Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elválasztani-csak éjszakára?

Elválasztani-csak éjszakára?

Figyelt kérdés
8 hónapos a lányom, és az utóbbi pár hónapban úgy alszik éjjel, hogy a mellem a szájában van, ráadásul annyira teleszívja magát tejjel éjszakánként, hogy nappal nem nagyon van étvágya. Úgy döntöttem, hogy elválasztom, de egy anyuka ismerősöm szerint ha csak éjszaka nem adnék neki cicit, nappal ugyanúgy kapna mint eddig, akkor tudná pár éjszaka után, hogy nem fog kapni, és elfogadná, aludna. Tudom hogy ez pár éjszaka ordítást jelentene. Tényleg így van, és el lehet venni csak éjszakára, vagy egy 8 hónapos gyerek még nem érti ezt, és összezavarodik ha nappal is kap? Nem szeretném még elválasztani, de annyira nem tudom már uralni a helyzetet, hogy inkább ha nincs más megoldás, megtenném, előtte viszont arra gondoltam hogy ezt meg lehetne próbálni. Van olyan akinek a babája elfogadta így a szoptatást?
2013. nov. 17. 14:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Veletek alszik az ágyban?

Általában azért a 8 hónaposok már átalusszák az éjszakát (a fiam 3,5 hónapos korától este9-reggel7ig, a lányom nem, azért írtam, hogy általában). A fiam 6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt, így ment az hogy éjjel nem evett, csak napközben szopott. Ha együtt alszotok, akkor én először inkább a kiságyba szoktatással kezdeném, ha melletted alszik, akkor nem biztos, hogy menni fog.

2013. nov. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
olvasd el ezt, nekem sokat segített, jó kis tanácsok vannak benne :) [link]
2013. nov. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszi a linket, eleg jo dolgok vannak benne.

Kisagyba nem szeretne egyikunk se beszoktatni. Ujszulottkoratol 4,5 honapos koraig ataludta az ejszakakat,(22-5ig, aztan szopi es meg 7ig aludt) azota egyre rosszabb. Most uj tapszerre kellett valtanunk szekrekedes miatt (vacsira felesbe kap tapszert es anyatejet) es ezt az uj tapszert nem akarja enni, csak ha mar felalomban van. Nappal max 2x szopizik de sokszor annyiszor se, igy fejem neki, a lefejt tejet siman megissza cumisuvegbol.

Probalkoztam most 2 napig hogy visszaaltassam jarkalassal, simogatassal,vizet adtam neki az agyban, de orakig csak orditott :( talan sosem volt ilyen cicis mint most :(

2013. nov. 18. 08:49
 4/5 anonim ***** válasza:

második vagyok: nem vagyok együttalvás ellenes, mindenki úgy csinálja, ahogy neki a legjobb, de: most kezd problémád lenni azzal, hogy éjszaka is cicit kér, és valószínűleg ez egyre többször fog előfordulni (ne legyen igazam). Ilyenkor arra is kell gondolni, hogy őt zavarni kezdi a ti mocorgásotok, nem alszik olyan mélyen és többször felébred éjszaka. Ha nem tud magától visszaaludni, akkor ehhez segítséget kér, ami ugye cici, simi, cumi, stb stb. Amelyeket nem tudsz folyton biztosítani neki (oké, ha egy ágyban alszotok, igen, de ha jól értem, pont ez a bajod, gondolom neked is jól esne már egy átaludt éjszaka)

Attól még, hogy kiságyba szoktatod, nem fog elválasztódni, hiszen nappal is szoptatod, nem? Ahogy idősödik, egyre nehezebb lesz a saját ágyba szoktatás, és azért egy gyereknek szüksége van saját ágyra előbb-utóbb

2013. nov. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
1. vagyok: a kisebbik gyerekem 3,5-4 hónapos volt, mikor elkezdte átaludni az éjszakákat, minden gyönyörű volt, aztán 6 hónapos lett és éjszakánként 3-4 alkalommal keltünk szopizni. Ez az őrület majdnem 9 hónapos koráig tartott. És ő külön ágyban volt, mellettünk. Lehet, hogy anyahiánya van, ott vagy mellette, odafordul, szopizik. Szerintem ezt másképp nem lehet kihagyni, csak ha külön alszik. Vagy hagyod az egészet és vársz. Előbb-utóbb úgyis változik majd minden.
2013. nov. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!