Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes babánál nagy probléma...

3 hetes babánál nagy probléma ha tápszerezni kezdünk?

Figyelt kérdés
Tudom hogy így is fel lehet nőni stb., de annyira azt van bennem hogy az anyatej a legfontosabb, egészségesebb lesz a babám, immunrendszere fejlettebb lesz....viszont valamiért nap mint nap egyre kevesebb a tejem, így már most pótolnom kell tápszerrel, aminek tudom hogy nemsokára az lesz a következménye hogy elmarad az anyatejem teljesen.
2013. júl. 29. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen mindegy, hogy mekkora probléma (amúgy szerintem nem az), ha nincs tejed kénytelen leszel tápszert adni neki.
2013. júl. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
A fiam is tápszeres volt, már felnött és egészséges. Ha nincs tejed, nem kell eröltetni, azért mert ma ezt mondják.
2013. júl. 29. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem kell kétségbe esni! Mikortól hazajöttünk a kórházból, 4 napos korától kapott pici tápszer kiegészítést a lányom.ennek ellenére voltak olyan időszakok, hetek, amikor elég volt az anyatej is úgy, hogy napközben fejtem is, és azt kapta pótlásnak. Úgyhogy engem is ijesztgettek, hogy ha kap kiegészítést, pár héten belül be is fejezhetjük a szoptatást! Mégis 9 hónapos korig szoptattam a lányomat, persze akkor már hozzátáplálás mellett. Persze hozzáteszem, hogy fejtem is napközben többször...

Szóval a vegyes táplálás is fenntartható hónapokig, nem kell elkeseredni!

2013. júl. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy most nem elég, nem biztos, hogy később se lesz. Most adsz Neki, amikor visszaáll, akkor leállsz a tápszerrel. Mi is pont 3 hetesen estünk át ezen. Adtam Neki. Jól lakott, nyugodt kiegyensúlyozott volt.Persze nem adtam fel a szoptatást. Nost 5 hónapos és még mindig szopizik, de ha úgy látom kell pótlás, akkor kap tápszert. Cumisüvegből.
2013. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 xStefix ***** válasza:
0%

Eddig mindenki arról írt, hogy a tápszer sem (akkora) probléma, ami (részben) igaz is. Nem méreg, nem az ördögtől való és ezen is fel lehet ugyan nőni, de elég sok negatív hatása lehet rövid- és hosszabb távon is. De bizonyos esetekben létszükség lehet, ez is igaz.

A kérdés inkább az, hogy neked BIZTOSAN szükséged van-e rá?! A tapasztalatok azt mutatják, hogy gyakran a szoptatási gyakorlatban van a hiba, azért nem termelődik elég tej. Úgyhogy szerintem írd le részletesen, hogyan zajlik a szoptatás, miből gondolod úgy, hogy kevés a tejed, mit teszel, hogy több legyen stb. Mindent, ami lényeges lehet.

Aztán meglátjuk, hogy mit tudnál tenni azért, hogy több legyen a tej, a tápszer pedig maradjon a polcon.

2013. aug. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válszokat. A történetem pedig: az elején minden ment mint a karikacsapás.Születéstől kezdődően cicizett. Kórházban is, és a védőnő is megnézte hogyan rakom cicire, azt mondták minden rendben. Aztán kb.1 hetes kora körül a mellbimbóm nagyon elkezdett fájni szoptatáskor, majd vérezni is. Ekkor próbálkoztam krémekkel stb., nem használt semmi. Kb.1 hét után jöttünk rá a védőnővel, hogy bizony nem veszi be rendesen a bimbóudvari részt a picim és ezért fáj. A babám iszonyat sok időt tölt a mellemen, nem szívja aktívan. Volt hogy másfél órát is rajta volt a mellemen és egyáltalán nem lakott jól. Mivel rajta kívül van még egy kislányom, így ennyi időt nem tudok állandóan a rendelkezésére bocsátani, ezért aktívan elkezdtem szívni a mellem. Most azt csináljuk hogy szopizás után ha még kér (az esetek nagy részében elalszik a mellemen, lerakom aztán újra éhes), cumisüvegből adok neki. A mellem közben rendbe jött félig-meddig, mert sajnos az egyik még nem, de már sokkal jobb. Amíg a mellem gyógyulgatott, napról napra kevesebbet tudtam leszívni és már ott tartottam hogy a pici fél óra után sírni kezdett a mellemen, hűtőben tejem már nem volt (az elején sokat tudtam még fagyasztani is), így kellett a tápszer. Nagyon szeretném szoptatni, de egy kicsit körforgásban vagyok. A sok cumisüveggel történő etetéstől elvileg egyre lustább lesz a nehezebben kiszívható mellemből enni, de mivel éhes mard, adnom kell neki. A tejem meg a egyre kevesebb lesz... Most elkezdtem egy homeopátiás kapszulát enni, illetve szintén homeopátiás olajat kenni a mellemre, egy picit nőtt a mennyiség ezektől, így most egy nap egy étkezést pótlunk tápszerrel. Nem nagyon tudom mit csináljak hogy megfelelő mennyiségben nőjjön a tejem mennyisége.
2013. aug. 2. 11:55
 7/10 xStefix ***** válasza:

Ne aggódj, még több lehetőség is van, amit kipróbálhatsz. :)

A tejed mennyisége az egyik, amit ugye növelni kéne.

