Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hónapos korban elkezdeni a...

4 hónapos korban elkezdeni a gyümölcsök bevezetését?

Figyelt kérdés
A védőnőm szerint most megint változtak a dolgok, és az új trend szerint 4 hósan jobb elkezdeni? Hallottátok ezt, igaz lehet? Mindkét gyerkőcömnél 6 hósan kezdtem csak, de rá akar beszélni, hogy kezdjem el, mert nem gyarapodott a babám eleget ebben a hónapban. Viszont nem sír, nem éhes, nyugodt, jó alvó, én sem értem, miért nem nőtt a súlya?!

2013. dec. 7. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem ezt te döntsd el,főle hogy már van 2 gyereked....

Én az elsőnél is 4 hónaposan kezdtem,pedig akkor még az volt a "divat",hogy fél éves korig csak szoptasson az anyuka.

A 2.fiammal is 4 hónaposan kezdtem,a védőnő ekkor mondta nekem is hogy változtak a dolgok.

A nagy most 3,a kicsi 1 éves és mind a kettő nagyon jó evő,semmi bajuk attól,hogy korábban kezdtük.

Amúgy nálunk is volt kevesebb gyarapodás,2.fiamnál ez volt a 2.ok amiért 4 hónaposan kezdtem.És segített is.

Amúgy mennyit hízott,ami nem volt elég?

2013. dec. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Valóban neked kell eldönteni. Én 4 hónapos korban kezdtem. Alig vártam, hogy elkezdhessük, mert a tápszertől iszonyú szorulása volt a babámnak, pedig 7-8 félét kipróbáltunk.

Az viszont biztos, hogy a gyümölcstől még annyira sem fog hízni, mint az anyatejtől, vagy a tápszertől. A gyümölcsben sokkal kevesebb kalória van, ráadásul az elején elég ritka, hogy egy baba egész adagot megegyen, pár kanál meg nem fogja hízlalni.

2013. dec. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoptatott babánál tök fölösleges. Az meg a védőnőt minősíti, ha azt hiszi, hogy az anyatejnél tápláóbb lehet pár kanál alma. A korai hozzátáplálás simán a tej elapadását okozhatja. Klrdező, csökkent is a baba súlya? Nem kezdett el beindulni a mozgásfejlődése épp most?
2013. dec. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 xStefix ***** válasza:
100%

Kérdező, bárhogy is legyen épp most, a hozzátáplálás kezdő időpontja "hivatalosan" mindig valahol a második negyedévben van. Van, amikor 4 hó után el "kell" kezdeni, pl. a gluténra való hivatkozással, máskor meg elég csak 6 hósan... Szerintem sosem lesz olyan kutatási eredmény, ami egzakt és tutibiztos, sem olyan javaslat, amivel mindenki egyetért. ;)

Én a szopis szakemberek véleményét osztom a minden esetben fél évig tartó kizárólagos szoptatásról. A www.lll.hu honlapon egy sor cikk van arról, hogy szerintük miért nem ajánlott ennél hamarabb kezdeni.

De hogy te mikor kezdesz, az a te döntésed. Én mindkét gyerekemnél megvártam a fél évet és nekünk teljesen jó volt így.


A gyarapodás pedig ennyi idősen már nem annyira mérvadó, főleg nem önmagában ez dönti el, hogy induljon-e az evés vagy sem. Ha a baba súlya áll, az még normális lehet - a fogyás az, amivel mindenképp kezdeni kell valamit. De az is igaz, hogy a baba nem a gyümölcstől fog hízni, ha kell neki, hanem az anyatejtől. ;)

2013. dec. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem szeretném elkezdeni,inkább az anyatej mennyiségét növelném, ezért inkább sűrűbben szoptatom, iszom a teát, stb. Utánaolvastam, és valóban változott, de nem egyértelmű, és igen, a védőnőm is a gluténra hivatkozott. Kedves utolsó, köszönöm neked is, szeretem a válaszaidat olvasni már korábbról is! Nem gyarapodott a 3-4 hónap között csak 30 grammot, és 1 cm-t nőtt. Mindkét nagyobb ennyi idősen még fél kilókat gyarapodott, de valóban olvastam, hogy nem baj, anyatejes babánál ha nem gyarapszik akkor, ha nem fogy. Nos, szép kis formás baba, nem duci, 5250 gr és 61 cm. Köszönöm, hogy írtatok, megnyugodtam. Egyébként 3 gyerek, de már megtapasztaltam, hogy ez sokszor mérvadó, sokszor meg nem, mert annyira különbözőek.
2013. dec. 8. 16:59
 6/7 xStefix ***** válasza:
100%

Nahát, az én lányom egyszer 2 hónap alatt alig hízott valamit, viszont sokat nyúlt és akkor indult meg a mozgása is. Én sem kezdtem el csak a stagnálás miatt etetni, és lám, a mai napig magas és karcsú.

Bezzeg a fiam 8 hós koráig nagyon hízott, ő teljesen más karakter.

Szóval nem jó a nagykönyvből és csak egy dologból kiindulni, a gyereket egészében érdemesebb inkább nézni. :)

2013. dec. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bizony, nálam is a középsőnek -koraszülöttként- hatalmas léptekben nőtt a súlya, a lányom normál súlyú babaként már nem annyira gyarapodott gyorsan, a legkisebb szintén normál súlyú babaként lassabban gyarapszik, viszont ő hosszabb, mint a nagyobbak voltak. Igen, mind más, én sem szeretném csak emiatt 6. hónap előtt gyümölccsel etetni, és nem gondolom, hogy attól gyarapodna a súlya. Ezért is kérdeztem rá itt, hogy mit tudtok ezzel kapcsolatban?! Két védőnőnk van, és rendszeresen ellentétes tanácsokat kapok tőlük :) Csak eddig még súlygyarapodási gondunk nem volt, a nagyokkal anyatej leadó voltam, rengeteg tejem volt, most kicsit talán kevesebb, és nincs időm fejni, ezért inkább a babát etetem gyakrabban. A mozgásfejlődése folyamatos, most hátról próbál hasra fordulni. Köszönöm még egyszer a tanácsokat!
2013. dec. 8. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!