Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Etettél már azért éjszaka,...

Etettél már azért éjszaka, hogy a nagyobb testvér fel ne ébredjen?

Figyelt kérdés
szivem szerint próbálnám visszaaltatni hajnali fél5körül a babát-de nem akarom felkelteni a nagyobbat.próbálkozzam vele?2hónapos.egyszer 1-2 körül eszik,majd hajnalban
2013. okt. 4. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Adj még neki enni, kicsi még.
2013. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
4 hónapos a babám (kis súlyú), ha elkezd mocorogni vagy nyöszörögni éjjel azonnal felveszem etetni, nem várom meg, hogy sírjon. Általában senki nem szokta észrevenni, hogy felkeltünk:-)
2013. okt. 4. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xStefix ***** válasza:

Bocsánat, hogy ilyet kérdezek, de csak azért szoptatnád meg a picit, hogy a nagy ne ébredjen fel? Nem azért, mert a kicsinek szüksége van rá??

Vagy csak félreértettem...?

2013. okt. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A babákat, főleg 2 hónaposan etetni kell éjszaka is! Szoptasd meg, ahányszor csak enni kér :)


(én is úgy értem, h csak azért szoptatnál, mert sír és felébred a nagy - na de a sírásnak oka van, valószínűleg az éhség, nagyon kicsi még ahhoz, hogy 2-3 óránál többet kibírjon szopi nélkül)

2013. okt. 5. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
úgy gondoltam,hogy,ha pl 2kor evett-tele ette magát-nem lehet éhes-és mégis felsir.igy nyugtatni meg..
2013. okt. 6. 09:56
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, h tedd mellre! Az én 2 hónaposo van, hogy óránként többször cicit kér, ha fáj a hasa. A babák tudnak úgy szopizni (komfortszopásnak hívják), hogy nem jön a tej, csak az első pár korty. Nem fogja túlenni magát vagy ilyesmi :)
2013. okt. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

De miért ne lehetne éhes? Belelátsz a pocakjába vagy honnan tudod? Jó, igen, ez hülye kérdés volt, de mégis, gondolj bele. Rendben van, hogy kétgyerkőcös anyukaként már most is jó eséllyel meg tudod tippelni, hogy mikor és miért szopizik a babád, ez világos... nade ilyet nem lehet biztosra mondani, hogy "ha x órája evett, akkor most nem lehet éhes"! A gyerkőc nem robot, aki pontos menetrend szerint működik.

Én már 4,5 éve szoptatok, sokat is tudok róla; a fiam pedig 16 hós és nagyon jól kiismerem, de még most is megesik néha, hogy nem tudom tutira eltalálni, hogy éppen miért ébred fel szopizni... (mondjuk nem is foglalkoztat nagyon a dolog)

De egyébként is, annyi változás fog még történni a következő hónapokban, hogy pláne nem lehetsz majd mindig biztos a saját elképzeléseidben! Nem tudom, milyen tapasztalataid vannak a nagyobbik szoptatásával kapcsolatban, de tudd, hogy az általános fejlődési változások gyakran a szopási szokásokra is kihatnak. Vagyis szinte bármikor megeshet, hogy ritkábban vagy éppen gyakrabban fog szopit kérni a kicsi; attól függően, hogy éppen hol jár a fejlődésben, milyen belső igényei vannak!

Szóval nem te fogod azt tudni, hogy ő éhes-e vagy sem, hanem majd ő jelzi neked. ;) Ne ess abba a hibába, hogy a saját elképzeléseid (elvárásaid) előrébb veszed, fontosabbnak tartod, mint a babád jelzéseit.


Amiről írsz, hogy mégis megnyugtatnád őt a szopival, az egyébként üdvözlendő! :) Merthogy ezt jelenti egyébként az igény szerinti szoptatás. És hajrá, hogy efelé indulnál el, mert a szoptatás a valóságban is pont így működik! Amikor a babád szopizik, nemcsak a testi éhségét csillapítja (anyatejet eszik), hanem a lelkit is: megnyugtatja, visszaaltatja magát, fájdalmat csillapít stb., mikor mire van szüksége. Úgyhogy ezután próbáld meg a szoptatást ne az etetéssel egyenértékűnek venni, mert ténylegesen is sokkal több annál!!!

Akkor szoptass, amikor a babád igényét jelzi rá, ne akkor, amikor "ideje van", vagy te éhesnek hiszed, vagy más javasolja. A babád tudja egyedül, hogy mi zajlik benne; neked csak annyi a dolgod, hogy támogasd őt a kívánságaiban. Most még ennek van itt az ideje.

2013. okt. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy 2 hónapos babát nem tud túletetni, ha sír,odaadja a mellét, és szopizni kell, akkor vagy éhes, vagy csak megnyugtatást vár az anyamelltől. Nem kell "időre" szoptatni, ha sír, és nem csitul a ringatásra, szoptassa meg, ezzel nem árthat. :)
2013. okt. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!