Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha a kevés tejed fejéssel...

Ha a kevés tejed fejéssel szaporítod, nem marad emiatt éhen a babád a következő szopinál? Vagy a lefejt tejet adod üvegből?

Figyelt kérdés
Ti mertek fejéssel tejet szaporítani? Én sosem, mert akkor már tényleg nem tudom, mit adnék enni a babának a következő szoptatási alkalommal. (cumisüveget nem merek, nem akarok) Akinek így is jut elég a következő alkalomra, akkor annak nincs is "kevés tej"-problémája, nem? Hogy van ez a gyakorlatban? Én nem tudok abban bízni, hogy a ciciürítés után majd fog éppen annyit termelni a testem (pláne estére), hogy elég legyen következő alkalommal a babámnak:(
2013. dec. 10. 18:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem két hete mellgyulladásom volt. Akkor nagyon kevés tejem volt. Két mellből szoptattam, és a maradékot fejtem le mindig. Azóta visszaállt minden, és egy mellből jól lakik a picim.

Amúgy nekem van lassú folyású cumisüvegem. Néha ha dolgom van, és szüleim vigyáznak rá, abból kap enni. Eddig nem tünt fel, hogy rászokott volna. Azzal is dolgozni kell a tejcsiért.

2013. dec. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A tejtermelés úgy működik, hogy ha útban van a már megtermelt tej, akkor nem termelődik több. Ha kifejed, kiürül a raktár és beindul az "üzem". Ne aggódj, két szopi között bőven termelődik elég. Ha nagyon félsz, akkor mindig csak egy kicsit fejjél a szoptatás végén. Ezzel is segíted a tejtermelődést, és nem kell attól félned, hogy a következő szopinál kevés lesz.
2013. dec. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha mondjuk 3 óránként szopik, akkor én szoptatás előtt 1,5 órával fejtem ki a szokásos adagjának az 1/3 -át, annyi lett újra bőven.
2013. dec. 10. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Fejéssel csak kicsit "rizikós" a dolog, mert nem arról van szó, hogy a következő szopira nem lesz egy csepp se, csak arról, hogy valószínűleg nem lesz elég. ;)

A tej ugyan folyamatosan termelődik a mellben, de nem egyenletes ütemben. A legfontosabb, hogy szoptatás (fejés) alatt indul be igazán a nagyüzem! Vagyis ami két szopi között raktározódik, az csak a kisebbik rész; így tulajdonképpen nem is lehet azzal tejet "spórolni", ha valaki ritkábban szoptat, vagy nem fej a köztes időben, mert ez a tej még meg sincs termelve. ;)

Persze ha közvetlenül szopi előtt fej valaki, akkor tényleg nem sok marad a mellben, kvázi üres lesz. De ez csak idézőjeles üresség, mert ha az üres mellből szoptatunk ill. fejjük, akkor is lejön egy-egy újabb adag tej, csak várni kell rá. (Kb. 15-20 percenként van tejleadás.) - Ezért is érdemes a szaporítási időszakban legalább átmenetileg engedni a babát cumizni a mellen, illetve gyakrabban szoptatni.

Ha a köztes időben fej valaki, akkor azért lesz tej a következő szopinál is, de már nem annyi, mint korábban, hiszen a tárolt tej és a megtermelt tej is valamennyivel kevesebb lesz. Mivel a testünk csak némi késéssel veszi a lapot és kezdi el növelni a tejet, a fejés elkezdése után egy pár napig gyakrabban kell szoptatni, hogy a baba elég tejhez jusson. Illetve valószínű, hogy átmenetileg kicsit nyugtalanabb lesz, mert nem tudja úgy megtömni a hasát. De ahogy megnő a tejmennyiség, újra rendbe szoktak jönni a dolgok.

Szoptatás után is lehet fejni, bár én szemszer akkor látom ennek értelmét, ha marad is tej a mellben, egyébként eléggé elveheti a kedvet, ha üres marad a pohár.

Viszont az is igaz, hogy a rendszeres fejés, akármikor is legyen, legtöbbször túltermelést okoz, ami megint nem az ideális (kivéve néhány célzott esetet).


Szóval fejés nélkül is simán lehet szaporítani és szerintem egyszerűbb is. Egyrészt azért, amit te is kérdeztél, hogy akkor ilyenkor a fejés miatt még kevesebb tejhez jut a baba közvetlenül, ami még több nyügivel járhat.. Vagy, ha megkapja pótlásként, akkor esetleg nem nő úgy a tej, vagy más ritmusban termelődik (nem úgy, ahogy a baba a csak szopással növelné), vagy az üvegezés miatt esetleg gond lehet belőle... Úgyhogy én pl. nem szoktam direkte javasolni, mert egyrészt enélkül is megy, másrészt akár gond is lehet belőle, ha nem gondoljuk végig eléggé, hogy mit, mikor és hogyan. Persze nem tilos, de enélkül lehet, hogy egyszerűbb.

2013. dec. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!