Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hozzátáplálással kapcsolatban...

Hozzátáplálással kapcsolatban lennének kérdéseim?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy hamarosan elkezdem a lányom hozzátáplálását.

Eddig csak szopizott.

Délelőtt szeretnék neki gyümit adni, közvetlenül szopi után adjam, vagy két etetés között? Naponta növelem az adagot,akkor ezzel egy szopit ki fogok váltani?

Alma után mi legyen a következő gyümölcs?


2010. dec. 27. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád?


Két etetés között add a gyümölcsöt és először csak délelőtt. Aztán ha nincs tőle semmi baja és szereti is, akkor már adhatsz neki délután is.

Ha nincs baja tőle,akkor a tízórait pár nap alatt kiválthatod.


Köv. gyümölcs attól is függ, mennyi idős a baba. Lehet körte, pici banán. Aztán jöhet a krumpli, stb.

2010. dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Öt és fél hónapos a lányom.
2010. dec. 27. 14:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Én 6 hónaposan kezdtem, a déli ciczés előtt adtam neki, csak gyümölcsöt (alma, banán, körte, szilva,meggy-többet összekeverve).

7 hós koráig kérte cicit evés után is, aztán elhagyta a déli szoptatást.

A délelőttit 1 évesen hagyta el.

Igazándiból én nem elválszatani akartam, ahanem HOZZátáplálni.

2010. dec. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi úgy csináltuk, hogy reggel szopi, délelőtt szopi, ebéd-szopi, majd délután és este + az éjszakai. Ehhez jött elsőnek a délelőtti szopi után egy órával a gyümi, aztán a következő a déli szopi után közvetlenül a főzelék volt a 2. szilárd.

Én nem szopi helyett, között, hanem utána adtam mindig. Így kb 1 hónap volt, míg az első étkezést a baba kiváltotta saját magának. Ez egyébként az ő döntése alapján a déli főzelék volt, pár hét után ilyenkor már nem kérte a cicit, még egy drabaig kínálgattam így ebéd előtt is, de ő ekkor már a főzelékre gyúrt :)

2010. dec. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!