nyílvános szoptatással, de szoktak lejárni apukák is, így szerintem nekik kellemetlen, hogy ott szoptatok, bár soha senki nem szólt meg ezért.
2013. jún. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kekszet,babapiskótát? Hát beleturmixolom,mert elég savanyúak az almák,barackok. Régen nem csináltak belőle ilyen nagy ügyet, persze én is tartok az allergiától stb. (bár szerencsére nálunk senki sem az), én az arany középutat választottam a hozzátáplálás terén,tehát megvárom vele az 5-6 hónapos kort,de pár kanállal kóstoltatom,és ha jól tudom barackot,almát azt lehet 4 hónapos kortól adni neki egész nyugodtan. Főleg a nyári 4-5 hós babáknál gyakoribb,hogy előbb adnak nekik.Nem én követek ezzel el meredek dolgot, a szélsőség az,amikor valaki 2-3 hósan ad ezt-azt a babának,nem egy könyvet olvastam,ahol 3 hónaposan már főzeléket javasoltak,persze a nem anyatejes babának. Akkor lennék önző,ha nem szoptatnék,de jelenleg minden étkezése anyatejből áll,és sokáig is szeretném ezt folytatni!
2013. jún. 28. 10:48
 8/14 anonim ***** válasza:

semmi gond, nagyon jól csinálod!babapiskótát, kekszet nekem is mondta a védőnő, hogy már adhatok neki 4-5 hónapos korban.

3 fiú anyukája

2013. jún. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

én van tejem 7 kg a kiscsajom

4.5 honapos tegnap óta kap cicizés után 5 ici pici kávéskanál őszibarackot

2013. jún. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
5.5 honapos körül kell a glutén kiprobálni kekesz ledaráva + alma hogy okoz e kiütést. ez nme hülyeség és anyatejes babáknál is
2013. jún. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!