Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi történt a tejemmel? Vissza...

Mi történt a tejemmel? Vissza lehet még hozni valahogy?

Figyelt kérdés
Ma 10 napos a babám,120-140 ml szopizik egy egy szopizáskor.Átlag 4 óránként eszik.Hétfőn még az esti szopizás után is le tudtam fejni a jobb mellemből 150 milit,de kedd óta fokozatosan csökken a mennyisége.Most ott tartok,hogy kb 50 mlt szopizik,és utána semmit nem tudok fejni.Mit csináljak,hogy visszaálljon az eredeti állapotra?Ne hagyjam 4 órákat aludni a kislányomat?Fejjem a semmi?Segítsetek!!!
2013. okt. 26. 18:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne fejj. Ha igény szerint szoptatod nem kell fejni, és ugyanugy beáll a 3-4 orás evèsekre .
2013. okt. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha ő csak 4 óránként szeretne enni,be fog állni a tejed a 4 óránkénti etetésre,ne aggódj.Miért fejsz?Én sem fejnék,ha nem muszáj(az első hétben én is fejtem,mert csöpögött még szoptatás után is,később már csak akkor,ha menni kellett valahova ahol nem tudtam szoptatni),este amúgy is kevesebb,de zsírosabb a tej,szoptasd akkor,amikor éhes,így mindig annyi tejed lesz,ami neki bőven elég.Ha nem sír,elégedett,akkor biztosan nem éhes,ne aggódj!Az elején még nem áll be a kereslet-kínálat,de később már nincs annyi "fölösleges" tej,mert a tested pontosan tudja,mennyi kell a babádnak.Nyugodj meg:)
2013. okt. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig ha nem tud csak 50ml-t szopizni akkor kénytelen vagy valamit csinálni, mert az elég kevés, és nem hinném, hogy csak magától visszaáll. Nem érezted, hogy csomós a melled? vagy hogy meg lennél fázva,stb... Én fejnék bizony és többet tenném mellre, hogy visszaálljon. Mindkét mellből etesd. Szerintem a többiek nem olvasták el a kérdésed, mert ha nincs neki elég egy szopira akkor az gond... Most hogy vagytok amúgy? Kicsit egyébként nekem nagyon ritka ilyen pici korban a 4 óránként szopi... Ilyenkor áll be igazán a tejed... De ha nem akar többet, akkor azt is csinálhatod, hogy szopizik fejsz és utána fejsz még közben félidőben. Hátha... Nekem sokat segített a sok fejés és szoptatás gyakran, hogy visszaálljon a tejem amikor lement egy mellgyulladás miatt.
2013. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét lányom 4 óránként szopizott ilyen kicsi korában, szóval nem olyan fura ;) Sőt, még esetleg ritkábban akart volna, ezért inkább felébresztettem (nappal). Gyakori szoptatást javaslok (mert a tanácsadók is ezt mondják, és én is így tettem, mikor szükség volt rá), ha kell, akkor ébresztés (vagy "álomszopizás")árán :(
2013. okt. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
150 ml-fejtél 10 napos baba mellett? Ezt hogyan csináltad? Főleg szopiztatás után?
2013. okt. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves 5ös válaszoló.Eszméletlen mennyiségű tejem volt az elején.Már bent a kórházban is,az 5. napon 100 milit fejtem szopi után.Mégis mellgyulladásom lett,olyan szinten,hogy 39 fokos lázam volt,vénásan adták az antibiotikumot,mert a normál 5ös CRP érték nekem 121 volt.Aztán még 2-3 napig volt tejem,utána egyik pillanatról a másikra szinte teljesen elapadt.Most rengeteg küszködéssel talán valamennyit jobb a helyzet.Már 100-120 miliket szopizik,utána üresre fejem a mellem,így lejön még kb20 mili.Ő a 3.gyerkőcöm,a 3.császárom,de egyiknél sem volt olyan gondom,hogy nincs tej.
2013. okt. 29. 07:55
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként nekem is ez volt a mellgyulladás után, hogy pár napig még volt, aztán elment, mert a szervezetemnek akkora esett le, hogy itt gáz van, ha sok tejet termel, és nem lett semmi egyik napról a másikra. Utána nekem is nagyon nagyon nehezen jött vissza, és nem is teljesen, és ami vicc, hogy a második babámnál se volt tejem már annyi, mint az elsőnél az első időben. Nem is duzzadt meg a mellem, mint az elsőnél a belövelléskor. A doki azt mondta, hogy azért mert a mellgyulladásom olyan mértékű volt, hogy a tejmirigyek átálltak a kisebb termelésre, és nem tudom visszahozni soha teljesen, Sajnos nem is sikerült, de mégis volt valamennyi 10 hós koráig a kicsinek is. Szóval lehet, hogy ez így beállt, és csak nehezen fog visszaállni. De én azt mondom, hogy sokat fejjél, és szopiztasd, és aggódj, hogy mennyi a tejed, mert akkor még jobban visszafogod. Sok sikert, és gratula, hogy tudtad császár ellenére is szoptatni mindhármat:) én is császáros voltam és nekem is volt tejem, de sokaknak még ennyi sincs... Szóval ügyes vagy, hogy küzdesz érte.
2013. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!