Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy egyik nap rengeteg tejem van, aztán hirtelen másnapra szinte annyi se, amennyi a lányomnak kell?

Figyelt kérdés
2013. nov. 4. 07:05
 1/3 anonim ***** válasza:
pihenés, nyugalom, evés-ivás szintje az biztosan meghatározza
2013. nov. 4. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez a problémám... Egyébként azt figyeltem meg, amit az előttem válaszoló írt. Pihenés és sok folyadék. Ha ezek nincsenek meg, nálam akkor szokott látványosan csökkenni. Persze az is fontos, hogy egyél rendesen és nyugalom legyen körülötted, vagy ami még fontosabb, hogy benned. Egyébként ezt annyira én sem vettem komolyan, amíg nem tapasztaltam meg.
2013. nov. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is így van, már 4 hónapja "ingázunk" így, mondjuk a babám is variál, hol többet eszik, hol kevesebbett. Ha nem figyelek, akkor nincs meg a napi 3l folyadék sem, mert alapból nem is bírok sokat inni, nekem a 3l rengeteg.

Ez a pihenés meg az idegeskedés, hát ezt nagyon fontos lenne betartani, de nem mindig tudjuk. Könnyű mondani, hogy pihenjen az ember, főleg ha nem első gyerek, meg a házimunka főzés is az anyára vár, és mineden apróság miatt idegeskedünk.

Anyósom mesélte, hogy régen szigorúan vették azt, hogy a kismama pihenjen. Az első hat hétben fel sem kelhetett az ágyból, csak szoptatott meg pihent, a rokonság maximálisan kiszolgálta. Komolyabban vették azt, hogy egy szoptatós kismamának pihenésre van szüksége ahhoz, hogy legyen teje.

Kedves kérdező, nem tudom mennyi idős a lányod, de próbálj meg minél többet inni, pihenni, kitartani, esetleg fejni, még az is segít.Na meg igény szerint szoptatni. Amikor kevesebb van, gyakrabban szoptatni.

Nálunk 1-2 sűrűn szoptatott nap után egy hétig rengeteg tejem van, utána megint kezdődik előlről minden.

A testvérével is úgy volt, én akkor nyugodtam meg, amikor már 6 hónaposan adhattam neki mást is, nem kellett azon izgulnom, hogy elég-e neki a tej. Így aztán továbbra is volt tejem, talán több is, mert már emiatt nem idegeskedtem.

Tehát fő a nyugalom!

2013. nov. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!