Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Cumizavaros lesz a babám, ha...

Cumizavaros lesz a babám, ha egyszer üvegből kap lefejt tejet?

Figyelt kérdés
3 hetes, jó evő baba
2013. szept. 29. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A szakirodalom szerint igen, szerintem nem.
2013. szept. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez csak egy h@lye divat, vagyis ez a szó. Legfeljebb annyi történhet meg, ha hajlamos rá, hogy nem fogadja el a cicit. Nálunk anyatejes+tápos volt. Cicit is szerette meg a cumisüveget is.
2013. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én többször csináltam ilyet, egyáltalán nem okozott semmilyen problémát a szoptatásban.
2013. szept. 29. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

szerintem egyszeri alkalom nem fogja befolyásolni !

mi is próbáltunk a cicimániás kisbabánknak pár hetesen cumiból babavizet adni - kánikula volt, a párom szerint kell neki víz kiegészítésnek (szerintem nem, csurig volt a pelus pisivel) nem is volt hajlandó inni a cumiból :)

azt mondják, egy alkalom már okozhat cumizavart, de szerintem ennél ügyesebbek a babák...

lehet, hogy nem is fogja elfogadni :)

2013. szept. 29. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha már rendesen megtanult szopni, akkor nem.

sőt, van, aki azt mondja, hogy jó, ha néha adsz neki, mert különben nem fogja soha elfogadni.

Én a fiammal úgy jártam, kb. 4 hónapos volt, amikor először otthagytam anyura, fejtem le neki tejet, nem tudta vele megetetni. Nem fogadta el később sem, soha nem használtunk cumisüveget.

2013. szept. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem lesz cumizavaros. Sőt, lehet hogy nem is tud cumiból inni, fiamat 8 hónaposan tudtuk nagynehezen megtanítani mert addigra már hozzátápláltam, és nem volt elég az anyatej mennyisége innivaló gyanánt is. Nehezen fogadta el a cumisüveget, és előtte is volt hogy muszáj volt elmennem itthonról, hagytam itthon tejet, de nem itta meg, megvárták amíg hazaérek...
2013. szept. 30. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Van amelyik baba cumizavaros lesz es van amelyik nem.

Egyebkent nem "divat" a cumizavar,csak sok anyuka nem tudja, miert nem tud, akar,szopni a babaja.

2013. szept. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:

OkozHAT, de ez nem törtvényszerű.

Az első 4-6 hétben (pontosabban, amíg ki nem alakul a baba helyes szopási technikája, amit már valamennyire be is gyakorolt), addig a legnagyobb a technikai zavar kockázata. Később, ha egyáltalán elfogadja még az üveget, már kisebb az esélye, hogy megzavarodik. - A rendszeresség nyilván itt is növeli a kockázatot.

A másik, úgymond szándékbeli zavar (hogy elkényelmesedik az üvegen) elvileg később is, bármikor fennáll, ez viszont inkább rendszeres használatnál fordul elő.


Namost, ha teljesen le akarod nullázni a kockázatot, akkor adjátok a picinek kanállal vagy pohárból a tejet, biztos, ami tuti. De ha nem aggódsz ezen annyira (elvégre 1 alkalmat írtál, ami azért elég kevés:), illetve úgy látod, hogy jól, ügyesen szopizik, és mondjuk az eddigiekben se volt ilyen jellegű nehezítő körülmény(!), akkor adhatjátok neki üvegből is, ha úgy látjátok jónak. Hogy a lányomat idézzem, "egye kutya". - De a fő cél gondolom továbbra is a szopi, amit szem előtt tartasz. :)

2013. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tanácsokat!


A babám nem fogadta el az üveget, pohárból viszont nagyon szépen megivott 60 ml-t. Úgy tűnik, a cumizavar nálunk nem jön majd elő.

2013. szept. 30. 15:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Egy hónapja cumisüvegből etetem, mellette néha szoptatom is (de kevés a tejem). Egyáltalán nem lett cumizavaros.
2013. okt. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!