Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Drasztikusan csökkent a tej...

Drasztikusan csökkent a tej mennyisége! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3. kisbabámat szoptatom.

Most 3,5 hónapos.

Pár napja már észre vettem, hogy kevesebb a tejem, de többet tettem cicire és elvoltunk...eddig.

Ma reggel megjött a menstruációm (az első a szülés óta)

Valószínű ez lehet a baj.


A pici eddig 180-200 ml-t evett 3-4 óránként, most viszont 80 ml tud szopizni csak 2 ciciből :(

Ez édes kevés neki :(

Persze próbálom minél többet szoptatni, de még itthon van egy 2 és egy 3 éves gyerekem is. Nem tudom egész nap ciciztetni, pedig tudom, hogy az kellene, az lenne a legjobb.


Így viszont éhes, a fagyasztóból az aranytartalékok elfogytak :(


Mit tegyek????

Eszem, iszom, próbálok pihenni (3 gyerek mellett amennyit lehet) éjjel is kelek fejni 3 óránként. (ő már alszik este 9-től reggel 6-ig)


Eddig még csak vizet sem kapott.

Írassak tápot az átmeneti időszakra?


Minden jó és hasznos tanácsnak örülök!


Köszönöm előre is!


2012. febr. 22. 12:19
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

Szia, első tanácsom, ami tudom megfogadhatatlan: ne aggódj!

Én alapvetően szoptatás párti vagyok, viszont nem minden áron.... Amit leírtál, abból úgy látom, hogy ez a tej így nem elég a kicsinek és tényleg sokkal-sokkal kevesebb lett.

Én nem tudom éheztetni a babámat 2-3 napig sem, ráadásul nálad nem az a helyzet, hogy egy természetes növekedési ugráshoz kell a mellednek alkalmazkodnia, hanem a tej mennyisége csökkent. Én adnék neki tápszert, de előbb megszoptatnám és pótlásként adnám az üveget.

Biztos, hogy lesz aki az ellenkezőjét mondja, mindenki más. ;-)

De az is lehet, hogy csak pár napig tart a probléma, és a menzeszed végével a tej visszajön. Reméljük, de addig is ki kell húzni valahogy.

2012. febr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha elmúlik a mensid lehet hogy magától helyreáll. Minden elismerésem, hogy 3 pici mellett még fejsz is!

Próbált tejserkentőt inni/szedni. Motherlove például nekem nagyon bejött. Ettől függetlenül íratnék egy doboz tápot, lehet, hogy már a tudattól is megnyogszol!

2012. febr. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Urtica urens homeopátiás golyócska. Napi 2x5 golyó elszopogatása nálam csodákat művelt! Szerintem próbáld ki, ártani nem fog. Amire figyelj oda: a golyócskák elszopogatása előtt és utána kb fél óráig ne egyél és igyál semmit. Ez a fogmosásra is érvényes. Ne tedd közvetlenül elektromos készülék mellé a tégelyt, amiben a golyók vannak! És ne stresszelj, tudom könnyű mondani, de próbálj nyugodt maradni! Sok sikert!!
2012. febr. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Valóban lehet probléma a menzesz de ez kitartással, amiben, a leírtak alapján jó vagy:), átvészelhető. Ha úgy érzed, hogy nem kap elegendő táplálékot a babád, esetleg adj neki tápszert de próbáld meg nem cumisüvegből adni, hanem kiskanállal vagy pohárból(cumizavar elkerülése miatt) és csak minimálisan, a lehető legtöbbet szoptatva mellette.

Nagyon fontos még tetermelés szempontjából pl az éjszakai szopi, amikor "álmában" eszik a baba, és Te is nyugodtabb vagy. Próbáldéjjelre magad mellé venni, hogy a legkisebb éhségjelre is mellre tudd tenni, a fejés "sajnos" nem olyan hatékony mint a babád( bőrkontaktus- hormontermelődés- tejleadó reflex hatásmechanizmus miatt).

2012. febr. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olyan jókat írtak előttem, hogy én már nem is tudok mit hozzá tenni.
2012. febr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha mensi, akkor még mielőtt elmúlnak a piros napok, rendeződni fog a dolog!!!

A második mensit még kicsit megéreztük, de onnan simán ment a dolog, észre se vettük (szoptatásilag) a mensit. Kitartás.

2012. febr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nagyon köszönöm, hogy írtatok!

Sajnos a tejserkentő teákat a babám pocakja nem bírja :( de a homeós bogyókat kipróbálom!

A Milk More-t nem ismerem, de este utána olvasok!


Az együtt alvás is jó ötlet! :) Igaz már végig alussza az éjszakákat, de ha ezen múlik akkor inkább ébresztgetem, megpróbálom az álometetést is!


Sajnos annak a válaszolónak is igaza van aki azt írta, hogy írassak fel tápit :( tényleg legyen itthon, mert én sem bírnám kis ha éhes maradna :(


Annyira kis haspók, nem érzi jól magát ha nem csordultig van kajával, hogy tuti reklamálna már 150 ml-nél is :)


Akkor ez lesz:

mérem-szoptatok-mérem és ha keveset evett akkor pótolom.

Remélem tényleg csak átmeneti állapot és pár nap múlva minden a régi lesz.

2012. febr. 22. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!