Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tanácsokat szeretnék kérni?

Ananke kérdése:

Tanácsokat szeretnék kérni?

Figyelt kérdés
Hogy tudnám növelni a tejem mennyiségét,mert f
2014. jan. 28. 17:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Minél gyakoribb szoptatás. Nekem kb. havonta észlelem, hogy fogy a tejem, ilyenkor többet szopiztatom, fejem is esténként egyszer, figyelek, hogy sokat igyak és 2-3 nap múlva megint sok lesz a tejecske. Ezen kívül (sok szopiztatás), lehet venni teákat, valami pirulák is vannak (nem ismerem), mell masszírozás, meleg fürdő, babát mellkasodra fektetni amik még bevállnak. Jaaa és ez csak az én tapasztalatom, de nekem ha meleg 100Ft Maggi vagy zacskós kínai levest eszek másnapra annyi tejem lesz, hogy majd szét pukkad a cicim. Nem tudom, hogy miért, de nálam így működik, esetleg megpróbálhatod. (Maggi bögrés leves, de a kínai tészta leves "működik" a legjobban)
2014. jan. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

mert pár napja egyre csökken a mennyisége.Kisbabám 12 hetes és csak anya tejet kap.Éjjel ha 5-6 órát nem eszik akkor úgy teli szokott lenni,hogy csak úgy folyik,akkor egy ciciből megeszik 210ml is.Estére csökken a mennyiség,de ma már két ciciből adtam neki.Fejni úgy szoktam,hogy amelyikből evett abból még próbálok fejni.A másikból csak kicsit,nehogy a következő etetésre ne hogy ne legyen elég.Bár edig se tudtam sokat max 100-150ml.De ennek is örültem.Inni iszok 2L víz,1-2 alkohol mentes sör és szinte minden etetés után tejserkentő tea.Mi lehet a baj?Kézi fejőm van,két fajta is.Vissza lehet még fordítani,mert szeretném még szoptatni!

A válaszokat előre is köszönöm!

2014. jan. 28. 18:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy bármi baj van. Lehet, hogy beállt a kereslet-kínálat. Minden etetés után tudsz 120 ml-t fejni? Az nagyon sok! Ha összesen, az is bőven elég. Az is lehet, hogy a babádnál most van egy növekedési ugrás, és ezért több tejre van szüksége, de ha igény szerint szoptatod, mint eddig, akkor már attól megnő a tejmennyiség.
2014. jan. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy nem elég a tejed? Lányom első 2 hónapban 1-1 kg hízott majd a 3-4-5-6 hónapban fél kg-ot. Így is meg lett a 6 hónapos korra meg triplázza a súlyát. Azt a fél-fél-fél-fél kiló grammokat pedig úgy hizta, hogy 2 hétig szinte semmit, sőt volt hogy 30-50 fogyott is aztán 2 hét alatt 500g hízott. Ha éhesnek látod (sír, sokat szopja az ujját, aluszékony, nyűgös stb.) akkor nem elég valóban a tej, de ha a baba nem panaszkodik akkor ne aggódj a tejed mennyiségén. Ha szopi után még tudsz fejni akkor van ott bőven tej, ha akarta volna a babád kiszívhatta volna. Én világ életemben 2 ciciből etettem a fiam, soha nem sikerült 1 ciciből hiába mondogatta mindenki , hogy úgy kell. Pedig volt elég tej mind a 2 cicimben, de a fiam folyton válogatott, fogalmam sincs milyen elgondolásból, hol ez hol az a cici volt a kedvence, a másikból meg mindig kellett desszert ha tele ette magát a feje búbjáig akkor is. Az, hogy nem érzed a cicidet olyan teltnek, vagy nem csurog a tej belőle, az nem azt jelenti, hogy nincs elég. Legyen pisi 4-8 pelusnyi, legyen kaki legalább 2 naponta 1, ne sírjon a baba az éhségtől ha ezek teljesülnek tuti van elég tejed.
2014. jan. 28. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Abból gondolom,hogy kevesebb,mert már nem tudok lefejni.De ezek szerint,ha beáll a kereslet kínálat,akkor nem is fogok tudni lefejni?
2014. jan. 28. 20:21
 6/7 xStefix ***** válasza:
100%

Jaj te! Ha tudsz fejni, akkor TÖBB van, mint kellene!!! :)

Gondolj bele: a babád szopik eleget, hízik, jól érzi magát, pisi-kaki oké - és te ezen FELÜL még fejni is tudsz. Ez éppen azt jelenti, hogy túl sok a tejed! (Ami alapból nem baj, csak épp felesleges, ha egyébként nincs okod tartalékolni vagy nem vagy tejleadó.)

Nem úgy működik a dolog, hogy akkor van elég tej, ha még fejni is tudsz és akkor lesz kevés, ha már nem tudsz leszívni. Hanem úgy, hogy akkor van pont elég, ha nem kell a szopi mellett semmit tenni.


A kereslet-kínálat az jelenti, hogy épp annyi termelődik, amennyire szükség van; vagyis a baba csak szopik és pont. Nem kap pótlást és te sem tudsz/akarsz fejni, mert nincs okod rá. - Általában azt mondjuk, hogy ez az ideális, mert így a szervezeted nem pazarol energiát a "felesleges" tejtermelésre.


Vagyis nincs itt semmi probléma, semmi nem veszélyezteti a tejed mennyiségét vagy a szoptatást. :) De a fejést megpróbálhatod elhagyni, ha nincs szükséged rá, mert plusz macera.

2014. jan. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Fejni úgy szoktam,hogy amelyikből evett abból még próbálok fejni.A másikból csak kicsit,nehogy a következő etetésre ne hogy ne legyen elég.Bár edig se tudtam sokat max 100-150ml."

Nyugi, a cici nem egy tömlő, amiből ha kifejed, nem marad, hanem annál több termelődik :) Nekem a mindkét cicis szoptatás vált be, és még ezek után fejtem az 1. cicit, amiből jó, ha 30 ml-t tudtam kinyerni, szóval ez a 100-150 ml rengeteg, nyugodj meg :))

2014. jan. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!