Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elvlasztódásban tapasztaltak:...

Elvlasztódásban tapasztaltak: ez a szoptatás vége már? Miért így?

Figyelt kérdés

11 hónapos a kislányom. Lassan ment a hozzátáplálás, 9 hónapos koráig szinte csak anyatejes volt. Aztán rákapott, és egyre kevesebbet és ritkábban szopik (kínálom, de pár korty után csak játszik vele, vigyorog),ez nem is lenne gond, viszont éjjel egyre gyakrabban kel, és bár szopik olyankor, ez láthatóan nem elég - hiszen közben a tejem is apad -, és addig sír, amíg tápszert nem adok. Nincs türelme már szopizni.

Két kérdésem lenne:

1. Ez már tuti a szoptatás vége? (Nekem OK, ha ő is úgy szeretné...)

2. Nem lenne jobb, ha napközben jutna megfelelő mennyiségű táplálékhoz? Nem szeretném éjszaka tápszerrel etetni.

Szerintem tápláló ételeket kap, nem is válogatós, igaz, nem eszik sokat, mindig marad a tányérján.


2012. ápr. 20. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom ekkora gyermeknek már nem kellene tápszert éjszaka adni, lehet hogy pont ezért kel fel éjszaka, mert tudja hogy adsz neki. Éjszaka be kellene iktatni, a teát, vagy a vizet. Lefekvés előtt, pedig laktató étellel megetetni, én általában este ugyanazt adtam neki mint délben. Szerintem az éjszakai felkelések oka az hogy hozzászokott a az éjszakai cicizéshez, vagy egyfajta megnyugvás neki amin vissza tud szenderedni.Szerintem szépen lassan elkezdhetitek elhagyni a cicit éjszaka, tudom könnyű mondani, kitartás kell hozzá míg hozzászokik. Valószínű hogy a tejed már nem tápláló számára, csak megszokás. Tapasztald meg mikor alszik el, és előtte etesd meg, hátha tovább bírja éjszaka. A szoptatást pedig döntsd el, hogy neked jól esik-e még vagy sem. Ha már nem esik jól akkor lassan elhagyhatjátok a cicit, bár én azt javaslom, hogy még várj vele egy két hónapot, amíg van tejcsid!:)
2012. ápr. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A fiammal így ment, igaz ő annyit szopizott éjszaka hogy a mennyiséggel sem volt baja. Bár talán nem is azért csinálta...Aztán elválasztottam, és aludt rendesen az óránkénti kelések helyett. 2-3 éjszaka kelt még a fiam, utána már nem.

Este jóllakottan tedd le mindenképp, ha kell a kedvenc kajával mindigy míg megszokja hogy éjszaka aludjon. Ha nem segít akkor én elválasztanám, és éjszaka nincs tápszer.

Most a második 10 hós, és ő is kezd játszadozni, kelés után-fekvés előtt hajlandó sokat dolgozni a cicin, de amúgy néha már elvicceli. Viszont ő átalussza az éjszakát. Úgyhogy semmi sem szentírás.

2012. ápr. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!