Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy lesz így tejem, ha a...

Hogy lesz így tejem, ha a baba pár perc alatt bealszik a cicin?

Figyelt kérdés

Ma egy hetes a babám. Úgy látom kezd beindulni a tejem, ezt a fejésből látom. Kb 20ml-ket tudok már kifejni belőlük szopi után. Ez nem sok tudom, de nekem eddig még ennyi se jött ki. Az a gond, hogy ébredés után cicire teszem a babát, de alig akarja szívni, folyamatosan piszkálni kell hogy szívja, de így is 5-6 perc után bealszik. És ilyenkor pótlást kap. Vagy ne adjak semmi pótlást, és csak szopizzon pár perceket? De akkor meg éhes marad, és fél óránként ébred. Hogy csináljam, hogy több tejem legyen, és ne kelljen pótlásnak tápszer? Ha fél-1 óránként cicizne, nem fog kisebesedni a mellem? És kell-e fejni, és ha igen, minden szopi után?

Tejtermelődés elősegítésére Laktoherbet iszom, napi 2-3 pohárral, és igyekszem sok vizet inni.


Hogyan csináljam? Minden tanács, jó tapasztalat érdekel. Köszönöm.


2013. aug. 12. 12:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még kiegészíteném azzal, hogy a 20ml tej napi 1 fejéssel jön ki, nem minden szopi után, és az gond-e, hogy evés (tápszer) után 3-4 órákat alszik a baba. Keltsem fel sűrűbben vagy nem kell?
2013. aug. 12. 12:19
 2/11 anonim ***** válasza:

Minek adsz neki tápszert?

Ez nem segíti a tejtermelődést sem, sem a kereslet-kínálat beállását, sem azt, hogy a baba szopizzon.

Egy hetes babánál normális a kis mennyiség, hiszen cseresznye méretű a gyomra. Tedd mellre amilyen gyakran csak kéri. Próbálhatod fél álomban is szoptatni.

Ha van anpi 4-6 pisis pelusa, akkor hozzájut elég tejecskéhez.

NEm kell extra serkentőket fogyasztani, én le is állnék ezekkel (a laktoherbtől kifejezetten puffadt a babám, csak az első gyerekkel próbáltam ki, aztán soha többet)


A melled meg nem fog kisebesedni, ha helyes technikával szopizik a baba, erre kell figyelni, hogy jól legyen mellre téve.

2013. aug. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

én sem értem miért adsz neki pótlást.

még csak egy hetes,neki is bele kell jönnie.

csináld úgy ahogy eddig.piszkálgasd amikor bealudna. de ha nem akar többet enni akkor ne erőltesd,úgy is jelzi ha éhes!

A melled attól sebesedhet ki,ha rosszul veszi be a szájába a mellbimbót.

Fejni sem muszáj mindig.csak ha nagyon feszül,vagy ha félre akarsz tenni,hogy ne tápszert kelljen adni ha pl más vigyáz rá,és etetni kell

2013. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"5-6 perc után bealszik. És ilyenkor pótlást kap." ezt nem értem.... de a legfontosabb: ne adj neki tápszert: ha elalszik, vagy jóllakott, vagy nem éhes jobban, azért alszik sokáig, mert a tápszerrel teletette a gyomrát. ha kevesebbet eszik, mert egyszerre nincs sok tejed, az nem baj, ha hamarabb felébred, hamarabb fog megint szopizni, és egyre többet, ettől egyre jobban jóllakik, egyre tovább tud aludni, és így tovább, ez egy folyamat, még az elején vagytok, most tanulja...

ahogy mások is írták, attól sebesedhet ki a melled, ha rosszul kapj be a bimbót, de azt érzed, akkor vedd ki a szájából és kapja be újra, egyzer csak megtanulja.


ha bizonytalan vagy, hívj szoptatási tanácsadót, a védőnők sajnos nagyon keveset tanulnak a szoptatásról a főiskolán, a gyerekorvos meg azért tápszer párti, mert a tápszercég támogatja.

fejni nem kell, csak ha van mit, vagy azért, hogy később más adja neki, ha te nem vagy ott, de ez most még nem aktuális, gondolom. vagy fejhetsz akkor is, ha nagyon nincs, hogy több legyen, de neked úgy tűnik ven elég, csak még gyakran kell a babának.

2013. aug. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Azért adok neki tápszert, mert pénteken volt kint nálunk a doki és a védőnő (csütörtök délután jöttünk haza a kórházból), és a doki mondta hogy adjak neki tápszert, mert kevés a tejem. De akkor visszaveszem a tápszert, és csak cicit adok ezután, hátha.

És ha így teszek ezután, és fél-1 óránként ébred majd cicizni, akkor mindig felváltva adjam neki a cicit? Akkor is ha fél-1 óránként kéri?

2013. aug. 12. 13:39
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha egy órán belül kéri, akkor ugyanazt a cicit add, mint előtte, így hozzájut a hátsó zsírosabb tejhez.


A dokid nem valami szoptatáspárti. :(((


A mi gyerekorvosunk is ilyen, betegségek terén 100%-ig megbízom benne , kedves aranyos, tapasztalt, de nem szoptatás párti.

Ha a szopival van gondom, szoptatási tanácsadót hívok fel inkább.

A www.ibclc.hu és a www.lll.hu oldalakon Te is találsz.

2013. aug. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
igen, sajnos a mi dokink is ilyen, ne hallgass rá, hívj szoptatási tanácsadót, szoptasd gyakran, ne adj neki vizet, a tápszert meg fokozatosan csökkentsd le!! nyugi nem fog sem éhezni, sem kiszáradni.
2013. aug. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám. Pont ez volt nálunk is. A tápszer nálunk azért kellett mert bizony nagyon sokat fogyott közben a picúrom. Nem volt elég a tejci neki. Csak az volt a baj hogy mikor megtelt a mellem és végre beindult volna akkor is rögtön bealudt rajta. Utána pár nap alatt hirtelen vissza is csökkent a tejem és hiába próbálkoztam nem tudtam visszahozni, igy csak az anyatejet kapta pótlásnak nem a tápszert kb. 1,5 hónapig. :( Nagyon meg is viselt. Minél előbb fordulj tanácsadóhoz! Ha tudtam volna hogy van ilyen akkor én is megtettem volna...
2013. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Killyn válasza:
Az 1 hetes babának még kevés tej kell! És rengeteget alszik. Én az első 2-3 napban szinte fel sem tudtam ébreszteni a babámat! Na de 4-6 hetesen már le sem lehetett lőni!:) Rengeteget van ébren és sokat szopizik! Kitartás! A kérdésedből is látszik, hogy lelkiismeretes vagy és a legjobbat akarod! Legyél türelmes és biztosan menni fog a dolog!:)
2013. aug. 13. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tedd öt szopizás elött hasra pár percre, jobban felébred és nem félálomban lesz a mellre téve, plussz erösödik a nyaka, háta és a pocakja is megmaszírozódik, ha esetleg hasfájos lenne...
2013. aug. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!