Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Eleget evett e, vagy túlette...

Eleget evett e, vagy túlette magát? Mik a jelei ha jóllakott a baba?

Figyelt kérdés

A babám 5 hetes. Nem tudom lemérni, hogy mennyit eszik, mert nagyon sír ha a mérlegre teszem.

A problémám a következő: Az esti szoptatáskor nagyon nyűgős, ha mellre helyezem 5-10 perc után nagyon izeg mozog rajta, néha még sír is. Felmerült bennem, hogy így jelez hogy jóllakott. Bár korábban ezt másképp tette (kiköpte a cicit és utána a száját bezárta). Nem tudom, hogy mit jelent ez a nyugtalansága, feszültsége a babának. Általában 25-30 percig szoptatom. Este ha elveszem tőle a cicit 25 perc szoptatás után, sír és folyamatosan tátog, folyik a nyála. De nem szoktam neki visszaadni, mert így is jön vissza tej (még 1-2 óra után is). Napközben nincs semmi probléma az evéssel, de éjszaka csak nyűglődik a cicin, aztán sír, folyamatosan a mellem keresi!

Fáj a hasa vagy így jelez h jóllakott? De akkor miért keresi a cicit?



#szoptatás #túleszi magát a baba #nyűgös a baba
2014. jan. 16. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy estére, mivel már Te is fáradt vagy, kevesebb a tejed, nem jön úgy, ahogy ő szeretné, és mivel már fáradt, nem akar megdolgozni a szopizással?
2014. jan. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Anyatejes baba nem tudja túl enni magát.Nálunk ugyanez volt,szopizás közben megfeszült,sírt keservesen,majd hirtelen rámart a cicire,mohón szívta,újra kiköpte,megint megfeszült,rugdosott,sírt és így tovább.És csak este.Szerintem a hasa csikart a szelek miatt(néha-néha a büfi zavarta)Az h bukik,teljesen rendben van.Az én fiam rengeteget bukott vissza mindig,de nem jelentette azt h jól lakott.Ahogy nő,egyre kevesebbszer fog bukni(nekem 3,5 hós és szinte már sosem bukik,max heti 1x :) )


" Éretlen még az emésztőrendszere, ami miatt az étel könnyebben folyik vissza a nyelőcsőbe.

Gyakori a bukás, ha a kisbaba túl sok anyatejet evett meg túl gyorsan. Ez akkor fordulhat elő, ha a baba nagyon gyorsan vagy nagyon intenzíven szopik, vagy ha az édesanya melle túltelítődött. A bukás mennyisége általában sokkal nagyobbnak tűnik, mint amekkora valójában. Ha egy csecsemő figyelme könnyen elterelhető (elengedi a mellet és nézelődik), vagy nagyon nyugtalanul szopik, több levegőt nyelhet, és gyakrabban bukhat. "


Szóval szerintem a pocakja bánthatja.Mi ezt is kinőttük kb 2hós korára

2014. jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Julie S ***** válasza:
Próbáld meg büfiztetni, amikor nagyon izeg-mozog. A lányom ennyi idősen, ha jóllakott, mindig olyan kis elégedett, kisimult vonásokkal "esett le" a ciciről. Ja és rengeteget bukott, ami most már múlik így a negyedik hónapjához közeledve.
2014. jan. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ahogy így olvasgatok utána valószínűnek tartom h csecsemőkori kólikája van. :( És köszönöm a válaszokat!! Egyébként szoktam büfizteni közben akár többször is
2014. jan. 16. 19:27
 5/9 xStefix ***** válasza:

Én nem mondanám azt kapásból, hogy fáj a hasa; szerintem inkább tovább szeretne szopizni.Azért gondolom ezt, mert:

- Estére általában kevesebb tej termelődik meg egyszerre és az is nehezebben, lassabban adódhat le, ezért a baba türelmetlenné válhat, ha egy alkalommal nem tud annyit ill. olyan gyorsan szopizni, amennyit szeretne -> Viszont a többszöri ill. hosszabb szopizással mégis hozzájuthat a szükséges tejmennyiséghez, fejés-pótlás nélkül is.

- A másik oldalon a baba is elfárad estére, nyűgösebb, nyafisabb lehet, amit gyakran hosszabb szopival, komfortszopival szeretne "kezelni" - ez természetes, mert a szopizás nyugtató, altató hatással is bír. Esténként egyáltalán nem ritka, hogy akár 1 órán át is szopik egy baba, főleg, ha még ilyen pici.... Minden szempontból (a tejnek, a babának és így az anyának is) jobb, ha ezt engedjük neki. ;)


Mindezek alapján szerintem próbáld ki először azt, hogy a gyakrabb böfizés mellett/után újra visszateszed őt a melledre, és meglátod, mi történik.

Ha az adott melled már üresnek érzed, de azt tippeled, hogy ő még éhes lehet, tedd át nyugodtan a másik oldalra, hiszen ezért van két mellünk, ha egy nem lenne elég. ;) Ha éhes még, akkor valószínűleg ebből is jócskán enni fog - ha viszont nem, de továbbra is nyöszörög, láthatóan szopijeleket ad, akkor az üresebbik(!) melledre tedd vissza, mert lehet, hogy csak cumizni szeretne még. (Ha ez a helyzet, akkor a másik melledből jövő tej valószínűleg zavarni fogja, ezért rakd az üresre.)

Ha a szopi folytatása nem válik be több nap után sem, akkor már el lehet kezdeni másfelé gondolkodni, de én ezt javasolnám elsőként, mert nagyon tipikus jelenség.


Megjegyzendő, hogy ha egy baba szopizni akar, annak mindig oka van - és nem is szükséges mindig tudni, hogy mi az. Bőven elég, ha megteszed, amit ő szeretne. ;)

2014. jan. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is szokta ezt csinálni, elkezd tekeregni, meg nyöszögni. Olyankor megböfiztetem, várunk egy kicsit és újra szopizunk tovább.
2014. jan. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Tegnap hajnali 5 után aludt csak el, egész éjszaka nem aludt. Nem nagyon merem hamar mellre tenni, mert gyakran jön vissza tej. Szoptatás közben büfiztetem és utána is legalább 10 percet. Most 120ml-t evett, de már szopja az ujját, de még nem nyűgös! Ha késő éjszaka oda is adom neki a cicit akkor is csak forgolódik, tekereg és nyűgös rajta.

Egyébként azt is észrevettem, hogy ha kikakálta magát, pukizott megkönnyebbül és elalszik. Ma reggel 10kor evett aztán aludt és csak 4 után kelt fel...

Épp most próbáljuk cumiztatni lehet tényleg csak ez hiányozna neki. Csak annyira nem megy. Hamar kiesik a szájából, nem tudja bent tartani.

2014. jan. 18. 20:07
 8/9 A kérdező kommentje:

kedves xStefix!!

Nagyon köszönöm a tanácsod, eddig úgy tűnik, hogy csak "cicihiánya" van. Nem is evett, de bealudt rajta, azóta is szépen alszik.

Lehet, hogy azért volt olyan nyűgös a cicin, mert bár nem volt éhes, de jött neki tej szopcsi közben. :)

Még 1x köszönöm

2014. jan. 18. 22:14
 9/9 xStefix ***** válasza:
Szívesen, remélem, javulni fog a dolog. Inkább rajtad cumizzon, ha van épp üres cici. ;)
2014. jan. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!