Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lassan 2 honapos a lanyom,...

Lassan 2 honapos a lanyom, eddig 2-3 orankent szopott, viszont egy hete kb orankent cicire keretszkedik, es eszik is, nem csak cummog rajta. Betudtam novekedesi ugrasnak, de az eltart ennyi ideig?

Figyelt kérdés

A masik, hogy napkozben sokkal tobbet van ebren, de ha mondokazok, eneklek neki, azt egy fel ora alatt megunja (elfarad?), de aludni nem akar... Probaltam ilyenkor cicire rakni, de csak ki-be cuppogtatja a mellem, meg tepkedi, ugyhogy ezt nem hagyom, inkabb babusgatom csak, de par perc utan akkor is uvolt... Lehet ez osszefuggesben azzal, hogy enni is gyakrabban ker?

Nem volt hasfajos, pisi-kaki van rendesen, normalisan gyarapodik.

Valaki tud tanacsot adni, mit csinaljak vele?


2013. okt. 17. 15:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Hogy próbálod altatni?

Nekünk a növekedési ugrás pár napig tartott, szintén sokat volt cicin, volt h nem is evett, csak cummogott, aztán újra beindult a tejleadó reflex, majd megint semmi és így tovább. Ha kiköpi, szerintem nem éhes, főleg ha jól is gyarapodik. Szerintem csak fáradt, túlpörög, és amiatt nem tud elaludni. Hog próbálod altatni?

Én kipróbáltam a Suttogó féle módszert és működött. Besötétítettem a szobát, bepólyáztam, és úgy ringattam, hogy a fheér falat lássa kb, ne legyen semmi inger. Pár perc alatt elaludt. Ha nincs pólya és takaróba is bepólyázhatod.


2 hós fiú anyukája

2013. okt. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! Altatni konkretan sehogy nem szoktam, eddig mindig cicin aludt el, es utana tettem le...

Ugy probaltam, hogy beraktam a kisagyba, betakartam, elmagyaraztam neki, hogy pihennie kene, de csak uvoltott tovabb, meg kapalozott...

Ma mar konnyebb volt, ritkultak a szopizasok is, es meg csak egyszer nyuglodott, de akkor magamra kotottem, es kb fel ora mulva aludt...

2013. okt. 18. 13:51
 3/4 xStefix ***** válasza:

Simán lehet ez növekedési ugrás, ami nem mindenkinél működik egyik napról a másikra. De az is belejátszhat, ahogy írod, hogy nagyon érdeklődik a babád. Ez az időszak általában később szokott beköszönteni, dehát ennyire különbözőek a babák.

Nagyon jó viszont, hogy szopival kínálod elalváskor, vagy ha ez most épp nem megy, akkor magadra kötöd és hordozod. A testközelség és ringatás legtöbbször elaltatja a piciket. Én is ilyen beállítottságú vagyok. :) - És nyilván te is érzed, hogy az ágyban betakarás és elmagyarázás még nem egy 2 hónapos babának való altatási mód. ;)

Szerintem is érdemes próbálkoznod vele, hogy szopi ill. alvás idejére nyugodtabb körülményeket teremtesz (amennyire lehet): külön szoba, csend, félhomály vagy sötét, nem beszélsz, nem énekelsz stb., hogy a baba csak a szopira/alvásra összpontosíthasson. A bepólyázás is jó lehet, bár én inkább a szopi-ringatás-hordozás útján jártam, így sokkal közelebb lehettem a fiamhoz, mintha becsomagolom még egy anyagdarabba. (De tény, hogy a pólyázás is nyugtathat, mert az anyaméhre emlékezteti a babát.)

Bátran próbálkozz azzal, amit jónak sejtesz, hamar rá fogsz jönni, hogy most épp mi a jó a picidnek. :)

2013. okt. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Koszi a segitseget, ugy tunik tuljutottunk rajta, es ez ilyen hosszu ugras volt :)

Ma mar visszatert a 2-3 orankenti szopizasra, es nem is volt nyugos, csak amikor nagyon almos volt, de akkor sem uvoltott, inkabb csak nyekergett...

Hat ezt a lerakom es megmagyarazom dolgot vegso ketsegbeesesemben probaltam, hatha az ingerszegenyseg segit...

Sajna besotetiteni nem tudok neki, nincs fuggony a lakasban (durva porallergiam van), rolora meg meg nincs penzunk... Majd 1-2 honap mulva :(

2013. okt. 19. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!