Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kinek mi a véleménye anyatejes...

Kinek mi a véleménye anyatejes babáknál a teáztatásról?

Figyelt kérdés

Csupán csak kíváncsiságból tettem fel a kérdést ugyan is az én kisbabám 17 napos és nem igazán akarom teáztatni de az egyik barátnőm mindig adja neki a teát!

Szoptatom és van elég tejem is de azt hallottam(idősektől) Hogy adni kell neki a teát mert ő is szomjas.Na de én meg úgy tudom hogy az anyatej az oltja a szomját!Most akkor hogy is van ez,adjam vagy ne?!


2013. szept. 30. 19:42
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
Én teát soha nem adtam neki, csak vizet. És azt is csak akkor kezdetben, ha nagyon be volt horpadva a kutacsa (az folyadékhiánytól lehet). Egyébként erről megoszlanak a vélemények. A védőnő azt mondta nem kell, de sok anyuka itatja más folyadékkal is.
2013. szept. 30. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
Én 17 hónapig szoptattam....és én sem adtam neki teát,de nem is volt folyadékigénye egyeltalán,elég volt az anyatej,és igen tökéletesen oltja a szomját.Akkor kezdtem már mikor hozzátápláltam,azt 6 hónaposan kezdtem,utána szépen lassan kortyolgatott pohárból neki való gyümölcsleveket,vizet.Szerintem ne add még!
2013. szept. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
1. vagyok. Én gyümölcslevet sem adtam neki soha. Barátnőm a kislányát a gyümölcslevekhez szoktatta hozzá. Most mást nem is hajlandó meginni. A vizet kiköpi. A kis fogacskái pedig nagyon csúnyán besárgultak a teáktól és a gyümölcslevektől. Hiába mossák neki.
2013. szept. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%
Én adtam neki, mert valóban szomja időnként, a tej az kaja volt. Nem akartam túletetni.
2013. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
63%

Kedves 4-es válaszoló.

A tej nem csak kaja!Először hígabb..vizesebb tej ürül a mellből, utána egyre sűrűsödik.A végén szopizza a baba a laktató tejet.Kb neki egy szopizás felnőtt étkezésre átfordítva úgy néz ki, hogy iszik egy kortyot, megeszi a levest, és utána van a főétel.A desszert meg anya ölelése..ennyi.

És nem..nem kell anyatej mellé tea..TEA???A lányom tápszeres volt, neki 1-2 korty forralt lehűtött vizet adtam tápszer előtt..de az anyatejes fiamnak semmit.Most 10 hónapos és csak vizet kap..ráér még ilyen sz.arokkal tömni magát.

2013. szept. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Primitiv tevhit, hogy az anyatej csak kaja...

Az anyatej alkalmazkodik a baba igenyeihez, amikor kell taplalobb, maskor, mikor a baba igenyli szomjolto.

6 hos koraig en nem adtam mast a fiamnak, csak anyatejet, nyaron is, szepen fejlodott. Amugy a szuleim orvosok, de a gyerekorvosnak es a vedononek is az volt a velemenye, hogy felesleges a tea es egyebek.

2013. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Ha szeretnéd, hogy a kislányod minél tovább anyatejes legyen, akkor leírom hogy csináltam én. Kislányom 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, és az teljesen elég volt neki tápláléknak is és szomjoltásra is. Sosem fordult elő, hogy túletettem volna, bár azt sem tudom az hogy nézne ki. Kíváncsi lennék más mit ért túletetés alatt. Ezt talán kiírom új kérdésnek. Mindenesetre egyetlen egyszer fájt a hasa a 6 hónap alatt. Nagy hőségben szokás a babáknak vizet adni, azt is csak kiskanállal.


Ha Te úgy döntesz, hogy mégis adnál valamit, akkor én a vizet javaslom. Tea egyedül a beteg babáknak való. Lányom 18 hónapos korában kapott először teát, addig csak vizet ivott. Azóta is csak a mama ad neki, ha nála van. Pár hete pedig narancslevet adtam neki, amíg beteg volt. 22 hónapos. Nagyon hamar rá lehet szokni az édes ízekre és akkor már nem kell a víz nekik. Én úgy vagyok vele, hogy amíg befolyásolni tudom, kapjon minél egészségesebb dolgokat. Ha jön az ovi, ott már úgysem tehetek majd semmit.

2013. szept. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
7,hónapos lányom csak anyatejet kap tart sose látott se címet se cumis üveget lassan hozzataplalom de csak vizet fog inni meg anyatejet
2013. szept. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,úgy látom itt a legtöbben hasonlòan gondolják mint èn!!
2013. szept. 30. 21:04
 10/29 anonim ***** válasza:
0%
Miért szar a tea? miért rosszabb mint a víz? Szerintem meg igen is kell, mert pl mikor szomjas volt útközben, nyilván nem fogom az utcán megszoptatni.
2013. szept. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!