Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kóros, ha egy kisfiú még...

Kóros, ha egy kisfiú még háromévesen is szopik esténként?

Figyelt kérdés

Három éves a kisfiam (másfél éves kora óta bölcsis-magánbölcsődében) - de hétköznap esténként, hétvégén még néha napközben is cicizik. (még van is tejem) Már 4 hónapos kora óta eszik mást is, amúgy jó étvágya van.

Szeptembertől ovis lesz, azért addigra jó lenne, ha leszokna. Persze nem akarom erőszakosan. Volt már valaki hasonló helyzetben?



2014. jan. 20. 13:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
75%
megoszlanak a vélemények, még a szakemberek körében is. az én magánvéleményem, h ilyenkor már mással kellene kifejezni a szoros anya-gyermek kapcsolatot és erősíteni a kötődést. válaszd őt el, még ha eleinte nehéz is.
2014. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Hát megoszlanak a vélemények, az biztos. A minap beszéltem egy helyi gyógyszerésszel, az Ő kislánya 5 éves koráig cicizett.....HÁt nem tudom, nehéz kérdés. Amúgy nehezen lett gyerek, 8 évet küzdöttünk érte.
2014. jan. 20. 13:58
 3/17 anonim ***** válasza:
26%
Le kéne már szakadnod a gyerekről...vagy 18 évesen a ballagásán is még szoptatni fogod? A barátnőm is ezt csinálta, 3 évesen még cicizett a lánya..eredmény: hisztérika kislány, az anyja egy lépést nem tehet mellőle!
2014. jan. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményed 14.17-es, de lehet szebben is mondani. Egyáltalán nem hisztérika a gyerek, mindenki a csodájára jár, hogy milyen kiegyensúlyozott. Legutóbb temetésre kellett menni -sajnos, és példásan viselkedett még ott is. Nem én nem szakadok le róla, Ő kéri a cicit. Amúgy most néztem utána, a WHO MINIMUM két éves korig ajánlja a szoptatást. A gyerek amúgy soha nem beteg. De elfogadom a Te véleményed is.
2014. jan. 20. 14:37
 5/17 anonim ***** válasza:
Belinkelnéd ezt a WHO ajánlást?Én nem így tudom.
2014. jan. 20. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
30%

Nem a te gyerekedre írtam, hogy hisztérika, hanem a barátnőm gyerekére, akit 3 évesen is ciciztetett!

A cicizés eltűnte után lett hisztérika!

Ha le akarnád választani, már megtetted volna...

2014. jan. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"As a global public health recommendation, infants should be exclusively breastfed1 for the first six months of life to achieve optimal growth, development and health2."


[link]


Ebből hogy lett két év?

2014. jan. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
87%

úgy,hogy tovább olvasol...


Thereafter, to meet their evolving nutritional requirements, infants should receive nutritionally adequate and safe complementary foods while breastfeeding continues for up to two years of age or beyond.

2014. jan. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
A két éves státuszvizsgálatot egy gyermekneurológusnál csináltuk, és Ő is azt mondta, hogy nem kóros, de kiváncsi vagyok mások- azaz a Ti véleményetekre is. Megpróbálom megkeresni a linket, ami a WHO állásfoglalása.
2014. jan. 20. 14:49
 10/17 A kérdező kommentje:
Az Amerikai Gyermekorvosok Szövetsége azt mondja: „A gyermekorvosoknak és szülőknek tudatában kéne lenniük, hogy a kizárólagos szoptatás biztosítja kb. 6 hónapos korig a gyermekek optimális növekedését és fejlődését és folyamatos védelmet nyújt a hányásos és légzőszervi fertőzések ellen. A szoptatás folytatódjon legalább a gyermek első életévéig vagy ezen túl, mindaddig, amíg ez a gyermek és az édesanya számára is kívánatos. Nincs felső határa a szoptatás időtartamának, és semmiféle bizonyíték nincsen arra nézve, hogy a 3 éves korig vagy az azon túl tartó szoptatás bármilyen pszichés vagy fejlődési sérülést okozna.” (AAP 2005) - azért ez is érdekes.
2014. jan. 20. 14:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!