Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatejes babám nem tud...

Anyatejes babám nem tud kakilni, meddig alkalmazhatom probléma nélkül a kamilla teát?

Figyelt kérdés
5 hetes a lányom és kb 1-2 hete issza minden nap,de csak keveset.Eddig használt de most az sem segít.Mit tehetnék hogy tudjon kakilni??
2013. okt. 19. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia! Próbáld meg tornáztatni a picit, masszírozni a pociját. Nekünk segített az is, ha melegítettük a hasát. Vasalóval egy textilpelust felmelegítesz és ruhán keresztül ráteszed a hasára. Vagy hajszárítóval ugyanígy. Hasra is fordíthatod, közben simogasd a hátát.

Ha ezek sem segítenek, akkor kipróbálhatsz cseppeket: Infacol, Gripe water, Espumisan stb. Nekünk a Bio gaia segített illetve ami mindig beválik, az a szélcső. Remélem tudtam segíteni! Boldog babázást!

2,5 hós anyukája

2013. okt. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az Infacol, Espumisan, Gripe water szélgörcsökre van, nem pedig székrekedésre. Mikor az én kislányom nem tudott kakilni, ezt ajánlotta az orvos:

[link]

2013. okt. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
44%

Csecsemős nővérként írok..

Már számtalanszor kérdezték-mondták nekem ugyanezt

A lényeg...mivel anyatejes így nem szorulása van.merthát a logika ugye: hígat,folyadékot eszik..ettől nem lehet

és igaz

tehát kúpot,stb ne adj neki

az is természetes ha 3-4,de van akinél 1 hétig nem kakil a baba

A kamilla teát hanyagold egy ideig.próbáld ki.a Mecsek vagy a Herbária vagy a Babamosoly Édeskömény teát

Előttem szóló praktikáit mind kipróbálhatod

Esetleg : 30 ml kamilla teába tegyél 2-3 kk cukrot..ez általában segít

2013. okt. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Fiam heti 1x kakil.

Semmit nem adok neki rá, ez normális, mindent hasznosít, s a súlsá is látszik, havi 1-1,2 kg hízik.

4 hónapos, semmi baja nincs ettől a heti 1 kakitól!

A teáktól lehet hasfájása lesz...

2013. okt. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kislányom iszonyú székrekedéses volt picinek. Egyszer előfordult, hogy 10 napig nem kakilt, és én elvittem a kórházba, mert féltem, hogy baja lesz. Ott ajánlották nekünk, hogy mindig legyen otthon hashajtós babavíz, amit néha-néha lehet adni, és szerezzünk be újszülött szélcsövet. Ez utóbbi tényleg hasznos volt, ha nagyon nem sikerült egyedül kakilnia, és más már nem segített, ezzel rögtön lett eredmény.
2013. okt. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ezzel a heti 1* ha kakil elèg dologgal az van hogy tudom hogy nem gáz ha nincs.De őt ingerli ès csak nyomja,nyomja szegènyem de eredmènytelenül.Szòval ez így nem jò mert kínozza.


A csecsemőstől kèrdeznèm hogy az a cukormennyisèg amit leírt nem sok mert èn is ennyit akartam egyszer adni neki(azt hiszem 3kávèsk.) ès lekiabálták a fejem hogy ne merjem odaadni.Na de akkor ugye hogy nem butaság!

2013. okt. 19. 22:52
 7/9 A kérdező kommentje:
Ja ès a másik,ő is hasznosít valòszinüleg jòl mindent mert 1hònap alatt hízott 1400gr-ot.Úgy hogy napi 4* volt/van kaki.Ha nincs ilyen gondunk.
2013. okt. 19. 22:54
 8/9 anonim ***** válasza:

Csecsemős vagyok :

Nem..egyáltalán nem sok a 3 kk.

Ennek pont az a lényege hogy megmozgassa,megdolgoztassa a beleit,így megindulnak a dolgok.Jól tetted hogy akartál bele rakni.De hozzáteszem,ezt nem nap mint nap kell

Az 1400 gr nagyon szép...mennyi a súlya most ?

2013. okt. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi csecsemős! Az utolsô mèrès szerint ami hètfőn volt 4400gr.

3030gr-al jöttünk ki a kòrházbòl!

2013. okt. 20. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!