Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van valami jó praktika az...

Van valami jó praktika az ellen hogy ne fájjon a mellbimbóm? Sírni tudnék annyira fáj mind a kettő.

Figyelt kérdés
Mellápoló kenőcsöt már a kórházban is elkezdtem használni,de nem veszek észre semmi különöset hogy javulna.Most épp a házizsír praktikát tesztelem,de eddig semmi(igaz kétszer próbáltam idáig).Ti mit csináltatok?Már megfordult a fejemben hogy lefejem és inkább cumisüvegből adom oda neki.Tudom ezt felejtsem is el,de üvölteni tudnék.Segítsetek légyszi ha tudtok!!!
2009. dec. 1. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia, a fejéstől jobban fájna, hidd el. Ha vigasztal, 1-2 héten belül javulni fog, fontos, hogy ne mosd gakran, hagyd rászáradni a nyálat, és ha tudsz, pár csepp tejet préselj ki és kendd rá. Tudom, mennyire fájdalmas, nekem vérzett is, de folytattam a szoptatást és rendeződött. Kitartás!
2009. dec. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha fáj, akkor rosszul szopik a baba. Kérj segítséget a védőnőtől, lll-től, mert kár lenne ezért leválasztani a babát.
2009. dec. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Gyanúm hogy a mellszívótól fájhat.Elektromos és néha elég erősre kell venni hogy valami jöjjön is ki mert ha a gyengébb fokozaton van akkor meg nem szívja ki a tejet.Akkor meg begyullad a mellem.Elválasztani semmiképp nem szeretném inkább akkor bőgök csak gondoltam hátha van valami bevált módszer.

Azért köszönöm hogy válaszoltatok!!!

2009. dec. 1. 12:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom a meleg vizes borogatást, vagy zuhanyt szopizás vagy fejés előtt, így sokkal könnyebben jön a tej, plusz a kencék, - de ezen már túl vagy. Én az aventeset használtam, aztán a bepathent, nekem pár nap alatt elmúlt. Én is hallottam, hogy jó rá az anyatej, de azzal nincs tapasztalatom.
2009. dec. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is a mellszívó a bünös.Próbáld inkább a kézi fejést amíg meg nem gyógyul.Nekem is tiszta gyulladt volt tőle a mellbimbóm és körülötte az udvara pedig felduzzadt.Én Garmastan kenőccsel kenegettem és nem hordtam melltartót sem amíg helyre nem jött.Én még infráztam is napi 3x 5-5 percet.Jobbulást!
2009. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nekem a neogranormon hozta hamar helyre és igen, én sem vettem melltartót.

meg nem hagytam kiszáradni sem.

2009. dec. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Garmastannal kentem, és amíg be nem gyógyult, szilikonos, Aventes mellbimbóvédővel szoptattam. A kisfiam ugyanolyan ügyesen szopizott vele, mint nélküle, viszont nem ázott fel újra és újra a mellbimbóm. Miután begyógyult, még kentem egy ideig, utána sosem volt ilyen gondom.
2009. dec. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is bimbóvédőt használtam átmenetileg aztán fokozatosan először csak minden második szopinál nem használtuk, majd teljesen letettük.

Amúgy megkérdezhetem miért fejsz? Olyan sok tejed van, hogy az, hogy a babádat szoptatod, nem elég, hanem még be is csomósodik a melled?

Nem kötözködésből kérdezem, csak érdekelne.

2009. dec. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!