Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ti hogy szoptatok? Jobb...

Ti hogy szoptatok? Jobb ciciből kicsit és bal ciciből kicsit? Vagy csak egyik mellből?

Figyelt kérdés

Éjszaka a fiam jól lakik csak a jobb mellemből , utána képes aludni 4 órát . Félek hogy nehogy elapadjon a tejem mert úgye a bal mellemből nem evett és plusz még eltelik 4 óra.


Ilyenkor mit csináljak fejem le ?

Nem nagyon értem ezt a szoptatást?

Segítenétek .


Előre is köszönöm


Kis fiam most 2 hónapos


2013. nov. 15. 11:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Én mindig szoptatásonként váltogattam az oldalt. Egyből is jóllakott. És nem apadt el.
2013. nov. 15. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 xStefix ***** válasza:
100%

Ha neki ez elég, akkor nyugodtan csináld így.

Ha a bal melled nagyon feltelik köben, akkor vagy szoptass (bár ezért ugye nem ésszerű felkelteni a picit, ha egyébként alszik), vagy fejj belőle, de csak épp annyit, hogy megkönnyebbülj, teljesen ne, mert akkor minden éjjel fejheted.

Nem fog így sem elapadni a tejed, hanem arra a termelési ritmusra áll át, amiben éppen vagytok. Vagyis éjjel már kevesebb tej fog termelődni, de nappal ugyanúgy elég lesz (csak szoptass mindig igény szerint). Ennyi.


A kicsit mindkettőből szoptatok módszert én még annyira nem ajánlom, mert esetleg megterhelheti a pocakját az elsőtej. (Bár ha ez csak nap 1x van így, az még elmegy.) De később már bátrabb lehetsz, ez sem lesz probléma.

2013. nov. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Julie S ***** válasza:
Mi együtt alszunk a babával (7 hetes múlt), így éjjel csak bal mellből szoptatok kétszer (néha háromszor), mert bal oldalamon fekszik a pici. Utána napközben a jobból igyekszem többször, hogy kiegyenlített legyen. Nagyjából már beállt ez a rendszer és nekem jól működik így. Ha esetleg éjjel nagyon feszül a jobb mellem, akkor a második szoptatásnál azt kapja a lányka, de ez egyre ritkábban fordul elő. És semmi jele, hogy apadna a tejem.
2013. nov. 15. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen sokat segítettek :).

Megnyugodtam akkor úgy csinálom ahogy eddig :)

2013. nov. 15. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!