Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 6 hetes babám ilyen feltételek...

6 hetes babám ilyen feltételek mellett szoptassam még?

Figyelt kérdés

Kb. 10 ml tejem van egy nap, amit egyszeri szoptatás alatt kiszív a baba, és utána ordítás van, mert ugye még éhes, utána kapja a tápszert, valamint a nap többi szakában. Ordítással, szenvedéssel, a cici nehéz elfogadása mellett megy az az egy alkalmi szoptatás, amiből ugye nem sok teje lesz a babámnak. Ittam már szoptatós teát, szedtem szoptatást elősegítő bogyót, tejserkentő homeopátiás készítményt, főztem rántott levest, iszom eleget, rendszeresen eszem, de mégis csak ez a kevéske tejem van. Mit tegyek, hogy legyen még? Miért nincs csak ilyen kevés? Ti szoptatnátok még így is vagy inkább ne szenvedtessen se őt se magamat azért a 10 ml-ért vagy megéri?

Köszönöm előre is a segítséget!

6 hetes baba anyukája


2013. okt. 21. 17:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Hát én hagynám abba.....:)
2013. okt. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Tényleg? De nem leszek ettől rossz anya? Mindenki olyan megvetően néz rám, amikor megmondom, hogy már mennyi tápszert kap a baba, mert nincs elég tejem.
2013. okt. 21. 17:26
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Én úgy csinálnám, hogy tápszert kapna, de mellé fejném neki amíg csak jön tej és összegyűjtve megkapná 1-2 naponta.

6 hetesen még nagyon pici, kell ne3,ki az anyatej védő hatása.


A lányom 11 hónapos, tápszert kap, mert kevés a tejem, napi 3-4 alkalommal fejem, így jön le összesen naponta 10-15 ml, ezt 3 naponta adom oda neki.

2013. okt. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Megpróbálom így. Köszi.
2013. okt. 21. 17:42
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem valamivel több volt a tejem, majdnem 4 hónapos koráig bírtam az egész napos fejést, szoptatást, tápszerezést, ott feladtam.

Iszonyat lelkiismeret-furdalásom volt, pedig tényleg mindent megpróbáltam, hogy szaporítsam a tejet.

Nem baj, gondoltam majd a másodiknál...hát nála tényleg több volt a tej, a legtöbb, amit lefejtem, 80 ml volt:) de ennyi. Apránként nála is elapadt, ugyanúgy 4 hónapos korában.


Teljesen együtt érzek veled, ne érezd emiatt rosszul magad, nem ettől rossz anya valaki!:)

Nekem az összes barátnőm boldogan szoptat, egyedül én vagyok ilyen csökevény, ezen már nem tudok változtatni.

Őszintén: 10 ml/ nap, az állati kevés, ennyiért nem kínoznám magam, tök fölösleges. Ha szoptatásonként lenne 10 ml, még az is határeset szerintem.


Én nem csinálnám, emlékszem minden egyes szoptatásnál, amikor a baba nem akarta elfogadni a cicit, rágtam magam, mert olyan volt, mintha engem utasítana vissza. Egy idő után nem bírja az ember.


Ha fejsz, akkor sem lesz több?

2013. okt. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

3-as vagyok


Én is rosszul éreztem magam mikor 6 hónap után először tápszert kellett adnom a lányomnak, de ez csak az én hülyeségem volt.


Természetesen ettől nem leszel rossz anya!!

Akárki akármit mond, te tudod csak, hogy mindent megpróbáltál, nem ment, van ilyen, sajnos vannak akik nem tudnak szoptatni hiába szeretnék.

A tápszeres babákból is ugyanolyan felnőtt lesz.

Ha van anyatej az csodás dolog, ezért ragaszkodom én is ehhez a napi 10-15 milihez amíg tart, de ha szenvedés lenne a fejés, biztos nem csinálnám.

Akkor mondhatnám magam én is rossz anyának, mert mióta ilyen kevés a tej (ráadásul pont azóta jött ki az alsó 2 foga), azóta nem szoptatom a lányom, ennek már több, mint 1 hónapja és bevallom, sokkal kényelmesebb nekem így, mert már nagyon idegesített a végén a szoptatás.

Ez nem a szeretet fokmérője, nyugodj meg te is!

2013. okt. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ó, szegénykém, hát én biztos nem fejném. Dehogy leszel rossz anya ettől. Annyit tehetsz még, hogy kibérelsz egy Medela SNS-t, és akkor abba teszed a tápszert. Így szopizik is a baba, meg jól is lakik a tápszerrel. De ha ez túl nagy macera, akkor hagyd.

Attól vagy - nem leszel, hanem vagy - jó édesanyja a babádnak, hogy mindent megteszel és megtettél érte, szereted, életet adtál neki, nem attól, hogy így, vagy úgy táplálod. :)

Vehetsz is anyatejet neki, ha gondolod, de a tápszert is szeretettel oda tudod adni neki.

2013. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szia! annyira megértelek, mert én is végigcsináltam ezt! szerintem hagyd abba a szoptatást, mert ez mindkettőtöknek rossz! A baba ordít, mert éhes, nincs türelme kiszívni azt a kicsit, te pedig mindig feszült vagy, és már előre stresszelsz az étkezéseken! Én két hónapig csináltam, és sokszor én is sírtam a babával, de miután elkezdtem a tápszert, minden megváltozott. Ő is megnyugodott és én is. Nem ettől lesz valaki jó vagy rossz anya!
2013. okt. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%
Persze, hogy érdemes próbálkozni. Egyébként attól lesz több a tej, ha gyakrabban mellre teszed, nem a különféle ,,csodaszerektől". Ne várd meg míg nagyon éhes, hanem rakd mellre akár félóránként pár napig vagy egy hétig, meglátod több lesz a tej. Ne stresszel, az gátolja a tejleadást. Így valószínűleg napról-napra több tejed lesz és egyre kevesebb pótlás kell majd. Mindig csak szoptatás után adj neki tápszert, sose előtte.
2013. okt. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom próbáltad-e már a patikákban kapható édeskömény és ánizs hatóanyag kivonat tartalmú kapszulát, nekem csak ez segített, talán érdemes még küzdeni kicsit a szoptatásért.
2013. okt. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!