Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most csak én vagyok túl finnyás?

Most csak én vagyok túl finnyás?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés tejem van és így mellétáplálok tápszerrel.Gondoltam már arra hogy anyatejet szerzek védőnő által neki de én valahogy nem adnám oda másnak a tejét a babának.Csak nekem gusztustalan vagy más is van így ezzel?

2013. dec. 2. 08:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nekem is voltak ellenérzéseim, aztán mégis megpróbáltuk. Nagyon fájt tőle a fiam hasa, így gyorsan abbahagytuk. Én megértelek, mert bár mi adtunk neki női tejet, de valahogy én sem jó szívvel adtam oda.
2013. dec. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

2*fél évig volt tejtestvére a gyerekeimnek

lefejtem és minden este megkapta amennyi kellet nekik

ez a két anyuka nagyon hálás volt h legalább 6 hónapig nem kellet tápszert vennie a gyereknek


de volt olyan h a nagylányomat a tesóm szoptatta meg mikor vigyázott rá a saját kicsije mellet (bürokrácia miatt nem értem haza időben :-(

2013. dec. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én sem szívesen adnám más tejét oda. Nekem az nagyon intim dolog. Én még azt sem értem, hogy az én tejemet hogy bírja meginni a kisfiam, én például még megkóstolni sem bírtam a saját tejemet. Szerintem ízlések és pofonok. Más a tápszertől ódzkodik így, én az anyatejtől. Én is pótlok, és én is tápszerrel. Valahogyan jobban megbízom ebben mint a pénzért leadott tejben.
2013. dec. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Nekem a védőnő nem ajánlotta a tejet (hepatitisz veszély miatt). Amúgy meg úgyis forralni kellene, szóval nem hiszem, hogy bármi immunanyag maradna benne.
2013. dec. 2. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
65%
Forralni????????ilyen badarsagot se hallotta,és ilyen nincs, ellenorzott orvosipapírokkal alátámasztva adható le kiolvasztas utan adható a babának
2013. dec. 2. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
79%

"Nekem a védőnő nem ajánlotta a tejet (hepatitisz veszély miatt). Amúgy meg úgyis forralni kellene, szóval nem hiszem, hogy bármi immunanyag maradna benne."


Na az aa védőnő se normalis. Eloszor is ahhoz, hogy valaki te jeladó legyen, teljes koru egészségügyi vizsgalat kell, többek között épp hepatitisre is szurnek. Másrészt anya tejet nem szokás forralni. Ilyen baromságot....

2013. dec. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen az "építő" jellegű, lebaromságozó hozzászólásokat!! Igazán kedvesek és aranyosak vagytok!! Leírtam amit a védőnő mondott, erre lepontoztok. Annyira értelmesek lehettek mint egy marék lepke... Gratulálok!!!
2013. dec. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A kérdésre sem válaszoltatok kedves lebaromságozó hozzászólók! Nem a válaszomat kellett volna véleményezni, hanem válaszolni a kérdezőnek.
2013. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én sem adnám más tejét a gyerekemnek, mert oké, hogy megvizsgálják, meg anyukanak is kellenek vizsgalatok, de azt aztán senki nem ellenörzi, hogy utána mit eszik, iszik, cigizik e stb.

Szerencsére én tudok szoptatni, de ha nem tudnék, akkor inkabb tapszer.

2013. dec. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem is visszataszító, főleg ismeretlentől. Mert még ha családon belül vagy baráttól, akkor talán, de egy olyan ember testnedvével etetni a babámat, akiről fogalmam sincs, hogy pl. fürdik-e minden nap, hát nekem nagyon nem jön be a gondolat.

Inkább adnék neki tápszert, mert annyit nem ér az anyatej szerintem, hogy kockáztassak vele bármit is.

Oké, persze hivatalos tejleadó csak az lehet, akinek rendben vannak a leletei, csakhogy sajnos egyrészről sok mindent nem vizsgálnak, ill tudnak kimutatni, másrészről pedig nem mindennapos vizsgálatok ezek, vagyis szerintem kockázatos a dolog.

Mindkét gyerekemet 1 éves koráig szoptattam, de mindkettővel volt egy időszak, majdnem elapadt a tejem, ezért ki kellett egészítenem tápszerrel és eszembe sem jutott volna más tejét adni nekik...

2013. dec. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!