Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit gondolsz erről a cikkről?

Mit gondolsz erről a cikkről?

Figyelt kérdés

[link]


Szóval ezek szerint végülis tök mindegy, hogy tápszer vagy anyatej (legalábbis a cikkíró szerint).


2014. jan. 15. 15:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy a legjobb az anyatej, de azt is gondolom,hogy erőteljesen túl van misztifikálva.

Ha a mai korról beszélünk, akkor valóban mondható,hogy mai tápszerek, már nem azok, amik mondjuk voltak 30-40 éve. Bár hozzáteszem, én két hónapos koromtól fogva tápszeres voltam. 30 éves vagyok, ritkán beteg, és imádom az édesanyám! :)

Én sajnos nem tudtam szoptatni, nem volt tejem. 8 hétig próbálkoztam, akkor már a doki is mondta,hogy szerinte nem lesz ebből semmi. A fiam már a kezdetektől kapott tápszert. Sosem volt kövér, átlagos két éves, aki kb. annyit beteg, mint a kortársai, vagy talán még kevesebbet. Én valahogy nem csináltam abból óriási, hónapokig tartó dillemmát,hogy nem anyatejet kap.

2014. jan. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%
hülyeség.
2014. jan. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
25%

Én az index.hu-ra nem építenék egészségügyi témákban :)

Én egy szakkönyvből tájékozódom, amit szülészek, professzorok, orvosok állítottak össze, és nemzetközileg elfogadott "bibliája" a kismamáknak.

Abban azt írják, hogy az anyatej egy semmi máshoz nem fogható csoda, mert minden pillanatban a baba igényeihez alkalmazkodik. Teljesen más az összetétele egy hetes korban mint 4 hetes korban. Semmi sem pótolja, alacsony a zsír tartalma, a baba nagyon könnyen feltudja dolgozni, tele van vitaminokkal, ásványokkal, nyomelemekkel, minden olyannal amire a babának adott pillanatban szüksége van.

Ugyanakkor a könyv azt is írja, hogy sem a tápszer, sem a szoptatás SEMMILYEN hatással sincs sem a felnőttkori testsúlyra, sem az intelligencia szintre. Azt viszont írja, hogy a nem szoptatott babák fogai könnyebben romlanak.

Arról nem beszélve, hogy ahogy a cikk írja, maga a folyamat egy rendkívül bensőséges, intim kapcsolat baba és anya között, és ha a gyerek csak az anyától nyugszik meg, az szerintem nem emiatt van, hanem mert az anya van vele 24/24 órával. Fél éves korára kinövi ezt, elkezd kötődni az apjához, vele is eltud aludni, később pedig nyit a nagyszülők felé is. Aztán lesz olyan időszak hogy anya az ellenség és lesz olyan hogy apa. A szoptatásnak ehhez semmi köze.

Lényeg a lényeg, én ezek miatt a szoptatást fogom választani, de lesz otthon azért tápszer is, ha elapadna hirtelen, de első az anyatej.

2014. jan. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

Nem vagyok hajlandó elolvasni, és borzasztóan örülök annak, hogy amikor pár éve szültem közelemben sem volt internet és nem éreztem magam rosszul, mert nem volt tejem, hanem tápszeres volt a babám.

Nem volt beteges, egészséges volt, inkább soványka volt mint duci és nagyon ragaszkodott/ragaszkodik hozzám.

Mivel nem olvastam semmi cikket, egy picit sem éreztem magam rossznak, hogy nem volt tejem. Sajnos ez családi adottság. Megpróbáltam, nem jött, üvöltött a babám.

Én is tápszerese voltam, nem voltam beteges, a mai napig az anyukám a legjobb barátnőm.

Igen szerintem is tök mindegy, hogy tápszer vagy anyatej. a lényeg a szeretet és hogy jól lakjon a baba.

Ha van anyatej az csak jó, a szoptatás öröme+nem kell mosogatni , sterilizálni, vizet forralni, kavargatni. Plusz nyűggel kevesebb. De cumisüvegből is lehet tápszert táplálni meghittem összebújva.

