Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Algoflexet tényleg nem lehet...

Algoflexet tényleg nem lehet bevenni szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Iszonyatosan hasogat ma a fejem,már az őrület határán voltam és bevettem egyet. Utána olvastam csak,hogy szoptatás alatt nem ajánlott. Lehet belőle baja a babámnak? Már 1 éves,csak egyszer szopizik,de ha kimaradna a ma esti szopi,szerintem nem viselné meg.
2013. aug. 26. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Azért ennyire nem kell komolyan venni, hogy szétmenjen a fejed... Simán vettem e terhesen és szoptatás alatt is. Azért nem arról van szó, hogy kis xanax-ot szedsz be az esti alváshoz..., vagy egyéb drogot.
2013. aug. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szoptatási tanácsadó nekem pont azt mondta, ha fáj a fejem, elsőnek ibuprofennel (Pl. az algoflexnek is ez a hatóanyaga) próbáljam csillapítani és csak másodsorban jöjjön a paracetamol (pl. Panadol). Egyébként a Nurofennek is ibuprofen a hatóanyaga, amit ugye simán lehet adni 3 hónaposnál idősebb gyereknek. Szóval nem, nem csináltál semmi rosszat. A tejbe csak nagyon töredék rész megy át a gyógyszerből.
2013. aug. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne szedje az Algoflex filmtablettát

ha allergiás (túlérzékeny) az ibuprofénre vagy a tabletta egyéb összetevőjére, acetilszalicilsavra és nem szteroid gyulladáscsökkentőkre,


korábbi, vagy jelenleg is fennálló hörgőgörcs, szénanátha vagy csalánkiütés, különösen, ha ezek acetilszalicilsav vagy más nem-szteroid gyulladásgátló készítmények szedésével összefüggésben jelentkeztek,

kiújuló vagy aktív gyomor- és nyombélfekély/vérzés esetén,

ha korábban nem-szteroid gyulladásgátló készítmények szedésével összefüggésben emésztőrendszeri vérzés/fekély lépett fel Önnél (gyomor-, bélvérzés)

súlyos szívelégtelenségben,

terhesség, szoptatás során,

autoimmun betegségben (ún. szisztémás lupus erythematosus - SLE),

súlyos szív-, máj- és veseműködési zavar, súlyos magasvérnyomás-betegség, véralvadást csökkentő (antikoaguláns) kezelés, korábbi krónikus légúti fertőzés, Parkinson-kór, epilepszia, ill. fokozott vérzéssel járó véralvadási zavar esetén,

gyermekkorban 12 év alatt.


Nem lehet.

2013. aug. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én algoflex forte- t használok ha fáj a fejem, a védőnő ezt javasolta.
2013. aug. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez is az Algoflex betegtájékoztatóból van: Az ibuprofén és bomlási termékei kis mennyiségben kiválasztódnak az anyatejbe. Mivel mindeddig nincs tudomásunk arról, hogy a csecsemőre káros hatást fejtene ki, ezért az ibuprofén rövidtávú alkalmazásakor általában nem szükséges a szoptatás megszakítása.


Az ibuprofen, paracetamol szedhető, biztonságosak.

Amit ne szedj: szalicilsav (Aszpirin), metamizol (Algopyrin), de itt egy teljes lista: [link]


Orvos anyuka

2013. aug. 29. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!