Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Normális, hogy mikor megkéne...

Normális, hogy mikor megkéne jönnie, abban az időszakban kevesebb tej termelődik?

Figyelt kérdés

Minden hónapban van egy idöszakom,mikor kevesebb a tejem,annyira,hogy már jóformán fél óránként adok a picinek és még az sem elég:( Nem tudom mit tehetnék,hogy több tejem legyen ebben az időszakban is!?

Urtica-t szedek,és nagyon sok tejterméket fogyasztok,máskor elég szokott lenni! 3hónapos a fiam


2008. júl. 10. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Normális hogy ilyenkor kevesebb a tej!Próbálj több foléyadékot inni és szoptass gyakran,ahogy eddig is tetted.
2008. júl. 10. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Van itt egy kis zavar...

1. azt, hogy a baba hányszor szeretne szopni nem a te tejmennyiségedtől függ, hanem az ő igényétől.

2. Igen, a (valódi) menses ideje alatt megváltozhat kicsit a tejtelmelés, még az íze is más de mindez nem annyira jelentős, e miatt nem kell aggódni.

3. Nem elég a tej? Miből gondolod? Nincs elegendő kakis, pisis pelus? Rohamosan fogy a kicsi? Ha gyakran kéreckedik mellre az nem azt jelenti, hogy nem elég a tej. :) Gyorsan emészti meg, szomjas, még kicsi a gyomra nem fér bele több, lustika és elfárad a szopizásba inkább erőt gyűjt. :) Nem kell pánikolni! :)))


Hogy több tejed legyen:

fogyassz sok folyadékot! (nem sört! Hülye babona)

Aludj sokat! (nem csak heverészni, hanem aludni kell.)

Szoptass minnél többet! A szoptatás tejtermelésre serkenti a mellet. A legjobb tejserkentő maga a baba.

2008. júl. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a sör az utolsó válaszadó szerint hűlye babona, de nem írja mire alapozza ezt a megállapítását.

Baráti körömben és nekem is mióta "sörözöm" nincs problémám a tej mennyiségével. Van akinek akkor lett több mikor megivott egy pohár sört. Nekem doki is mondta, hogy igyam nyugodtan. Persze nem kell tulzásokba esni. Az alkoholmentes sörről már én is hallottam olyat, hogy nem használt.

Amúgy az én kisfiam is 3 hós, eddig egyszer volt menszeszem, de nem vettem észre, hogy kevesebb lenne a tejem. Igyál sok folyadékot. Lehet csak szomjas ebben a nagy melegben, és talán ezért is ehet kevesebbet egyszerre. De ha gyakran mellre teszed nem hiszem, hogy elmenjen a tejed, legalábbis azt mondják, hogy akkor kizárt.

És sok pihenés. Jó babázást!

2008. júl. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2008. júl. 11. 17:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Arra alapozom, hogy a kutatások szerint pusztán a nagyobb folyadékmennyiség támogatja a tejtermelést függetlenül attól, hogy milyen folyadék. Viszont a sör alkohol tartalmú – ami átmegy a tejbe –, vizelethajtó – nem szerencsés amikor a folyadékbevitelt akarja növelni, illetve teljesen fölösleges plusz kalóriát jelent a normális táplálkozás mellett.

Nekem szerencsére nincs olyan ismerősöm aki sört ivott volna a szoptatás alatt, hogy több legyen a teje. Olyanok vannak akik igény szerint szoptatták a gyerekeiket és mindig elegendő tejük volt még 1 éven is bőven túl.

De ettől még... te annyi sört iszol amennyit csak akarsz. :)))

2008. júl. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!