Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » El kell választani 6 hónaposan?

El kell választani 6 hónaposan?

Figyelt kérdés

6 és fél hós a babám, a kajája nagy része anyatej, de kap tízóraira egy kis gyümölcsöt, ebédre kb fél deci főzeléket, vacsira kicsit több tejpépet vagy főzeléket, de egyik se olyan mennyiség hogy kiváltson egy kajálást. Majdnem 10 kg!

A gyerekorvosunk azt mondta, hogy már nem kéne szoptatnom, csak reggel-este, és nagyrészt szilárd táplálékot kéne hogy kapjon, illetve hogy egy ilyen korú gyerek már nem igényli (?) a szoptatást. 4 hós koráig átaludta az éjszakákat, de azóta felkel és nem eszik, csak cumizik a mellemen. Ezt képes akár egy óráig is csinálni, akár 2 óránként. Nagyon fárasztó. Napközben nem csinál ilyet,kibír akár 3 órát is 2 szoptatás közt, csak eszik és annyi, menne játszani. Cumit egyáltalán nem fogad el.

Mindenki a környezetemben azt mondja hogy már el kéne választani, miért szoptatom még mindig, stb, és látok én is olyan babákat akik másfél-két évesen társaságban kiveszik az anyjuk mellét, és kiszolgálják magukat, idáig nem szeretnék eljutni. Viszont azt is gondolom hogy nagyon fontos az anyatej az egészségéhez, és ha egyszer van tejem, sajnálnám megvonni tőle. (Tudom hogy sok nő a fél lábát odaadná hogy szoptassa a gyerekét) Valahogy kicsinek érzem ahhoz hogy elválasszam, de azt nem szeretném, ha érzelmileg függővé válna attól, hogy szopogatja a cicimet (bocs hogy ilyen direkt, de az éjszakák tényleg erről szólnak már)

Mikor a legjobb elválasztani? Azt sem szeretném ha emlékezne rá hogy trauma volt neki az elválasztás. 7-8 esetleg 9 hónapos kor már késő ehhez? Szeretek szoptatni amúgy és tényleg nem a szoptatással van bajom, csak azzal hogy cumi funkcióját töltöm be éjjelenként :)


2013. okt. 1. 12:08
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
nyugi a babaák 99%-a magától leszokik még akkoris ha cici függő volt. Egyik barátnőm kisfia 7és fél hónapos koráig nem fogadott el mást csak cicit, 10 hónaposan magától hagyta abba pedig addig fél napokat csüngött rajta.... Hidd el nem ezen fog mulni.
2013. okt. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

En nem is ertem a gyerekorvosodat. Nalunk csaladban tobb orvos van, gyerekorvosunk es a vedono is nagyon orult annak, hogy 20 honapug szoptatattam igeny szerint, semmit nem valtottam ki, evett rendesen 6 hos kosan kezdtem a hozzataplalast es szep lassan kapott mindent, ahogy kell, de a szoptatas megmaradt, ha kerte. Diplomas emberek a varataink, ismeroseink, senki nem furcsalta. Egy ember volt, aki viccbol mondta, hogy meg masfel evesen is szopik? De ennyi. Senkinek nem volt furcsa.

Raadasul, cicin aludt el, de minden megoldodott es miota elvalasztottam 20 hosan nagyon ugyesen alszik el anelkul. En amugy, ha lehet az 1 eves kort mindenkepp megvarnam, nalam az a minimalis hatar, ha van tej. A masodik babamat is, ha o is akarja es minden rendben lesz min. 1-1,5 eves korig szoptatnam. Egyik legfontosabb dolognak tartom, nemcsak az egeszseg szempontjabol, de a lelki fejlodes szempontbol is.

