Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha valakinek programozott...

Ha valakinek programozott császárja van annak nehezebben indul be a teje mint annak akinek normálisan indult, sürgősségi lett a vége?

Figyelt kérdés
Nekem indították, de nyakán volt a zsinór, ezért császároztak. A tejem 3nap alatt meglett, de félek ha a következő is az lesz, programozott, akkor nem lesz olyan gyorsan. A vajúdás befolyásolja a tej termelődését? Köszönöm
2013. aug. 15. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Én csak magamból tudok kiindulni, nekem másnap indult meg a tejem, és sok is volt, nem volt probléma.


" A tejtermelést a méhlepény leválása indítja be, pontosabban az ekkor bekövetkező hormonális változások. Tehát az előtejnek és a terhesség alatt fogyasztott tejserkentő teáknak ehhez semmi köze. A tejbelövellést nem segíti semmi annyira, mint a baba szopása, tehát minél többször mellre kell tenni." Egy hozzáértőbb anyuka írta régebben, így is van.

2013. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem 2 programozott császárom volt, az elsőnél alig volt tejem, a másodiknál csak az elején kellett pótlás. Ami nekem bevállt, az a sok folyadék (szoptatós tea).
2013. aug. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
mindkettő császár volt, első altatásos, a 3. nap már 70 miliket szopizott a lányom, második programozott volt, másnap már mérhetőt szopizott a fiam, 3. nap már 110 milit. Nincs összefüggés :-)
2013. aug. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A tejbelövellést nem befolyásolja az, hogy milyen szülésed van (hüvelyi vagy császár, programozott vagy sürgősségi).

Ami számít, hogy milyen hamar és mennyit van mellen a baba.

Tehát nem elvi, hanem inkább gyakorlati oka van/lehet annak, hogy picit később indul a császárosoknál, mert ott legtöbbször a szülést követően még elviszik a babát, és talán néhány óra eltelik jó esetben is az első mellretételig. (Rossz esetben több is) És mivel az anyuka több segítségre szorul az első napon, általában akkor tud szoptatni, amikor valaki oda viszi neki és segít mellre helyezni a babát, tehát nem tudja maga mellre tenni minden pisszenésre, vagy ahogy a baba aktivitást mutat.

Célszerű ugyanis a babát azonnal mellre tenni, amikor már mozgolódik esetleg cuppog, és nem kell megvárni, amíg sírni kezd. Olyankor már nyugtalanabb is, és a megfelelő pozíciót is nehezebb megtalálni vele, mint amikor még épp hogy csak keresni kezd és nem olyan türelmetlen.


Én hüvelyi úton szültem hármat, egyik problémás volt, így ott azonnal elvitték a babát ahogy kibújt, és csak 10 órával később volt az első mellre tétel, de vele is beindult a tejecske, nem csak azokkal, akik a szülést követően azonnal mellre kerültek.


Barátnőmnek 3 program császárja volt és szépen szoptatott ő is mindig.


Szerintem fontos, hogy előre felkészülj, hogy legyen segítséged és hogy ne engedd hogy hozzá táplálják, cukros vízzel vagy táppal tömjék, és tedd cicire amennyit csak lehet, és szépen menni fog az!

2013. aug. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első szülésem indították, nem sokat vajúdtam, simán szültem, aznap ugyan már "nyalogatta" a cicim, de másnap kezdett enni rendesen. Sokáig szoptattam (27 hónapig). Második szülésem programozott császár lett, egy percet sem vajúdtam, aznap még nem tudott a babám szopni, mondták, hogy lehet azért, mert a császár miatt nem indult még be a reflex, de másnapra ő is szopizott. :) Nyugi, nem lesz baj!!! :D
2013. aug. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elso termeszetes, masodik programozott csaszar. Masodiknal elobb indult be, mert mar gyakorlott voltam, 2-3 napon mar rendes tejem volt. Egyiknel sem kellett potolni semmivel. A vajudas nem befolyasolja.
2013. aug. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!