Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogy szoktassam le a lányom a...

Hogy szoktassam le a lányom a szopizásról?

Figyelt kérdés

17 hónapos, és éjjel akár 8 szor is felébred a ciciért! Tudom hogy ez ragaszkodás, és el kellene venni, de képes volt 2 napot is végig rínni.

Kentem már ecettel is de sajnáltam.


2013. nov. 21. 19:06
 1/2 anonim ***** válasza:
Pedig kitartás nélkül nem fog menni, ha mindig megsajnálod, akkor nem fog sikerülni. Ha egyszer belekezdesz akkor ragaszkodj ahhoz, hogy nincs cici. Ha felébred éjszaka odamész, megsimogatod, beszélsz hozzá, ha visszaaludt eljössz (esetleg megkínálod vízzel, ha szomjas, ha pedig éhes vacsira valami laktatóbbat adj neki). Lehet ezt egy párszor meg kell ismételni, de egy idő után tudomásul veszi, ogy nincs több szopizás.
2013. nov. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem a párom is segitett ebben, én is megsajnáltam volna, egyszer azt mondtam, hogy már nem megy tovább, fáj a cicim, a végén már vagy egy óráig is rágta a cicim, persze tej már addigra nem valószinű, hogy volt benne csak megszokásból szopizott amig el nem alszik, tej annyi volt hogy jóllakjon vele, meghát már 18hónaposan evett is már mindenfélét, vacsorázott is cicizés előtt. Tehát éjjel mikor felkelt a kislányom, és kérte a cicit, azt mondtuk, hogy nincs cici, odanyomtuk neki a cumisüveget, tápszert, de azt ugye nem szerette, úgyhogy vizet raktam bele, ha szomjas, úgyis megissza. Az az egy éjszaka volt rossz, nagyon sirt, de kb 1 óra alatt lement ez a kinlódás, szépen elmagyaráztam neki, hogy már nagylány és nem kell cici, odabújt hozzám, érezte, hogy attól még szeretem, hogy nem adok cicit és megnyugodott és aztán másnap már nem kelt éjjel ciciért, ha fel is kelt, megkérdeztem szomjas-e és adtam neki a vizet. Aztán pár héttel később meg már este sem adtam neki cicit, ugyanigy sirt kb fél órát, de felvettem, ringattam egy picit, szépen elmagyaráztam, hogy már nincs cici és onnantól az esti alvás sima ügy szinte. 2,5éves már a kislányom
2013. nov. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!