Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Pajzsmirigy alulműködés...

Pajzsmirigy alulműködés okozhatja azt, hogy a baba nem tudja a tejet szaporítani a gyakrabb szopival?

Figyelt kérdés
2013. okt. 6. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. De előfordulhat, hogy valakinek önmagában alacsony a prolaktin szintje. Nem kell hozzá semmi különösebb betegség.
2013. okt. 6. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:

Nem merem fixre írni, de úgy rémlik, mintha azt mondták volna a szopis szakemberek, hogy alulműködésnél előfordulhat csökkent tejtermelés. Barátnőm is pajzsmirigyes volt, ő 10-11 hónapig szoptatott. De az ő esete kapcsán kérdeztem rá, és úgy emlékszem, hogy ez volt a válasz.

De az a biztos, ha személyesen te is rákérdezel, szerintem hívj fel közülük valakit! (Beszélgetés közben más fontos szempontok is előjöhetnek, tudod.)

2013. okt. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Szia, erdeklodnek hogy jutottal valamire? En ugyan igy jartam.Keves a tejem a rengeteg szopi ellenere sem lett tobb.Prolaktin szintem az akkora hogy tejcsarda kene hogy legyek.Marciusban jutok el orvoshoz,az az endokrinulogushoz. Szoptatasi tanacsadonal is voltam, o mondta,hogy rengeteg mindentol fugg mennyi tejet tud termelni a szervezet.
2014. febr. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem, sajnos. Komplex vizsgálat kellene, de most nem Mo.-n élek pár hónapig. Ha haza megyek nyáron, akkor kivizsgáltatom magam.

Elkezdtük hamarabb a hozzátáplálást, így csak nagyon kevés tápszer pótlás kell, elég az én tejem. De van olyan nap, hogy alig van, aztán meg napokig elég. Nagyon fura ez így. Majd írd meg, kérlek mit mondott az orvos, annyira érdekel.

2014. márc. 4. 21:58
 5/6 anonim válasza:

Ezt a cikket Ungvári Reni írta.Ennek következtében kezdtem el kivizsgáltatni magam.Na meg azért mert 10kg híztam szülés után és nem érzem jól magam.Pedig egészségesen eszek.Mozgok, sportolok.

[link]


Ennek a cikknek az utolsó fejezeteben van a pajzsmirigy alúlműködésről szó:

[link]


Szia,


Az első kört, inzulinrezisztenciát kizártuk.Voltam diabetologusnál, ő elküldött, 3 pontos terheléses cukorra.Jók lettek az eredményeim.

Az inzulinrezisztencia is egy gyakori ok a kevés tejtermelődésre.


Márc 19-én megyek endokrinológushoz.Majd megírom mit mondott.

A pajzsmirigy eredményeim nem lettek fényesek.

2014. márc. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

[link]

Még annyit, hogy ő hozzá megyek.Ő nőgyógyász is.

2014. márc. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!