Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Éhes marad vajon a babám, már...

Éhes marad vajon a babám, már nem elég neki a tejem?

Figyelt kérdés
A tejparám már régen elmúlt! Viszont most megint elgondolkodtam, hogy vajon nem elég neki a tejem? szoptatás után van még bőven, viszont most már 2-3 éjszakája kb 2 óránként eszik, és elég rendesen, nem csak egy két korty és alszik vissza, most éjjel 7-szer evett, nappal is eszik rendesen szóval nem azt pótolja! Vajon éhes és azért eszik? 3-án lesz 5 hós
2013. dec. 28. 07:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet el kéne kezdeni a hozzátáplálást!
2013. dec. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem kevés a tejed, vannak ilyen időszakok, amikor a baba ezt csinálja. El fog múlni. Néhány nap az egész, ne aggódj. :-) Az enyémek is csináltak ilyet, a legkisebb (most másfél éves) még mindig előad hasonlókat néha. Nyugodtan adj neki igény szerint, tudja a baba, hogy épp most miért kéri.
2013. dec. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is volt ilyen, öt, öt és fél hónaposan :) mellettem alszik, egyszer csak azt veszem észre, hogy óránként "szörty-szörty-szörty" rácsatlakozik a cicire és szívja :) én már a hozzátáplálásra kezdtem gondolni, de aztán úgy döntöttem, várok egy kicsit. 1 hétig volt talán ez, aztán megint visszaállt a 19h/23h/03h/06h alkonyattól-pirkadatig kajcsizás (bár inkább már csak cicizés, pár kortyot szív már csak) :)

nálunk a babci 72 centi és 9 kiló, és még hízik. csak napi 1x van még eszegetés (alma, körte, banán, sütötök)

szerintem kicsit növeli a tej mennyiséget. végül is 6 hó körül van egy növekedési (tejgyarapítási) ugrás.

szerintem ha igény szerint szoptatsz, akkor elég a tejed. egy szoptatási tanácsadó (szakértő, nemzetközileg elismert szervezet munkatársa!) azt mondta, az anyatej még a baba 10 hónapos korában is fedezi az összes szükségletét!

2013. dec. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is növekedési ugrás lehet :) Vagy szomjas, stb.


Négy hónapos kor körül minden babácskának nagyot változik a világ.

Ez egy nagyon jó cikk, olvasd át :)

[link]


Utolsóval csak annyiban nem értek egyet (illetve a szakértőjével), hogy a babák vastartalékai különböző időben merülnek ki, így az elég veszélyes kijelentés, hogy 10 hónapig elég lenne csak az anyatej.

2013. dec. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Remélem hogy így van! Én is gondoltam fejlődési ugrásra, de úgy tudtam az 6 hó körül van, addig még van kb 5 hét :) Egyébként én a 3-assal egyet értek, egy ismerősöm 23 hóig kizárólag szoptatott, illetve az én anyukám majdnem 3 éves koráig csak szopizott :) én is nagyon szeretném amíg lehet de legalább 8-10 hós koráig csak szoptatni! lll-től szoktam tanácsot kérni csak most az ünnepek alatt nem akartam senkit "zaklatni" csak picit megijedtem hogy az éjszakai 2 evésből hirtelen lett 7! meg mérges is voltam az igazság az , mert végre nem bántotta a foga, nem nyekergett fel minden 20 percbe a cumiér, hát most kajált egész éjjel, és már nagyon fáradt vagyok közel 5 hója :) amúgy teljesen vidám ma is egész nap, szóval remélem tényleg hogy nem éhes :)
2013. dec. 28. 11:26
 6/10 A kérdező kommentje:
valószínű még is csak éhes! holnap megyünk oltásra megkérdezem dokinőt mivel válthatnám ki a vacsoráját, mert már horror amit csinál :( ez az éjszaka volt a csúcspont, fél0-2-ig 9-szer ébredt majd 2-től 3/4 4-ig fent volt és fél 7-ig még kétszer megébredt azóta fent van ! ezt én nem bírom tovább zombinál zombibb vagyok , remélem ha kap valami táplálóbbat nem fog millió egyszer kelni :(
2014. jan. 6. 07:01
 7/10 anonim ***** válasza:

Hol alszik a babád? Mert azért is ébredhet, hogy veled alszik el, de lerakod a kiságyba és felébred arra, hogy egyedül van. És mivel az egyetlen "fegyvere" hogy vele légy az, hogy szopizik, hát inkább egész éjjel eszik.

Vedd magad mellé, akkor fel sem kell kelned szoptatni, simán kiszolgálják magukat már ennyi idősen. Ő is sokkal jobban fog aludni és te is elfelejtheted a zombiságot.

2014. jan. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
az ágyába alszik de 99% még fent mikor leteszem! mindig így altattam nem hiszem ez okozná a gondot! amúgy ha velem alszik még rosszabb , mert ahogy mocorgunk megébred, vagy felszínesebben alszik, már próbáltuk, igaz én még ennyit se aludtam mert elég pici az ágyunk :/ amúgy azon is gondolkodom ma írtam mikor evett, mert hát az ember már nincs magánál és ki figyeli, és alig evett nappal, hogy lehet totál felcserélte a nappali kajálást az éjszakával?! hát mindenesetre kíváncsi vagyok holnap a dokinő mit tanácsol!
2014. jan. 6. 15:28
 9/10 anonim ***** válasza:
Vedd le a kiságy oldalát és told hozzá a ti ágyatokhoz. Így mindenkinek lesz elég helye, ugyanakkor mégis a közeledben van. Én minden gyerkőccel együtt aludtam és soha nem is voltak álmatlan éjszakáink. Igazából arra se nagyon emlékszem, hogy egy-egy gyerkőc hányszor evett éjjel... A másfél éves legkisebbem is még mellettem van és cicizik, önkiszolgál, olyan szinten tökélyre fejlesztettük a dolgot, hogy ma reggel is elgondolkodtam, vajon a gyerkőc átaludta az éjszakát, vagy csak nem emlékszem, hogy evett? :-D
2014. jan. 6. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
én se szoktam emlékezni az éjszakákra :D csak én azért mert olyan fáradt vagyok, általába strigulázom :/ már volt erről is szó de olyan pici a szobánk hogy nem tudjuk megoldani! amúgy tegnap 5-kor megszoptattam utána megetettem vele negyed üveg tehát kb 50 gramm őszi-pulyka bébiételt, majd fürdés utána még kétszer szopizott és 8 előtt elaludt! majd kelt 11, 1 fél 3, 5 és negyed 7! sokkal jobb éjszaka volt, bár nem hinném hogy annyicska bébiétel nyomta el! most ilyenje volt de sajnos ez nagyon ritka! majd csak kinövi :( :/
2014. jan. 7. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!