Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miben lehetne még lefagyasztan...

Miben lehetne még lefagyasztani a lefejt tejet?

Figyelt kérdés

Aventes mell szívom van és hozzá dobozok vettünk is még pluszba hozzá, de most nem vennék még plusz dobozokat ha lenne olcsóbb amiben letudnám fagyasztani a fölös tejet amit sikerül lefagyasztanom.

Ti miben szoktátok?


2013. aug. 31. 09:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Akár fagyasztós zacskóban is lehet: elöször tedd a zscskóval együtt a dobozba és ha megfagyott, bármi másban (akármilyen doboz vagy erösebb zacskó jó) tudod tárolni, a dobozt meg megint tudod használni.
2013. aug. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én eldobható 1dl-es műanyag poharakat vettem, nagyon olcsó és praktikus, nem is kell mosogatni, felengedés után eldobom.
2013. aug. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is Aventes zárható pohárban fagyasztottam anno. Akkor kaptunk a mellszívóhoz ajándékba 5 db-ot, és a vaterán vettem hozzá potom pénzért még 10-et.
2013. aug. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

az igazság, hogy áldom az eszem amiért nem nagyobb mennyiségeket fagyasztottam le: most szoktam néha felengedni, de borzasztó szaga van és keserű az íze, ez normális a fagyasztott anyatejnél - és nem egy helyről hallottam, hogy az ilyet nem eszi meg a baba! Az enyém is fintorog, pedig 40 ml friss tejhez adok 10 ml fagyasztottat, de még így is kiérződik, én konkrétan felfordulok tőle, csodálkozom is szegény babámon, hogy megissza..

NNNa, szóval én jégkockatartóban fagyasztottam, ráhúztam nejlonzacskót (duplát húzz rá és kösd be), amikor megfagytak, a tartóból ebbe a zacsiba csak visszatettem a kockákat és most kockánként tudom kivenni ha kell

2013. aug. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
és a műanyag kávéspohár (1 dl) is jó ötlet, de én azokat a gyümikhez használom, amiket most fagyasztok/fagyasztottam le neki télire
2013. aug. 31. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

spéci tejeszacsit lehet kapni a dm-rossmannba, de tök drága... (én is olyanba fagyasztottam magunknak, de csak pár db-ot)

azt olvastam, gyógyszertári tégely is jó e célra.

- ezek sterilek, azért jók, a gyógyszertári tégelyt is ki lehet főzni, a zacsik origináltak...

szerintem az ember nyugodtabb, ha kizárja a bacik lehetőségét, én nem adnék a babának olyan tejet, amitől fájhat a pocija... szóval megéri rászánni...

olvasd el a tejtárolási szabályokat azért, pl. -18 fokon csak 3 hónapig lehet fagyasztani (-21-en már 6 hónapig)

2013. szept. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
az említett jégkockatartót és a műa poharakat is sterilizáltam, mikrós gőzsterilizálóban, nem kellett főzögetni..
2013. szept. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!