Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Drasztikusan lecsökkent a...

Drasztikusan lecsökkent a tejmennyiségem, egyik napról a másikra, mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Tegnap még 180ml felesleget fagyasztottam le, ma este pedig két ciciből összesen 70ml-t tudtam lefejni, kézi mellszívóval. A baba is éhes volt egész nap. 6 hetes. Mit csináltam másképp? Lehet, hogy elmegy a tejem?? Ma reggel fájt a gyomrom, és volt egy kis hasmenésem is, ez okozhatott ilyet? Honnan tudom, ha leáll a tejtermelés? Mit tegyek? Tanácstalannak érzem magam. Tapasztalt anyukák, segítetek?
2013. dec. 26. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Elég folyadékot iszol? Ha még hasmenésed is volt, még többet kell inni. Nekem napi 3 litert mondtak! Biztos, hogy éhes volt a picid és nem a hasa fájt? Tedd gyakran cicire, akár óránként is. Egyébként 6 hetes korban van egy növekedési ugrás, és ilyenkor többet esznek. Nagyon sokan ott rontják el, hogy egyből tápszerhez nyúlnak és ezzel csökkentik is a tejtermelődést. Csak egy pár napig tart és ha rendszeresen szoptatod, akkor beáll a tejed is.
2013. dec. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vedonom elore szolt, h 6 hetesen ez elofordulhat. A hormonok viaskodnak ilyenkor, az osztrogen allitana vissza a ciklust... Atmeneti problema, nem kell bepanikolni tole. Tedd cicire amikor igenyli, helyre fog allni!
2013. dec. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ne ijedj meg! Nekem is ugyanilyenkor volt hasonló az első babámmal, nagyon elkeseredtem, de annyit még megpróbáltam, hogy tényleg gyakrabban tettem mellre, és egy-két nap után ismét elég lett neki a tej! Addig rengeteget aggódtam, azt hittem, vége a szoptatásnak, de utána megint minden ment simán! Úgy látszik, vannak ilyen időszakok..
2013. dec. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kicsit se aggódj, semmi baj nincs veled és a tejtermelés nem áll le "csak úgy". Nálam is volt/van így, a havi ciklussal szoros összefüggésben. Lehet hogy előbb jön meg a menszeszed szülés után, a hormonok csinálnak ilyesmit, ilyenkor több vizet tart vissza a szervezeted. 2-3 napon belül helyreáll a rend, csak szoptasd minél többet a picit.
2013. dec. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!