- Ehhez a legjobb az lenne, ha minél többet tudnál szoptatni, mert a szopás sokkal jobban serkenti a tejet, mint a fejés. Ezért először is próbálj meg minél inkább igény szerint és kizárólag szoptatni. Tudom, írod, hogy van még egy lánykád... csakhát legalább átmenetileg muszáj lenne engedni, megoldani akár a hosszú szopikat is, hogy segíts magadon. Ehhez szuper lenne, ha kapnál valakitől segítséget, aki lefoglalja a nagyot. Vagy ha sokáig nem tudsz egy helyben lenni, próbáld ki, hogy rövidebbeket szoptatsz, de gyakran (persze, ha a picid is partner ebben!). Illetve, ha kedved tartja, próbáld ki a hordozást, ami nemcsak a gyakori szoptatást teszi könnyebbé, de általánosan is jó hatással van a baba lelki nyugalmára és a te testedre, lelkedre is. (A sok testkontaktus miatt nőhet a tejtermelő prolaktin hormon szintje!)

Szóval a sok-sok szopi lenne az alap, amire törekedni kéne.

- A fejés a másik lehetőség, de ez kicsit macerásabb. Ha úgy látod, hogy csökken a kifejhető mennyiség, próbálj meg minden alkalommal addig fejni, amíg ugyanannyi kijön, mint előző nap. Illetve a te testi és lelki nyugalmad, lazultságod(!) is sokat segíthet, mert a tartós stressz a szopi ellen hathat. Próbálj meg szopi ill. fejés előtt picit relaxálni, pozitív gondolatokra hangolódni, venni pár mély levegőt.

Ettől függetlenül megeshet, hogy tovább csökken a fejhető mennyiség.. Sajnos vannak, akiknek a teste kevésbé érzékeny a fejési ingerre, mint a szopira. De még ilyenkor is ki lehet próbálni a kézzel történő fejést (Marmet-módszer); van, akik ezzel sokkal ügyesebben fejnek, mint géppel.


A másik fontos dolog, hogy megelőzd, hogy a babád cumizavaros legyen az üvegtől (cumitól, bimbóvédőtől, ha használtok), ill. korán kezeld, ha már vannak erre utaló jelek. Ez azért lényeges, mert a zavaros babák gyorsan elkezdhetnek sztrájkolni, elfordulni a cicitől, amit visszafordítani már sokkal nehezebb feladat.. vagyis hamar vége lehet a szopinak. Ezért lenne érdemes óvatosnak lenni ezzel.

A cumizavar kivédésének az egyetlen módja, ha semmilyen zavaró eszközt (üveg, cumi, védő) nem használsz egyáltalán. Ha bármikor pótlást kell adnod, azt szopibarát eszközzel tedd: kiskanállal vagy kispohárral, esetleg csőrössel. Ezek ugyan mind bonyolultabbak (eleinte), mint az üveg, viszont a pici nem fog belezavarodni a szopiba és nem fog ellustulni.

Ez ugye megint arrafelé mutat, hogy a szopizásra érdemes elsősorban rágyúrni..


És végül a pótlás: Ezzel kapcsolatban az lenne az ideális, ha csakis akkor kapna a babád pótlást, ha nagggyon muszáj - de ebben az esetben is először a szopit kellene megpróbálni, akár nagyon gyakran és akár teljesen üres(nek tűnő) cici esetén is! Csak ha "végszükség" van és a baba vigasztalhatatlan, akkor lenne pótlás és akkor is csak annyi, amennyivel megnyugszik, de nem lakik jól.

Pótlásnál alapszabály, hogy soha nem hagyunk ki szoptatást, hogy helyette pótoljunk!!! Hanem először mindig szoptatunk, két mellből, akár többször is váltogatva, és csak ha csutra kiszívta a pici, de még mindig nagyon elégedetlen, akkor jöhet a kevéske pótlás. Aztán hamarosan újabb szoptatás.... De ez a megnövekedett szoptatási gyakoriság (ingermennyiség) kell ahhoz, hogy a mell több tejet termeljen.

Valamint, ha rendszeresen kell pótolni, akkor napról napra alkalmanként valamivel (pl. 10-20 milivel) kevesebb pótlást adva remélhetőleg hamarosan el tudnád hagyni a kiegészítést.

Ezek a tippek megint a gyakori szopizást tudják segíteni.


Úgy röviden ezeket érdemes megfontolnod, hogy nálatok mi jöhet szóba. Sok sikert! :)

2013. aug. 2. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Milyen káros hatása van a tápszernek?
2013. aug. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Bocsánat, nem káros, hanem negatív hatása van a tápszernek?
2013. aug. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 xStefix ***** válasza:

Előzőnek: ha rákeresel a tápszer címszóra a szopis szakmai oldalakon, elég sok információt olvashatsz róla...

Elsősorban egészségügyi kockázatai vannak, mert a tápszer tehéntejből készül, amit nem az embergyereknek "találtak ki", hanem a bocinak. Ennélfogva más az összetétele, nehezebben emészthető, nem (annyira) segíti a baba emésztő- és immunrendszerének az érését, mint az anyatej stb. Következményesen pedig megnövelheti bizonyos betegségek ill. allergiák előfordulási gyakoriságát rövid és hosszú távon is.

2013. aug. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!