Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van olyan anyuka akinek a...

Mariann40 kérdése:

Van olyan anyuka akinek a babája 10 hónaposan is csak szopizott?

Figyelt kérdés
A babám nem igazán akar enni csak nagyon minimális gyümölcsöt vagy amit éppen mi eszünk de abból is csak pár falatot fogad el, pépes dolgokat pl. zöldségeket egyáltalán nem hajlandó enni. Én nem bánom és örülök is neki mert az anyatejnél jobbat úgysem kaphat csak kíváncsi vagyok, hogy más is volt-e így.Igény szerint szoptatom és soha nem kapott cumisüvegből tejet mivel nem is fejtem soha. 6 hónapos korától próbálom hozzátáplálni de nem sok változást tapasztalok azóta sem. Igazából csak arra lennék kíváncsi, hogy kb. mikor kezdenek el enni az anyatejes babák "rendesen" és mit esznek szívesen vagy mi ízlik nekik leginkább?

2013. okt. 27. 15:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
az a baj hogy ennyi idősen már nem elég neki az anyatej.... Az emésztésen az emésztöszervei fejlödéséhez kell az egyéb étel. Ilynekor szokták ajánalni hogy szoptasd kevesebbet mert valószinüleg azért nem fogadja el mert jóllakik a tejjel. Szopi elött szoktad próbálni etetni? 10 hónapos babaának már nem elég az anyatej de ezt a védőnő is el fogja mondnai, mindenképp bezsélj vele erröl.
2013. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%

Már legkésőbb 6 hónapos kortól kell a babáknak mást is enni. Azért nem akarja elfogadni a rendes ételeket, mert nem szoktattad időben hozzá. Az anyatejre már ilyenkor nincs is feltétlenül szüksége. Ha csak anyatejet kap, akkor nem fog rendesen fejlődni a gyomra, a csontozata stb.

A gyerekeim anyatejesek voltak, és 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. 10 hónaposan már mindent ettek, amit a család többi tagja,nagyon kevés kivétellel.

2013. okt. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

Azért ne aggódj, majd rákap a kajára. Nekem 8 hónaposan kezdett rendesen hozzátáplálódni a gyerekem, addig szinte csak anyatej. Mindig szoptatás előtt etesd, ha valami izlik neki, akkor abból próbálj nagyobb adagot adni.

Nálunk az őszibarack, banán, sütőtök volt a kedvenc, aztán szép lassan elfogadta a tóbbi kaját is.

2013. okt. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%

Semmi gond, van olyan gyerek aki később kezd el enni. Az anyatejben minden benne van amire szüksége van. Kínálgasd kitartóan, de nem erőszakosan, előbb-utóbb enni fog.

Nekem az 5-ből 1 még csak szopik (3 hós), de teljesen különböző volt a 4 nagynál, hogy mikor kezdtek enni. Az első kb akkor mint a tiéd, a második kicsit előbb, a harmadik már egész korán, 6 hónapos korától nagyon nyitott volt az új ételekre (azóta is kis haspók), a negyedik, az egyedüli lány csak egy éves korától fogadott el többet pár falatnyinál, azóta sem nagy evő.

Nálatok lehet beválna a BLV (baby led weaning) amit mi is csináltunk: a gyerek választhatja ki hogy mennyit és mit eszik, valamint pürék helyett darabosat kap. Mikor esztek az ételetekből rakj elé kis tálkában könnyen megfogható falatokat, és hagyd, hogy abból egyen.

Próbálkozhatsz almával, körtével, banánnal, levesben főtt zöldséggel, hússal, céklával, répával, krumplival, cukrozatlan kukoricapehellyel, vizes kiflivéggel (mármint tej nélkül sütött kiflivel), sütőtökkel.

2013. okt. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%
Amíg nem "panaszkodik", addig elég neki az anyatej, meg az a kicsi más, amit éppen esztek. Az én babámmal is így volt 11-12 hónapos koráig csak napi 2-3 falat mást fogadott el az anyatejen kívül. Nekem az a "trükk" vált be, hogy anyatejjel csináltam mindenféle főzeléket. Pl: spenót, anyatejjel habarva, zöldborsó főzelék anyatejjel habarva. Hámozott, tepsiben sült alma, anyatejjel turmixolva, stb.. :) Hátha neked is beválik!
2013. okt. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Lányom 12 hónapos koráig kizárólag szopni volt hajlandó, semmi másból nem fogadott el mérhető mennyiséget. Az előző által ajánlott - egyébként jó - trükkök sem váltak be. Legelőször a vaníliás tejpépből evett valamennyit. A másik a házi sütőtök volt, amit megkóstolt.

Az volt a legnehezebb, hogy mivel csak anyatejjel nem egyszerű jóllakni, napi 8-9-10-szer evett, éjjel is vagy háromszor! Én úgy próbálkoztam, hogy házon kívül (séta közben pl.) adtam neki más kaját, akkor az ingerek miatt nem követelte a mellet és jobban elfogadta a kanalat. Érdmben azonban nem tudtam befolyásolni a maga kis menetét. Másfél éves koráig anyatej volt a fő tápláléka. Most három éves lesz, tök egészséges, szépen fejlődik, és nem finnyás egyáltalán.

A nővére teljesen "nagykönyv" szerint alakult, ő gyönyörűen főzelékezett hat hónapos korától, egy évesen már mindent evett, stb. Szóval különböznek a gyerekek - ebben is...

2013. okt. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
24%
Na, ezért nem jó az igény szerinti, kizárólagos, csakazértis szoptatás. Olyan bajok származnak belőle, amik sokkal komolyabb következménnyel járnak, mintha valaki soha, egy csepp anyatejet se kap. Erről miért nem szól a fáma? Olyan kár, hogy erre nem figyelmeztetik a kismamákat. Bezzeg az anyatej dumával tele a rendelő, a net, a patika újság, minden.
2013. okt. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, és a válasz a kérdésre. 4 hónapostól kóstolt, 5 hónaposan már rendes adagokat evett, 6 hónapostól húst is. Mindent szeret, nem válogatós, és gyönyörűen fejlődik. Most 10. Nagy kedvence a padlizsán rizzsel és sajttal, és a csirkemáj krumplival. Kívánom, hogy a te babád is rákapjon. Minden jót!
2013. okt. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát. A babánk makk egészséges, szépen fejlődik, napi 5-ször szopizik, éjjel kb.3-szor úgyhogy azokkal nem tudok egyetérteni akik az anyatejet ebben a korban már nem találják elégnek vagy megfelelőnek. Továbbra is próbálkozom a darabos ételekkel, gyümölcsökkel de nem a szoptatás előtt. Ameddig lehet szoptatni fogom.
2013. okt. 28. 08:27
 10/14 anonim ***** válasza:
reméljük azért pihenni is lesz időd ennyi szopiztatás mellett..
2013. okt. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!