Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi próbálkozás után...

Mennyi próbálkozás után hagytál fel a szoptatással? Nem bánod utólag, hogy nem küzdöttetek tovább? Kiderült esetleg, hogy miért nem jött össze a szoptatás?

Figyelt kérdés
2013. dec. 15. 22:56
 1/3 anonim ***** válasza:

2,5 hónap után. Alkalmanként nem volt több tejem 10-20 ml-nél soha. Még reggel sem, amikor elvileg "gyűlnie" kellett volna. A mellbimbóm sebes volt, fájt. Fejni nem sikerült (védőnő és a kórházban is próbálták a nővérkék, egy-két csepp jött, de iszonyatosan fájt az is). Már első időszaktól pótlás kellett. Azért küzdöttem 2,5 hónapig, utáltam az egészet, (nyilván a sikertelenség miatt) és megkönnyebbültem mikor a saját gyerekorvosunk "mentett fel" végül, és mondta, hogy szerinte hagyjuk, mert ki fogok készülni. Onnantól boldog anyukája voltam a gyerekemnek. :) Nem bántam meg, 6 éves makkegészséges gyerekem van. A gyerekorvos azt mondta, van ilyen, elég ritka, de valószínűleg a mellem mirigyállománya nem olyan mint kéne, (pedig viszonylag nagy melleim vannak, de ez nem jelent semmit), és valószínűleg az idegeskedés is közrejátszott.


Hetekig ittam a teákat, drága bogyókat szedtem, rántott levesek, alkoholmentes sörök. Eredmény: 5 kg-ot híztam két hónap alatt a tejem pedig ugyanannyi volt.. nagyjából semmi. Miért kérded? Hasonló cipőben jársz?

2013. dec. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

8 hetes volt a gyerek! Akkor már a doki is mondta,hogy hagyjam, mert ebből nem lesz tej.

Megmondom őszintén, rosszul esett, de nem csináltam depit belőle. Én is tápszeres voltam, mégis felnőttem. Sőt, viszonylag elég jó immunrendszerem van.

Azt semmiképpen sem akartam,hogy legyen egy idegbeteg anyja a gyereknek a szoptatás miatt. Mert volt,hogy már kezdtem rákattani a témára. Akkor állított le a gyerekorvos.

A fiam 10 hónapig még csak nem is tüsszentett! :) Nem mondanám betegesnek!

2013. dec. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én babám két hetes. Van egy kevés tejem, de semmire nem elég neki. Már a kórházban is tápszert kapott és most is ez az elsődleges tápláléka. Mi még küzdünk, bár egyre kevesebb értelmét látom, mert jobbára csak cumizik a cicimen. Próbálkozik, de mivel nagyon kevés, hamar elfárad és éhes is marad. Közben annyira kitolódik az etetési idő a próbálkozásokkal, hogy mire megkapja a tápszert már van hogy négy óra telt el az előző adag óta. De van, hogy annyira kifárad, hogy a tápszert sem kéri már és akár 6-7 óra telik el két evés közt. Azalatt csak azt a pár csepp tejet kapja.

Fejni egyáltalán nem tudok. 10-20ml jön le fél-egy óra alatt és ha összegyűjtöm az egy nap alatt lefejt tejet, abból sem jön össze egy adagnyi. Holnap megyünk a gyerekorvoshoz, ha a súlya csökkent vagy nem nőtt, akkor szerintem felhagyok a szoptatással, mert annyit nem ér, hogy miatta már a tápszer se kelljen neki és éhezzen. :(

2013. dec. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!