Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Kóros, ha egy kisfiú még...

Kóros, ha egy kisfiú még háromévesen is szopik esténként?

Figyelt kérdés

Három éves a kisfiam (másfél éves kora óta bölcsis-magánbölcsődében) - de hétköznap esténként, hétvégén még néha napközben is cicizik. (még van is tejem) Már 4 hónapos kora óta eszik mást is, amúgy jó étvágya van.

Szeptembertől ovis lesz, azért addigra jó lenne, ha leszokna. Persze nem akarom erőszakosan. Volt már valaki hasonló helyzetben?



2014. jan. 20. 13:14
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy egyik napról a másikra maga fogja abbahagyni. Volt egy kis rongyocskája (csecsemőkori takaróból) aminek a csücske elalváskor a szájában volt a bölcsiben, egyik nap úgy döntött, hogy nem kell többet:):):):)
2014. jan. 20. 14:54
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Én egy 3 évest már nem szoptatnék, az biztos, de ez én vagyok. Az 1. válaszolóval értek egyet, ő már régen nem baba, nem a melleden való cumizás (mert ennek már más célja nincs) fogja fenntartani a szoros kapcsolatot köztetek.
2014. jan. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Elfogadom a Te véleményedet is. De még mindig jobb, mintha egy cumi lenne a szájában egész nap, mint amiket látok az utcán.
2014. jan. 20. 14:57
 14/17 anonim ***** válasza:
69%
Kívülállóként nézve morbid, hogy egy ekkora gyerek még szopik.
2014. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én pszichológus vagyok, bár tekintve, hogy nem gyermekekkel foglalkozom, sokkal fairebb, ha azt mondom, pszichológiát tanultam. Nem tudunk olyan sérülésről, pszichés deficitről, amely 3 éves korukig szoptatott gyermekeknél jelentkezne, 4-6 éves kor között már előfordul ilyen, de ez sem egyértelműen ennek az egy faktornak a számlájára írható. El lehet kezdeni a szelíd leválasztást szerintem, de kétlem, hogy ártottál volna.


A WHO pedig valóban 2 éves korig javasolja a szoptatást az életkori igényeket kielégítő, vegyes táplálkozás mellett.

2014. jan. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2014. jan. 20. 21:59
 17/17 anonim ***** válasza:
53%

Nos, ha belegondol az ember, hogy a szoptatásnak mi a célja, akkor elsősorban az, hogy a baba táplálékhoz jusson, másodlagosan megnyugvást ad neki, segít kialakítani a kötődést az anyával, stb. A gyerekek nemcsak testi fejlődésen, hanem érzelmi fejlődésen is keresztül mennek növekedésük során. Ha ezt nézem egy 3 éves gyereknek mivel már mindent ehet, így nincs szüksége az anyatejre, mint táplálékra. Ha az érzelmi oldalát nézem egy 3 éves gyerek már értelmes, beszél, meg tudja osztani a gondolatait, ki tudja fejezni az érzelmeit, tehát nem a szoptatáson keresztül kell hogy megnyugodjon, vagy közel legyen az anyukájához.

Szerintem ezért furcsa ha 3 évesen az anya és a gyermek is igényli még a szoptatást (mivel sem testileg sem lelkileg nincs már szüksége rá), talán ilyenkor már inkább az érzelmi oldal dominál és ez akadályozza az elválasztódást is.

2014. jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!