Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nincs több tejem?

Miért nincs több tejem?

Figyelt kérdés

Pénteken lesz hat hetes kisfiam, és a szoptatás csak küszködés mindkettőnk számára. Éjjel,amikor nem ébred 2.5-3 óránként, akkor van elegendő tejem,de napközben nem mindig elég neki. Most is több mint 1.5 órát volt a két mellemen és így sikerült nagy nehezen megenni kb.100 milit.

A sokáig mellen levés, a sok folyadék (újabban már napi 3.5-4 liter ásványvíz) a szénhidrát és fehérjében dús táplálkozás se segít. Péntek délután óta szedem az urtica urenst, ettől se nőtt jelentősen a tejem, legalábbis nem annyira, hogy mindig elég legyen a picurnak. (van amikor tudok fejni,de egy nap alatt jön össze kb. 60-80 mili,ami még egy étkezésre sem elég neki)

Napi 700-750 mili körül eszik.Eddig pótlást max. a lefejt tejből kellett adnom.

Mit csináljak, hogy több tejem legyen ?



2014. jan. 7. 11:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem a gyümölcslevek segítettek. Van, aki azt mondja, hogy rántott levest kell enni. Gondolom mindenkinél más módszer válik be.
2014. jan. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A rántott levesen, alkoholmentes sörön, horror fejésen és a tejszaporító teákon már túl vagyok. Ez utóbbi rövidd úton kiderült, hogy bántja a hasát,tehát gyorsan letettem az ivásukról.
2014. jan. 7. 12:00
 3/17 anonim ***** válasza:
Még nem állt be a rendszer nálatok, én is féltem eleinte, hogy kevés lesz, de amíg jól lakik (akár 2 mellből, akár 1,5 óra szopi után) addig ne aggódj. Ki fog alakulni, ne stresszelj, igyál sokat, pihenj, ha csak tudsz, és egyél tartalmas leveseket. Jó lesz az, nyugi.
2014. jan. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Sokan dícsérik a more milk plus kapszulát.

Itt nagyon jó kúrát olvashatsz, az urtica nem mindenkinek jön be.

[link]

2014. jan. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 xStefix ***** válasza:
75%

Miért méred, hogy mennyit szopik alkalmanként? (Ha nincs rá valami spéci okod, akkor ez felesleges, sőt, téves következtetést vonhatsz le belőle.)

Mit értesz azon, hogy nem elég neki? Mindkettőt kiszopizza és úgy is vigasztalhatatlan marad? (Mert max. ez jelentené, hogy kevés neki a tej - a gyakrabb éhség nem az.)

Úgy gondolod, hogy akkor van elég tejed, amikor feltelik a melled? (Nem, akkor túl sok gyűlt benne össze, de nem az az ideális.)

Miért fejnél? (Fejni nem kell mindenképp, enélkül is bőven lehet elég tej, ha igény szerint szoptatunk.)

Mikor szoktál pótolni és miért? (Mert csak végső esetben kellene, különben a termelésed nem a babádhoz fog igazodni.)


Illetve most épp ugrásban is vagytok, ilyenkor pláne gyakori, hogy sokat szopik a baba.

Meg persze egyébkét is, számára a cici a Minden. ;)

2014. jan. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

xStefix: tökéletesen megfogalmaztad, ami nekem nem ment :D

3-as voltam.

2014. jan. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 xStefix ***** válasza:
Pedig csak kérdeztem... csak már megtanultam, miket kell kérdezni. ;)
2014. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Miért mérem ? Számomra valahol a számok adnak megnyugvást arra,hogy megfelelő mennyiséget eszik. (Magamat is mérem naponta, bár ez se akadályozott meg abban, hogy a 6 éve leadott kilók a leadást követő 2.5 éven belül visszakússzanak.Viszont abban segítségemre volt a mérleg hogy a terhesség alatt ne hízzak...és most nem arról van szó, hogy pár kg plusz van csak rajtan és azért nem akartam volna hízni. )

Igen, előfordul , hogy mindkét mellem kiszopizza és még mindig éhes, mert sír, meg tömi a száját.Ez rendszerint este van, ilyenkor szokott pótlást kapni.

Fejni azért fejek,hogy több legyen,mert látom rajta hogy enne még,de nincs mit.

Valamint úgy érzem,hogy számára is, és számomra is megterhelő a 1-1.5 órás szoptatás. Így nem tervezhető a napunk egyáltalán, nem hagyhatom magára,mert ki tudja mikor lesz éhes, és fix. időpontos program is nehezen egyeztethető (vessetek meg,de szeretnék a fodrászhoz eljutni,de így ez megoldhatatlan, vagy orvoshoz menni, stb... )

2014. jan. 7. 14:50
 9/17 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem még írni, hogy egy ilyen másfél órás szoptatás után, ha nem nem sír, akkor se alszik el...ami meg szerintem nem jó egy ilyen picinek, hogy sokat van fent. És biztos én vagyok a szar anya, de a következő szoptatást nem a 1.5 órás szopi után fél-egy óra múlva szeretném kezdeni,mert így se magamra,se a háztartásra,se pihenésre nincs idő. Így a baba csak egy fizikálisan és mentálisan fáradt anyut kap,ami nem hiszem hogy bármelyikőnknek is hasznára van. Lehet én gondolom rosszul,de szerintem nem normális hogy 90 percig szopizik.

Valamint éjszaka sokszor egy mellből is elegendő tejem van,amit kb. 20-25 perc alatt megeszik, napközben meg két mellből szopizik 1-1.5 órát. Azt érzem lassú a tejtermelésem...

2014. jan. 7. 15:21
 10/17 xStefix ***** válasza:

Hát pedig az alapján, amit leírsz, szerintem minden rendben van. Ne haragudj, hogy ezt mondom, de tényleg te gondolsz rosszul néhány dolgot. Ne vagy ettől még rossz anya, ne aggódj;), csak szükséged lehet néhány fontos információra, hogy megértsd, miért van így és mit tehetsz, hogy neked is jobb legyen. (Mert a babádnak jó lenne ez így - csak neked nem, mert mások az elképzeléseid és elvárásaid. Ahogy sok más kezdő anyukának is.)

Ha szeretnéd, szívesen leírom, mi miért van, vagy adhatok olvasnivaló linket is. :)

2014. jan. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!