2013. okt. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Elnezest, sok az eliras, telefonrol irtam gyorsan.
2013. okt. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ja, es az en kisfiam is tobbszor kel ejjel 20 hos koraig, volt, hogy 3-4szer is. Volt, hogy nagyon faraszto volt. De mar nem emlekszem a faradtsag reszere:)
2013. okt. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Nekem is családtag a dokim de már az elején próbált lebeszélni az igény szerinti szoptatásról, de ragaszkodok hozzá, mert szerintem csak úgy lehet elég a tej.. Melyik városban éltek? Nálunk szinte minden doki ilyen. (Nyíregyháza)
2013. okt. 1. 15:22
 16/22 A kérdező kommentje:
Örülnék én ha csak 3-4x kelne:) Ha enni kelne fel annak pláne, mert akkor eszik és alszik tovább, de ha csak cumizik,az simán megy egy órán keresztül.
2013. okt. 1. 15:24
 17/22 anonim ***** válasza:

Pesti vagyok, itt azert egyre tobb vedono es gyerekorvos tovabbkepzesekre jar es sokan a szoptatas mellett vannak.

Meglatod, lehet ez egy ilyen idoszak, hogy sokat kel ejjel. Elvalasztani mindig el tudod. En mindig ugy voltam, hogy varok, amig birom:) Ejszakara pedig magam melle fektettem, igy kenyelmesebb volt, csak odatoltam a mellem:) Minden eset mas, es ugyis te latod es erzed, mi kell a babadnak. Az anyatej meg csak jo, hidd el, sokkal tobb szakember, orvos gondolja ezt. Nem artasz vele az biztos.

2013. okt. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Stefix válasza nekem is nagyon hasznos volt, köszi szépen! :)) Az én babám 3 héttel fiatalabb mint a tiéd, ugyanilyen paraméterekkel született, igaz, most csak 7,2 kg, szóval szép nagy baba a tiéd, az enyém sem kicsi. Nagyon ügyes vagy, hogy szoptattad és szoptatod! Én sem hagytam még abba, sőt, inkább bevezettem az uzsonnát, ami valahogy szopiban kimaradt eddig, szóval mellétáplálás van nálunk, gyümivel, majd 6 hós kora körül kezdem majd az ebédet, de én sem akarom elválasztani. Rajta múlik, mit szeretne..például az uzsonna is olyan volt, hogy pár napig még megkínáltam utána cicivel, de egyszer csak nem kellett neki és megeszik egy teljes adagot gyümiből inkább.

Szerintem is, még korai azon aggódnod, hogy majd a melled után kotorász a karácsonyi vendégsereg kellős közepén. Csak kövesd az ösztöneid, ahogy eddig is :)

2013. okt. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
előző vagyok: azért azzal egyetértek, hogy én sem szeretném a cumi szerepét betölteni, de ennek oka van, ahogy Stefix írja. Pont hogy nálunk is most kezdődött az éjszakai felsírás, felébredés korszak, de annyiban szerencsésebbek vagyunk, hogy ujjszopizik, szóval ha felveszem, dajkálom, kapja be az ujját és így nyugtatja még magát
2013. okt. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszi!:) Jót nevettem a karácsonyi vendégsereg közepén való kotorászáson :D

Hát nem tudom, mi oka lehet rá, 4 hós korától próbáltam már hozzátáplálni, de kb olyan 5 és fél hós volt mire egyáltalán bármit elfogadott, azóta viszont szó szerint mindent eszik amit adok neki, ha rajta múlna, egész adagokat enne, csak féltem az emésztését :)

Viszont nagyon érzékeny baba...Nagyon nagy a családunk, és ha sokan vannak egy helyen, akkor nagyon ki tud borulni, de azt vettem észre, hogy utána pont az jellemző hogy jobban alszik éjszaka, gondolom lefárasztja a stressz. 2 foga van kint, mondjuk azokkal megszenvedett rendesen, de azt se így vezette le cumizással, hanem vigasztalhatatlanul ordított.

Mivel nagy súlya van, annyira nem indult még be a mozgásfejlődése, de azért ha hasra rakom, és egy pillanatra nem figyelek, totál más irányba néz az egész teste.

2013. okt. 2. 15:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!