Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Motíliumról vélemény?

Motíliumról vélemény?

Figyelt kérdés
Miért van beleírva,h szoptás alatt nem javasolt?-közbem meg tejserkentőként írják fel.
2013. okt. 1. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam refluxra szedte. Elér erős gyógyszer, biztos nem enném ha nem vagyok beteg. Akkor már inkább a tápszer.
2013. okt. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert a legtöbb gyógyszerre ráírják, akár átmegy az anyatejbe, akár nem. Egyrészt sokba kerülnek a kísérletek, amivel igazolják, vagy elvetik, hogy bekerül-e a tejbe, ha igen, milyen mennyiségben és milyen tüneteket okoz a csecsemőknek.

Valamint így veszik elejét, hogy bárki pereljen, ha valami baj lesz a szoptatott babával, ha az anyuka gyógyszert szed.

Ugyanez igaz a terhességre is. Szinte minden gyógyszerre ráírják ugyanezt.

2013. okt. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Orvos sógornőmet kérdeztem: azt mondta, tiltólistán van. Veszélyes egy csecsemőre és felelőtlen az az orvos, aki felírja. Ráadásul a tejszaporító mellékhatás sem mindenkinél jön elő. Én lebeszélnélek, ha Neked lenne.
2013. okt. 2. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:

Én nemrég Cerucalt kaptam pár napig, az 1 évesem szoptatása mellett. Ez is és a Motilium is emeli a prolaktin-szintet, ezért tényleg növelheti a tejmennyiséget (nálam is így volt).

Nem tudom, hogy itthon felírják-e direktben tejserkentésre (külföldön vannak gyógyszerek, amiket igen), de én úgy tudom, hogy mindkettő használható szoptatás mellett.

DE! Mielőtt ilyesmit gondolnál szedni, mindenképp konzultálj egy szopis szaktanácsadóval! Nem mindegy ugyanis, hogy mekkora a baba, milyen arányba szopizik, és egyáltalán, más módszerrel miért nem növekszik a tej mennyisége stb. Vagyis ez csak "végszükség" lehet, ha épp.

2013. okt. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Motilium szedése előtt alaposan ki kellett vizsgálni a babámat. Még EKG is kellett, a gyógyszer erőssége miatt és mert az izmokat stimulája így ugye minden izomra kihat, tehát szívizomra is, ami egy szívzörej mellett sem lenne szerencsés.
2013. okt. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 xStefix ***** válasza:
Más, ha a baba kapja és más, ha a szoptató anya. Még úgy is, hogy kiválasztódhat a tejbe.
2013. okt. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2013. okt. 3. 20:22

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!