Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi kell ahhoz h meginduljon a...

Mi kell ahhoz h meginduljon a tej?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősőm azt hazudta,mert sztem nem igaz, hogy hust hussal kell ennie h legyen teje. Valaki hallot már ilyet? Meg h nem szabad tejet innia. Várom a véleményeket! :)

2013. dec. 23. 20:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyetlen megoldás ha sokat van a baba cicin és feji az ember naponta. Valóban nem ajánlott sok tejet inni, de nem a tejtermelés miatt ha nem mert allergiás lehet rá a baba, vagy kiütései lehetnek. Én 2-3 naponta iszok egy bögre tejet mert nagyon szeretem, de eleinte valóban pici pöttyök lettek a babám arcán tőle. Hát a húst hússal evés egészséges és kell is a tápanyag a szoptatós anyának, de a tejtermelést nem befolyásolja.
2013. dec. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A hazugság azért túlzás szerintem, mert tényleg nagyon fontos a fehérje, de tejet szabad inni, viszont nagyjából semmit sem befolyásol. Rengeteg szoptatás, fejés, masszírozás, sok folyadék, testközelség a babával, nagyjából ezek a legfontosabbak.
2013. dec. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%

az anyatej összetétele:

pld itt: [link]

2% fehérje és 7% szénhidrát.

sok szénhidrátot kell enni, nem fehérjét, vagyis inkább gabonát, az árpa különösen jó, alkoholmentes sör is.

a húsból annyit mint máskor

a tejet azért javasolják csökkenteni, mert tejallergiássá teheti a babát.

a tudatosan, okosan vegetáriánus anyukák 2-3 éves korig tudnak szoptatni.

2013. dec. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

3-assal annyiban nem értek egyet, hogy hülyeséget ír azzal, hogy a vegetáriánus mamák 2-3 éves korukig tudnak szoptatni.

Nem ettől függ.

Ha egy nőnek nincs olyan sok tejmirigye, akkor ha belegebed se tud sokáig szoptatni, hiába szed különféle bogyókat, vagy táplálkozik hiperszuper egészségesen.


Én igény szerint szoptattam a lányom, rengeteg folyadékot ittam, sok gyümölcsöt, zöldséget ettem és pihentem mikor csak tehettem, mégis 5 hónapos korában már estére pótolni kellett az anyatejet, 8 hónapos korában hagytam abba a szoptatást, addigra már alig jött 5-10 ml egy-egy alkalommal.


De tény, ahhoz, hogy meginduljon a tej és minél több legyen, a legegyszerűbb és leghasznosabb megoldás, ha a lehető legtöbbet mellre teszed a babát.

Minden már (étkezés, pihenés, fejés stb.) csak másodlagos.

2013. dec. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az állati termékekből sokkal több vas szívódik fel mint a növényekből (8% körül).

A tej megindításához a fejés is jó, de a többszöri cicire helyezés a legjobb.

A védőnőm nekem is mondta, hogy az elején kerüljem a tejet. 1,5 hónapos korában a rántásba tettem tejet és pöttyös lett a lányom arca. A tejről valahol olvastam, hogy attól görcsölhet a baba pocija.

2013. dec. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem szerencsére rengeteg tejem van. 2-3naponta esténként iszom egy alkoholmentes sört:) szerintem használ:)
2014. jan. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3as vagyok:

a 4-esnek: a 2-3 évet azért írtam, hogy attól, hogy vegetáriánus, még nem jelenti azt, hogy kevés a teje, vagyis nem a hústól lesz sok

5-ösnek: igen, a húsból több vas szívódik fel, de ha annyi kellene, mint amennyit írnak, akkor naponta kb 1400 g marhamájat kellene enni, 15% szívódik fel, növényből csak 5%, a marhamájban 6mg vas van /100gramm, abból 1mg szívódik fel, ha napi 14 mg kell.

kakukkfűben 1 evőkanálban 3,5 mg, ha az 5%a szívódik fel (1/20ad része), akkor abból 80 evőkanálnyi kellene (20 ek-ban 3,5mg, 4x20ban 14), persze ez is nonszensz....

2014. jan. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!