Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Tapasztaltatok-e ilyet terhess...

Tapasztaltatok-e ilyet terhesség elején? Lehet-e ez esetleg egy testi jele a megtermékenyülésnek? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés

Párommal megszakításos "védekezéssel" szeretkezünk. Azért választottuk ezt, mivel nem jelent gondot a baba érkezése, 28 éves vagyok. Jelenleg néhány klasszikus terhes tünetet tapasztalok magamon, ill. ezek mellett egy érdekesebbet is, s erre szeretnék rákérdezni. Néhány napja feltűnt, hogy az alhasam alján egy egyenletes rész kissé kidomborodott. Tényleg csak kicsit, de én ki tudom tapintani, hisz ismerem a testem. Kb. azon a tájon, ahol a méhem alját gondolom. Mintha a méhem érződne egy egészen picivel nagyobbnak. Nehéz testi dolgokat szavakkal leírni, de nagyjából biztosan értitek!:) Nem szeretnék első körben semmi rosszra gondolni, főleg azért, mert más jeleim is vannak, és mert egészséges nő vagyok, és azt gondolom, ahány ember, annyiféleképpen működik a szervezet.

Szeretném megkérdezni, tapasztalt-e valami ilyesmit/hasonlót bárki is közületek?


Köszönöm szépen, ha írtok!:)



2013. márc. 10. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Amit mondasz, még egészséges emberben is rengeteg minden lehet (pl. hízás). Hol tartasz a ciklusodban? Marad el vagy változott meg vérzésed? Milyen más egyéb tüneteket észlelsz?


Amúgy pedig minden körülmények között igaz, ha tüneteid vannak, sőt, ha megnagyobbodott a méhed, egy terhességi teszt már napközbeni vizeletből is kimutatja a várandósságot.

2013. márc. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Végezz el egy terhességi tesztet. Az majd választ ad.
2013. márc. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kicsit nehézkes a helyzet, mert aránylag hosszúak a ciklusaim, olyan 32 nap körül, de volt már 28 is. A ciklusom 10. napján voltunk együtt, ami még korainak tűnik, de persze spontán peteérés is van, ill. az is lehet, hogy csak 2-3 nappal az együttlét után jött létre a megtermékenyülés. Emiatt én most nem tudok kiindulni a vérzés elmaradásából, mert addig még durván 10 nap van, viszont aktustól számítva már a 14. napon vagyok. Tegnap, vagyis 13. dpo-n délutáni pisiből negatív lett a teszt, de ez még alapesetben is lehet korai, pláne ha 1-2 nappal későbbre esett a fogantatás. A többi tünetem: pontosan egy héttel az aktus után 2 napig barna folyásom volt. Akár ovulációnak is gondolhattam volna, de én még sohasem barnáztam ovukor, így magamhoz viszonyítok. Volt puffadásom és ételundorom, de viszonylag korán. Tegnap és ma enyhe alhasi fura érzés és pici szurkálás.

És amit még nem tudok mire vélni, hétfőn délután full pozitív ovulációs teszt, majd szerda és csüt. reggel szintén (kedden nem csináltam).

Szóval akár esélyes, csak ezt a "méhes" dolgot nem tudom mire vélni.

2013. márc. 10. 17:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet csak ovud volt, nem vagyunk gepek, valtozhat a ciklusunk.De erre senki sem tud biztosat mondani. Akkor erdemes tesztet csinalni ha mar kesik, addig csak csalodas er ha negativ.
2013. márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

nekem is ilyen tapasztalatom van,a párommal mi is szeretnénk kisbabát.

és ma reggel vettem észre, hogy kicsit kidomborodott..bár nem tudom, 1-2 nap után lehetséges lenne, hogy már van ilyen jele a terhességnek ?,!!

2013. márc. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én egy héttel az együttlétünk után vettem észre, és azonnal észrevettem, pedig akkor még nem kerestem magamon a jeleket:) Azóta több helyen is olvastam, hogy a legkorábbi jelek közt is lehet olyan, hogy "a méh nagyobbnak érződik"...hát elég nehéz szavakkal leírni, hogy ki milyennek érzi azt, ha a méh nagyobbnak érződik:)

És írták, hogy ez nyilván még nem a méh növekedése, csak egy kicsit megduzzad, ill. a méhizomzat vastagodni kezd, s a vékony testalkatúak érezhetik ezt...

Azért jó olvasni, hogy akkor másnak is van ilyen:) Bár így akkor még Te sem tudod, kedves utolsó, hogy baba-e:)

Ja, és még annyit tudtam meg, hogy az alapesetben fordított körte alakú méh gömbölyűvé válik, akár ezt az alakbeli változást is érezhetjük.

Más tüneted is van egyébként? Mikorra nem várod?

S van olyan esetleg, akinek bebizonyosodott, hogy terhes, és ilyen testi jele volt?

Mindenkinek köszönöm!!

2013. márc. 11. 14:33
 7/7 anonim ***** válasza:

utolsó hozzászóló vagyok

igen én még az elején vagyok/vagyunk

a ciklusom 6.-7.napján voltunk együtt.(most van a 8.nap).szóval ezért nem tudom, hova tenni ezt a dolgot...de azért próbálkozunk még:P

annyi még, hogy többet járok wc-re....

2013. márc. 11. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!