Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatással kapcsolatban...

Szoptatással kapcsolatban több kérdésem is lenne?

Figyelt kérdés

1. 3 hós a lányom, eddig 7-8x evett. most hogy többet alszik már csak 5-6x. eddig egy ciciből evett 100at 3oránként, most 2ből adok neki 150et. de így 3-4 óránként nem bír annyi termelődni. átállhat a tejtermelés?

2. napi adagja most 600ml kb. ez nem kevés? sajnos egyenlőre több tejem nincs. tápszert nem akarok neki még adni. végülis nem látom rajt hogy nyugtalan lenne.

3. ennyi idősbabának mennyit kellene hìznia egy hónap alatt? eddig 1-1-0,5 kgkat hízott az 0-3 hónapban.


2013. aug. 19. 11:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom, ha érdemi választ nem tudok adni...


Viszont, valamit azért mégiscsak tanácsolnák és hidd el, csak jót akarok!


Hagyd abba a méregetést, hagyd abba az óra nézését és ne törődj a különféle táblázatokkal sem. Figyeld a kislányodat! 3 hónap alatt már megtanult szopizni. Hidd el, jelez majd ő, amikor éhes lesz. Bízz jobban az ösztöneidben! Te sem minden nap ugyanakkor és ugyanannyit eszel. Neki sem egyforma mindig az igénye. Nefélj, ha éhes lesz, azt észre fogod venni :-)


Jó babázást!

2013. aug. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Az én kisfiam szinte kezdettől fogva csak 5x-6x evett egy nap,7x egyszer sem,nem fogyott,hízott folyamatosan és éhes sem volt.Nekem 3 hósan már megette a 170-180 ml-t,de nem minden baba egyforma,lehet,hogy a te babád nem igényel ennyit.Egyébként a kisfiam még most is ennyit eszik,bár már van amikor a 200 ml-t is megeszi,de az még ritka.

Szerintem a napi 600 ml nem olyan kevés.A lényeg,hogy ettől kevesebb ne legyen.Egyébként ki tudod számolni,hogy mennyit kellene neki megenni egy nap.Így Kg*150 ml.Pl: egy 4 kilós babánál 4*150=600,tehát 600ml kellene ennie.

Nincs előírás,hogy mennyit KELL híznia egy hónap alatt..nem fog egyformán hízni minden hónapban.Nekem első baba,de csak most tapasztalom meg,hogy nem kell rögtön megijedni,ha nem hízik egy héten 25-30 dekát.Nekünk pont mostanában volt 2x egymás után,hogy csak 7 dekát hízott egy hét alatt.Először megijedtem,hogy miért csak ennyi,de aztán megnyugtattam magam,hogy az a lényeg,hogy nem állt meg a hízás és nem fogyott!!Amíg ez nem következik be,addig nincs semmi gond.Ha látod,hogy egészséges,nem beteg,szépen fejlődik,jó kedélyű,akkor mindegy,hogy mennyit hízik,a lényeg,hogy hízik.

A tejre visszatérve,sajnos nálam is ugyan ez volt a helyzet,hogy ahogy nőtt a kisfiam étvágya az én melleim úgy nem bírták az iramot.2 és fél hós kora óta tápszert is kap,mert annyira kevés lett a tejem.Nem szoptatom azóta,mert amikor mellre tettem ordított,harc volt a szoptatás és megelégeltem.Ha sikerült is mellre tenni,soha nem akarta kiszívni rendesen a tejet,utána még állhattam neki fejni,kb minden szoptatás másfél órás procedúra volt,és besokalltam.Így már nem kap cicit,fejem a tejemet és cumisüvegből kapja,de még a fejés ellenére sem termelődik tejem,továbbra is pótlás kell.Hát ez van.


4 hós baba anyukája

2013. aug. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amíg jó kedvű a babád addig nem számít mennyit eszik. Sőt lesz is még olyan, hogy stagnál a súlya. A lányommal már végig zongoráztam ugyan ezt amit te

is most. Ha nem bukik sokat és ott kizárták a reflux lehetőségét akkor nyugi minden rendben van. Az én lányom sokat bukott de semmi baja sincsen szerencsére. Attól is függ, hogy hogy hízik, hogy ti milyen alkatúak vagytok. Ha soványak akkor valószínűleg ős se lesz egy túl hízékony alkat.

2013. aug. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
sajnos ma csak 540 ml tejet evett mert ennyi volt. szerintem ez kevés mert a súlya alapján ami most 6100 gr, már 900at is megehetne. de több tejem nincs. várok 1-2 hetet és ha nem hízik akkor marad a pótlás. sajnos ő is csak az elején eszik amig könnyen jön utána fejnem kell, macera de ez van
2013. aug. 19. 21:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Megint az első vagyok. Ne fejd le, egyen amennyi kell neki, aztán ha egy óra múlva megint éhes lesz, megint szoptasd meg. Nincs annál jobb tejserkentő, mint az ha gyakran van cicire téve. Te is meglepődsz majd, de minél többször teszed cicire, annál több tejed lesz és egyre jobban ritkulni fognak a szopik...Persze ehhez sok türelem kell...
2013. aug. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!