Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Az lehet, hogy azért szopizik...

Az lehet, hogy azért szopizik keveset a babám, mert erős a tejem?

Figyelt kérdés
Mindenki azt mondja, hogy biztos jó-erős tejem van, mert nagyon szépen hízik a babám, emiatt nem is aggódok. Most 3 hónapos, 36. hétre 2 kg-val született. 0-1 hó között hízott 1 kg-t, utána 2 kg-ot, 2-3 hónap között 1 kg-ot. Most 6 kg felett van valamivel. De én, ahogy méregetem az evéseit, csak 70- max 100 gr-okat szopik, 3-4 óránként. Egy hónapos korában pedig 120-150-eket. Biztos megkapom, hogy dobjam ki a mérleget, nem tehetek róla, dec. végéig lesz nálunk, nem bírom ki, hogy időnként ne mérjem, mennyit eszik. A kérdésem lényege, amire választ várok, az a tej "erősségére", változására vonatkozik.
2013. dec. 15. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, lehet, hogy zsírosabb a tejed az átlagnál. Ezért nincs értelme méregetni. :D
2013. dec. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen,ha keveset eszik,mégis sokat hizik,akkor zsiros a tejed. Nem volt hasfájós? Azt is a tej zsirosságára szokták fogni.
2013. dec. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igazad van:-)

Csak arra számítottam, hogy idővel mindig kicsivel többet szopik majd, erre pont fordítva van. A számára "ajánlott" mennyiségtől pedig, ami 900 ml lenne, elég messze jár. Pedig tej lenne, mert úgy érzem, mindig tele vannak a cicik.

2013. dec. 15. 14:40
 4/9 anonim ***** válasza:

A tejem az átlagnál zsírosabb volt, a tejtestvérünk anyukája több helyről hordta a tejet, ő mondta, hogy már látszatra tudja melyik az enyém, és az enyémből kevesebbet ad a babának, mert észrevette, hogy nem bír belőle annyit enni, mint más tejéből.

Mindkét babám nagyon kövér volt 8-10 hónapos korukig, ők ugye korlátlanul falhatták a kalóriabombát.

2013. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Most olvastalak 2-es.

Hasfájós nem volt egyáltalán, viszont kb egy hónapja esténként egy-másfél órát sír, de nem gondolom, hogy a hasa fájna, mert ha pl.apuci a bébihordóban lengeti, mintha elvágták volna a sírást...én inkább esti nyűgösködésnek látom.

2013. dec. 15. 14:44
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi 4-es!

Akkor nem gondoltam rosszul, hogy ezért szopik kevesebbet.

Néha fejnem kell, és még a tej legeleje is madártej színű sárgás, még mindig.

Mégis olyan fura, mindig azon aggódtam, nehogy éhezzen szegény.

Jól van, megpróbálok nem gyártani problémát magunkanak :-)

2013. dec. 15. 14:48
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem a zsír, hanem a tejcukor miatt szokott fájni a hasuk, az az előtejben van nagy mennyiségben. Hasfájás miatt nekem a tej elejét kellett fejni, és tényleg jobb lett. Első voltam.
2013. dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sajnos a hasfájás pont úgy működik, ahogy írod, ha ringatjuk,tornáztatjuk, megfelelő pózban tartjuk, mintha elvágták volna, különben pedig nonstop ordítás.


Amúgy a hasfájás leginkább hajlam kérdése. A fiam full hasfájós volt, a lányomnak pedig sose fájt a hasa. Ugyanazt a tejet kapták (enyémet). A tejtestvérek közül is volt, aki panaszkodott hogy fáj tőle a hasa, mások meg mondták, hogy egyáltalán nem.

2013. dec. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Létezhet, hogy két hónaposan kezdett el fájni a hasa?
2013. dec. 16. 08:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!