Hálát adok az Istennek, hogy nem tudtam akkoriban sok zagyvaságot olvasni.

2014. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg már vicc az, amit a szoptatási mizériából kreálnak. Engem sosem érdekelt, hogy vki szoptatja, vagy tápszerezi a gyerekét. De még a baráti körben sem volt jellemző, hogy ezt analizáljuk. Ki így, ki úgy. Sosem akartam állást foglalni egyik, vagy másik mellett. Mindkettőnek van pro, meg kontrája.
2014. jan. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy jó, ha néha beszélnek arról is, hogy nem rossz édesanya az, aki valamiért nem tudja szoptatni a babáját. Tudom, mindenki tud szoptatni, csak akarni kell, de nálunk nem ment. A kisfiam egy betegség miatt az első egy hónapját átaludta, állandóan kelteni kellett enni, és szoptatás közben is percenként elaludt. Szörnyű volt így szoptatni, semmi meghittség nem volt benne, mert egyszerűen ébren tartani nem lehetett. Hideg szobában kellett szoptatnom (mert akkor nehezebben alszik el), és folyamatosan csipkedni, húzni a haját, bökködni, hogy ne aludjon. Persze a legtöbbször így is elaludt. Fejni nem tudtam, sem géppel, sem kézzel. A melleim sokszor majd szétdurrantak, de kijönni akkor sem akart a tej. Amikor bekerültünk kivizsgálásra, úgy beszélt velem egy-két orvos mintha legalábbis verném a gyereket, mert tápszeres pótlást kapott. Így néha jó, ha arról is beszélnek, hogy azért nem a mennyei manna folyik az anyukák cicijéből, és nem lesz attól biztosan beteg egy baba, ha tápszert kap. Nekem az első időszakot megkeserítette ez a mindenképp szoptatni kell, különben meg sem érdemled, hogy anyának hívjanak propaganda. Tudom, tudom, hogy le leszek pontozva, mert most mindenki tud szoptatni, mert aki nem, az inkább titkolja, mert szégyelli, mert szar anyának nézik érte, de hát ez van, nem mindenki tejcsárda, régen is voltak szoptatós dajkák, vizezték a tehéntejet stb., mégis nőttek fel egészséges emberek.
2014. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
72%
Tápszeres babám 2 évesen volt először beteg, míg ugyananyni idős duci anyatejes unokatestvére többször feküdt kórházban. Mai napig gyöngy fogai vannak, a maradandók is azok. Az enyémek is azok tápszeres gyerekkorom létemre:)
2014. jan. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%

A kutatási eredményekkel nem akarok vitatkozni.

Én a saját magam számára is jobbnak tartom a természetes, eredeti dolgokat, mint a szintetikusakat/agyonvegyszerezetteket stb. Természetesen megeszem azt is, ha éppen nincs jobb megoldás. De amíg van természetes lehetőség, addig azt választom. Ugyanígy vagyok a szoptatással. Nem tartom ördögtől valónak a tápszert, de, ha már van rá lehetőségem, szoptatok. Mástól nem várom ezt el, ez a saját, önmagamra vonatkozó döntésem.

Egyébként nekem kötődésben nagyon sokat ad a szoptatás. Ne értse félre senki, enélkül is nyilván szeretném a gyerekem. De így teljesebbnek érzem a kapcsolatunkat. (Csak zárójelben merem leírni, hogy eddig összesen egyszer jutott eszembe pár percre gyerek nélkül kimenni a lakásból. Még kicsinek érzem ahhoz, hogy másra bízzam, így nem probléma, hogy nem etetjük cumisüvegből.)

Egyébként fél évig kizárólag szoptattam, nemrég kezdtük a hozzátáplálást.

2014. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Ha valakinek nincs teje nem tud szoptatni. Ha ilyen alkat fejhet óránként ihat mindent nem lesz teje a baba éhes marad!
2014. jan. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát én kutathattam volna a h@lye melleim nem értették meg, 70/A (megduzzadt állapotban) sem adtak 20 milinél több tejet.
2014. jan. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!