Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1hetes babám egész nap cicin...

1hetes babám egész nap cicin lenne, lehet, hogy nem lakik jól?

Figyelt kérdés
Kb.20-40ml eszik,van hogy csak 10ml,de szinte folyamatosan. Elég neki? Nagy baba, 4300g.

2013. nov. 3. 17:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért akar egész nap enni, mert úgy érzi, nem lakott jól. Naponta kb. 400 ml kell neki, az első-második héten, később 150mlxtestsúly kg-onként, vagyis, 4,3x150ml. A nagy babák nehezen tudják kivárni, míg beindul a tej, ne aggódj, a gyakori mellre tételtől növekedni fog a mennyiség. Naponta 10-12 alkalommal is szopizhat. Igyál 3-4 liter folyadékot, próbálj pihenni és ne idegeskedni.
2013. nov. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
9%

Kevésnek tűnik, amit eszik. Nem jó, ha állandóan cicin van, mert a gyomra nem tud pihenni.

Negyedóra után ne hagyd cicizni. Tedd le az ágyába. Várj legalább egy órát, mire újra szoptatod.

De ha kevés a tejed, és azért szopik keveset, akkor ezen kell változtatnod.

Most még nem állt be nálad a kereslet-kínálat.

2013. nov. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%

Azért akar cicin lenni mert még picike, a cici nem csak a táplálásról szól ha nem az ad neki biztonságot és megnyugvást is. Itt egy cikk az igény szerinti szoptatásról. Nyilván ha már számodra "terhes" mennyiségszer igényli a cicit akkor adhatsz neki pluszban vizet is, de ne cucmisüvegből, ha nem kiskanállal vagy pohárból.

[link]

2013. nov. 3. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

Olyan nem jókat írtok... Negyed óra alatt egy ilyen pici baba nem tudja teli enni magát, legalábbis egyenlőre.

Lehet, hogy egyszerűen szereti a testközelséget. :)

Legyen cicin, amikor csak akar, és majd beáll.

2013. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tudom megállapítani hogy éhes-e. Elalszik cicizés közben,majd ha pár perc múlva felébred újra kéri és ez így meg szinte egész nap. A kórházból pótlással engedtek haza mert nem indult be a tejem rendesen. Azóta sokat nőt a mennyisége,de nem tudom,hogy elég-e pótlás nélkül.
2013. nov. 3. 18:12
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Hatalmas babád van szerintem teljesen értelmetlen neki a pótlás, tedd sokat cicire és szépen ki fog alakulni a szopási rendszere (kereslet-kínálat) Persze, hogy a kórházban nem volt "rendesen" tejed ideges voltál, fáradt stb. Otthon szépen térjetek vissza a rendes kerékvágásba és elég tejed lesz. Csak ne adj neki cumisüveget mert leszokik a ciciről.
2013. nov. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon éhes lenne üvöltene. A kórházban nagyon könnyen rámondják, hogy adjon pótlást. Addig jó, amíg nem adsz: ) Így fog többet szopni, így lesz több tejed.

Az anyatejes táplálás záloga, ne adj cumisüveget, szoptass éjjel nappal, ne adj pótlást. -> nylván ésszerű keretek között...

2013. nov. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Császárral született,4590grammal és 4100grammal jöttünk haza. Most már érzem cicizés közben ahogy megindul a tej és szerintem sosem üresszóval elvileg ha akarna tudna többet is enni. Amúgy nekem azt mondták,hogy kb.600ml kell ennie egy nap,de annak a közelében sem járunk, még úgy sem,hogy eddig napi 2x kapott 60ml tápszert(pohárból). Egyszerűen nem tudom mi a jó. Már van
2013. nov. 3. 18:25
 9/17 A kérdező kommentje:
Már van egy lányom ő is ilyen nagy volt,de nála minden egyértelmű volt. Annyi tejem volt hogy több baba is jól lakott volna. Szoptattam is 1éves koráig.
2013. nov. 3. 18:28
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj a babád súlya miatt, nem kell neki pótlás. Szopizzon és fejjed a tejedet és bőven lesz annyi tejed amennyire szüksége van. Már csak azért se idegeskedj mert akkor nem lesz elég tejcid. Anya vagy hidd el ösztönösen tudod mi jó a babádnak, ülj le és gondold át, hogy szerinted eleget eszik-e, hogy látod a közérzetén kiegyensúlyozott stb. Ne az orvosokra, ne a védőnőre, ne ránk hallgass, ha nem gondold át az érzéseidet, hogy szerinted mi lenne jó a babádnak.
2013. nov. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!